https://yemek.com/tarif/donut/ | Donut Tarifi

Evde Kolayca Yapabileceğiniz Ekonomik ve Tam Kıvamında 10 Farklı Donut Tarifi

Favorilerime
Ekle

Amerika'dan Avrupa'ya, ünü tüm dünyaya yayılmış lezzetlerin başında gelen donut, ülkemizde de son yıllarda çokça tercih edilenlerden. Hal böyle olunca onu dışarıdan, hazır olarak almaya da çok alıştık. Oysa aynı lezzeti, hatta çok daha güzellerini evde yapmak mümkün. Nasıl mı? Bu nefis donut tarifleri sayesinde.

"Donut evde yapılmaz", "Ben aynısını asla yapamam" gibi düşünceleri bir kenara bırakın ve hemen aşağıdaki donut tariflerine bir şans verin. Eminiz, bu tarifleri bir kez deneyince sık sık yapmaya başlayacak, dışarıdan aldıklarınızı dahi unutacaksınız.

Evdeki malzemelerinize ve damak tadınıza uygun olarak üzerini de dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz üstelik. Mis.

  • Tanesi 2,5 TL’ye evde donut tarifi

Dışarıdan aldıklarınızdan çok daha ekonomik bir şekilde evde yapabileceğiniz, vanilyalı nefis dolgusuyla yedikçe yemek isteyeceğiniz efsane donut'lar yapmak üzere mutfaktan bekleniyorsunuz.

Yasemin Şef'in enfes püf noktalarıyla: Tanesi 2,5 TL’ye evde donut tarifi

  • Ev yapımı çikolatalı donut tarifi

Donut söz konusu olduğunda tercihi çikolatalılardan yana olanlardansanız bu tarif tam size göre demektir.

Üzerini de dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz: Ev yapımı çikolatalı donut tarifi

  • Rengarenk donut tarifi

"Donut dediğin rengarenk olur" diyenler hemen bu tarife doğru alalım ve tam da canınızın istediği renklerde süsleyebileceğiniz, yine puf puf kabaracak donut'lar yapalım.

Şekerlemeleri hazırlayın: Rengarenk donut tarifi

  • Fırında donut tarifi

Eğer donut yemeyi çok seviyor ama bir yandan da yedikten sonra pişmanlık yaşıyor, "Çok kalorili bu" diye dertleniyorsanız donut'ı kızartmak yerine fırında pişirerek onu en azından fazla yağdan arındırabilirsiniz.

Böylesi çok daha hafif: Fırında donut tarifi

  • Çikolatalı donut tarifi

Tam kıvamında hamuru sayesinde puf puf kabarıp yumuşacık oluyor, nefis çikolata sosuyla çok şık, çok iştah açıcı bir hal alıyor.

Yanına da kahve: Çikolatalı donut tarifi

  • Rafine şekersiz çikolata soslu donut tarifi

Rafine şeker tüketmeyenleri de donut gibi bir lezzetten mahrum bırakacak değiliz. Bakınız, onu rafine şeker hazırlamadan da yapabilirsiniz.

Mis: Rafine şekersiz çikolata soslu donut tarifi

  • Tam ölçülü donut tarifi

"Ben daha önce donut yapmayı denedim ama istediğim kıvamda olmadı" diyenlerin dahi kolayca yapabileceği, evde ilk kez donut yapmayı deneyecek olanların ise beklediğinden bile lezzetli olacak bir tarif o.

Ölçüleri şaşmaz: Tam ölçülü donut tarifi

  • Fit donut tarifi

Klasik donut tariflerini bir kenara bırakıyoruz şimdi. Yedikçe yemek isteyeceğiniz, içindeki neredeyse her malzemeden sağlık fışkıran donut'lar karşınızda bu kez!

Muz püresi sürpriziyle: Fit donut tarifi

  • Rengarenk donut tarifi

Donut'ın üzerini sadece çikolatayla süslemekle yetinemeyecek olanları hemen böyle alalım! Antep fıstığından fındığa, nefis malzemelerle donut'ın lezzetini katlayalım.

Bakalım sizin favoriniz içlerinden hangisi olacak: Rengarenk donut tarifi

  • Kolay donut tarifi

Canınız bir anda donut yemek isterse evde yapabileceğiniz en pratik tarifi açıklıyoruz, toplanın. Donut lezzetini yakalamanın en kolay yolu karşınızda.

Buzlukta milföy olsa yeter: Kolay donut tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?