grand-hyatt-34-restoran

Grand Hyatt 34 Restaurant: Açık Mutfağın İnsanı Kışkırtıyor Olduğunun Kanıtı

Favorilerime
Ekle

Eğer turist değilseniz ve aynı zamanda konaklama yaptığınız yeni bir ülke ya da şehri keşfe çıkmadıysanız öğlen ya da akşam yemeğini bir otel mutfağında almayı tercih etmezsiniz. Bir daha düşünün derim. İstanbul'un kalbinin attığı Taksim'de yer alan Grand Hyatt bünyesinde hizmet veren 34 Restaurant; ılık kokusu burnunuza, hazırlık aşamaları gözünüze değen açık mutfak tatları ile bu zinciri kıracak cinsten. Yemek.com olarak bizzat gittik, kokuyu aldık ve mutfağı gözümüze değdirdik.

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

34'ün kişiye özel servis anlayışını kendine özgü küçük dokunuşlarla tamamlayan mutfak ekibi, modern mimari ile harmanlanmış sıcak dekorasyonu, canlı mutfak şovları, özgüven ve uluslararası standartlarda temizliğin göstergesi olan açık mutfak düzeni ile hayli iddialı olduklarını vurguluyor. Akdeniz'in sıcaklığı ve geleneksel lezzetler ile ağır ateşte, düşüne düşüne  harmanlanan menü dünyaca ünlü İtalyan Şef Fabio Brambilla imzası taşıyor ve beklenti pir parça daha artıyor.

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Akdeniz ve Türk mutfağının temelini oluşturduğu "Güneş'in Mutfağı" (Food under the Sun) konseptini mutfağında uyarlayan Brambilla'nın misafirleri önünde hazırladığı yemekler, tadımı öncesinde özel bir mutfak okulunda amatör derslere konuk olmuş meraklı öğrenci sorumluluğunu yakanıza yapıştırıyor. Biraz sonra tadına bakacağım bu görsel şölenden ne kapabilirim," bunu evde ben de uyarlar en fazla malzemeyi ziyan eder ama yılmam yeniden denerim"  diye hülyalara dalmışken kokusu notu hakkında fazlasıyla ipucu veren siparişiniz ile gerçek hayata dönüyorsunuz.

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

34'te özel misafirlerinizi Fabio Brambilla ile birlikte ağırlayabileceğiniz "Kitchen", özel soslarla marine edilmiş fırın ve ızgara çeşitlerinin yer aldığı "Smoke House", 30 farklı peynir çeşidi, şarküteri ürünleri ve mezelerin yer aldığı "Charcuterie & Cheese Room"un ağız sulandıran kareleri hafızanızdaki yeri alıyor.

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Ana yemeğin ardından restoranın içinde iki tur atayım da yediğim üzerime yapışmasın diye düşünenlerdenseniz pişman olmanız an meselesi, uyarmadı olmasın. Mekana girişte gözünüzü kaçırdığınız oyuncaklı ve renkli pasta, tatlı çeşitlerinin yer aldığı "Patisserie" bölümüne ulaştınız demektir. Kendinize hakim olmak ve acı çekerek hayatınıza devam etmeniz elinizde.

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Damak tadınıza hitap eden en az bir lezzetin kalbinizi çalacağını düşündüğümüz; cam, taş, mermer ve egzotik ağaçlarla bezeli dekorasyonun ruhunuzu okşadığı 34 Restaurant özel bir akşam yemeği ve tadı damakta kalan bir workshop için vakit yaratmak isteyeceğiniz bir mola noktası olabilir.

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Şefi Tanıyalım: Pek çok ödülle başarısını kanıtlamış Milano doğumlu, İtalyan asıllı Executive Chef İtalya'da yerel restoranlarda başladığı kariyerinde Chaine de Rotisseur yarışmalarına “23 Yaş Altı En İyi İtalyan Rotisör”ü dalında birçok kez katılıp, 1987’de bölgesel yarışmayı, 1988’de ise hem ulusal, hem de Avrupa çapındaki yarışmayı kazandı. Uzun süre Amerika’da çalışan Fabio Brambilla, burada bulunduğu süre boyunca ülkesi İtalya’dan da vazgeçmedi ve bu mutfağın yeniliklerini sürekli takip etti. Birçok ülkede çalışan Brambilla, uluslararası mutfaklar konusunda deneyimlere sahip olmasının yanı sıra İtalyan mutfağı konusunda da uzman. İtalyan mutfağının geleneklere ve kültüre bağlı olarak farklılıklar gösterdiğini söyleyen chef, özellikle bu mutfakta kullanılan balıkları çok sevdiğini de belirtiyor.

İtalya’da pek çok 5 yıldızlı otelde çalışmış olan Fabio Brambilla, Hyatt Regency Varşova’da da 3 yıl executive sous chef olarak bulundu. Uluslararası deneyimlerinin yanı sıra Fabio Brambilla’nın 2005 yılında ilk kitabı “Party Food” yayınlandı. 10 yıl dünyanın çeşitli ülkelerinde çalıştıktan sonra İstanbul’a geldi ve Four Seasons Hotel Bosphorus’un mutfağında konuklarına İtalyan ve Akdeniz lezzetlerinden örnekler sundu. Daha sonra yine birkaç ülke gezdikten sonra İstanbul’a döndü ve 2012 yılından beri Grand Hyatt İstanbul’da  Executive Chef  görevini başarıyla sürdürmektedir.

Adres: Grand Hyatt İstanbul Taşkışla Caddesi No: 1 Taksim

Grand Hyatt 34 Restaurant'a nasıl gidilir?


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?