TARİF / YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Seni Yeneceğim İtalya: Lavaş Pizza [İZLE]

yemek.com
Bana bir kamera verin bir de mikrofon!

Sıkça Yenen Konular

Yemek.com video tariflerinde sıradaki parça tüm cesur insanlara. Meydan okumayı bilenler ve pizza severler için. Karşınızdaaa pizzanın memleketine meydan okuyan, dilim dilim değil dilerseniz kıvırarak bütün dahi yiyebileceğiniz, alemin yeni kralı lavaş pizza.

Biliyorsunuz ya da hala bilmeyenleriniz var videolarımızda hangi tarifleri yapacağımızı siz seçiyorsunuz. Bunun için kanalımıza abone olmanız yeterli. Bir önceki tarifimiz Petibörlü Muzlu Kek'te seyircilerimize hangisini yapalım diye sorduğumuzda cevap netti. 400 küsür yorumun neredeyse hepsi lavaş pizza diyordu. Tabii arada diğer seçeneği isteyenler de oldu ancak galibiyet lavaşındı. Durmadık, kolları sıvadık, tavamızın altını yaktık ve tarife başladık.


lavaspizza2
Malzemeler:
• İki adet lavaş
• Domates sosu
• Dilimlenmiş sucuk
• 100 gram rendelenmiş kaşar peyniri
• 100 gram rendelenmiş cheddar peyniri

İtalyanları kıskandıracak lavaş pizzanın yapılışı:
Hızlıca hazırlayabileceğiniz pizzamız için öncelikle tavanızı bir süre ısıtmalı ardından lavaşlardan bir tanesini taban olarak tavaya yerleştirmelisiniz. Domates sosunu lavaşın üzerine dağıtın. Ardından dilediğiniz kadar dilimlenmiş sucuk ile lavaşınızın üstünü kapatın. Sucukların üzerine sırayla rendelenmiş cheddar ve kaşar peynirlerini serpiştirin. Burada sadece kaşar peyniri de kullanabilirsiniz. Tüm malzemelerin üzerini ikinci lavaşla örtün ve bastırın. Lavaşları birkaç kez tavada çevirdikten sonra servis için tabağınıza alabilirsiniz.

Afiyet olsun!

Tarifin yapılış videosunu aşağıda izleyebilirsiniz:

Her hafta yayınladığımız tarif videolarımızdan haberdar olmak ve bize önerilerde bulunmak için YouTube kanalımıza buradan abone olabilirsiniz.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?