Fırın Poşetinde Pişip Lokum Gibi Olan 12 Tam Kıvamında Tarif

Favorilerime
Ekle

Mutfağın demirbaş malzemeleri arasında yerini alması gereken fırın poşetleriyle nefis yemekler ve tatlılar hazırlıyoruz bugün!

Fırın poşeti sayesinde kendi suyunda usul usul pişecek, poşetten lokum gibi çıkacak bu lezzetlerin her biri damağınızda iz bırakacak, ağzınızda dağılacak. "Fırın poşetiyle farklı olarak ne yapabilirim ki" diye düşünenler dahi bu tarifleri gördükten sonra şaşıracak, "Neden daha önce böyle pişirmeyi denememişim" demeden edemeyecek.

Bu tarifler, her tarif defterinde bulunmalı, baştan söylüyoruz ve sizi bir an önce onlarla tanıştırmak istiyoruz. Buyursunlar...

 • Lezzet dolu video bonusuyla başlıyoruz: Kuru Fasulyeden Elmaya Fırın Poşetinde Lokum Gibi Pişen 6 Farklı Tarif

Ana yemeğinden tatlısına, fırın poşetinde yapabileceğiniz o kadar çok tarif var ki... İşte en lezzetli kanıtları tam karşınızda! Sizi hiç bekletmeden önce videomuza, hemen ardından da aşağıdaki tariflerimize doğru alalım.

 • Fırın poşetinde tavuk tarifi

Fırın poşetinde pişirmeye en alışık olduğumuz tarifle başlayalım, yavaş yavaş farklılaşalım dedik. Fırın poşetinde pişince her halinden çok daha yumuşacık ve lezzetli olan tavuklara önceliği verdik.

Yanına da sevdiğimiz sebzeleri ekleyelim: Fırın poşetinde tavuk tarifi

 • Fırın poşetinde soslu kanat tarifi

Tavuk kanatları tek tek kızartmakla uğraşmıyor, fırın poşetinde nefis bir sosla pişiriveriyoruz. Kısa sürede, tam kıvamında bir lezzet elde etmek işte bu kadar kolay!

Tavuk kanadın en lezzetli hali: Fırın poşetinde soslu kanat tarifi

 • Fırın poşetinde patatesli köfte tarifi

En sevdiğimiz anne yemeklerinin başında gelen patatesli köfte, bu kez alışık olduğumuzun dışında fırın poşetinde pişiyor, o fırında pişip kıvamını bulurken size de kalan hazırlıkları tamamlamak düşüyor.

Yanına da nefis bir salata hazırlayalım: Fırın poşetinde patatesli köfte tarifi

 • Fırın poşetinde lokum et tarifi

Dana etini bir türlü istediğiniz gibi pişiremiyorsanız onu lokum gibi pişirmenin yolunu açıklıyoruz, toplanın! Bu yöntemi bir kez deneyince eti hep bu şekilde pişirmek isteyeceksiniz.

Fırın poşeti göreve: Fırın poşetinde lokum et tarifi

 • Fırın poşetinde kuru fasulye tarifi

Sadece etleri değil baklagilleri de lokum gibi pişirmek maharet ister. İşte o maharete ulaşmanın en kısa yolu da diğer listemizdeki tüm tariflerde olduğu gibi fırın poşetinden geçiyor bu kez.

Lezzete ulaşmanın pratik yolu: Fırın poşetinde kuru fasulye tarifi

 • Fırın poşetinde kuru dolma tarifi

Eğer kuru dolmaları hep tencerede pişirdiyseniz hiç vakit kaybetmeden onları bir de böyle pişirmeyi denemelisiniz. Çünkü böylesi çok daha lezzetli!

Mis gibi baharatların da desteğiyle, karşınızda: Fırın poşetinde kuru dolma tarifi

 • Fırın poşetinde bütün tavuk tarifi

İşleri bir adım daha yukarı taşımak isteyenler için tavuğu bütün halde de fırın poşetinde pişirebileceğinizi göstermek isteriz. Kalabalık sofralar için bu tariften güzeli zor bulunur!

Nar gibi kızarsın, içi yumuşacık kalsın: Fırın poşetinde bütün tavuk tarifi

 • Fırın poşetinde mantarlı et sote tarifi

Hamarat yazarlarımızdan Duygu's Kitchen Therapy'nin de nefis bir önerisi var! Et soteyi daha önce hiç böyle denemediyseniz ilk fırsatta bir de böyle denemelisiniz.

Lokum gibi: Fırın poşetinde mantarlı et sote tarifi

 • Fırın poşetinde kabak tatlısı tarifi

Biliyorsunuz, kabak tatlısını pişirmek için öncesinde şekere yatırmak ve bir süre bekletmek gerekiyor. İşte bu bekleme süresini ortadan kaldırmada da yardımımıza hemen fırın poşeti koşuyor.

Olaylar şöyle gelişiyor: Fırın poşetinde kabak tatlısı tarifi

 • Fırın poşetinde elma tatlısı tarifi

Hazırlaması 15 dakikanızı alacak, başroldeki elmalara eşlik edecek tarçın, portakal gibi aromatik lezzetler sayesinde elmaların lezzeti tavan yapacak.

Kaç tane yediğinizi sayamayacaksınız: Fırın poşetinde elma tatlısı tarifi

 • Fırın poşetinde ayva tatlısı tarifi

Ayva mevsiminin gelmesini dört gözle beklemenize sebep olacak bir önerimiz var şimdi. Tıpkı elma gibi onu da tam kıvamında pişirmenin yolu fırın poşetinden geçiyor...

Bu hali tek kelimeyle mükemmel oluyor: Fırın poşetinde ayva tatlısı tarifi

 • Fırın poşetinde kestane tarifi

Fırın Poşetinde Kestane Tarifi

Fırın Poşetinde Kestane Tarifi

Listemizin sonuna gelmişken ondan söz etmemek olmaz, kestaneleri de lokum gibi bir kıvamda pişirmek için fırın poşetinden destek alabilirsiniz. Üstelik öncesinde haşlamakla uğraşmak da yok.

Bakınız tam olarak şöyle: Fırın poşetinde kestane tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?