İrmikli Yulaflı Barlar Tarifi

Rafine Şeker Kullanmadan Kolayca Hazırlanan 12 Pratik Tatlı Tarifi

Favorilerime
Ekle

Rafine şekeri hayatından çıkarmaya çalışan ama tatlı yeme isteğine dur diyemeyenler ve pişmanlık yaşamadan tatlısını yemek isteyenler bu rafine şekersiz pratik tatlı tariflerinde buluşuyor, toplanın!

İçinde rafine şeker kullanmadan hazırlayabileceğiniz bu tatlılar, lezzetini taze ve kuru meyvelerden ya da doğal tatlandırıcılardan alıyor, hazırlaması da düşündüğünüzden çok daha kolay oluyor. Her tarif defterinde bulunmayı fazlasıyla hak eden bu nefis tatlılar arasında en beğendiklerinizi bir köşeye kaydetmeyi unutmayın diyor ve hemen başlıyoruz.

Not: İçlerinde rafine şeker olmasa da bu tariflerin de birer tatlı olduğunu unutmamalı ve başta diyabet rahatsızlığı olanlar olmak üzere şeker tüketimini sınırlaması gerekenler bu tarifleri de mutlaka doktoruna danıştıktan sonra doktorun önerdiği miktarlarda tüketmeli ve asla aşırıya kaçmamalı, bizden hatırlatması.

 • Pişmeyen şekersiz brownie tarifi

Rafine şeker kullanmadan hazırlayabileceğiniz ilk tarifimiz Yasemin Şef'in mükemmel sunumuyla karşınızda! Tadına bakanların fasulyeyle yapıldığına asla inanamayacağı bu özel brownie'yi bir kez deneyince hep yapmak isteyeceksiniz.

Üstelik pişirme uğraşı da yok: Pişmeyen şekersiz brownie tarifi

 • İrmikli yulaflı bar tarifi

Hazırlaması 15 dakikanızı alacak, ortaya çıkan leziz sonuç ise tadına bakan herkesi şaşırtacak. Tatlı yapmak için rafine şeker kullanmaya hiç de ihtiyacınız olmadığının en lezzetli kanıtlarından biri karşınızda!

Her katmanı ayrı lezzet: İrmikli yulaflı bar tarifi

 • Hurma uyutması tarifi

Genelde incirle yapmaya alışık olduğunuz uyutmayı bu kez hurmayla hazırlıyor, rafine şeker kullanmadan da nefis sütlü tatlılar hazırlayabileceğinizi göstermek istiyoruz.

Kaşıklamaya doyamayacaksınız: Hurma uyutması tarifi

 • Üç malzemeli şekersiz kurabiye tarifi

Şekersiz ama tatlı mı tatlı bir kurabiye hazırlıyoruz şimdi de! Toplamda 3-4 malzeme kullanmamız yeterli oluyor, bu kurabiye çayın-kahvenin yanına çok yakışıyor.

İçinde üç beyaz yok: Üç malzemeli şekersiz kurabiye tarifi

 • Şekersiz çay kurabiyesi tarifi

Kuru kayısıdan kuru üzüme, en sevdiğiniz kuru meyveleri kullanarak şöyle bol malzemeli ve nefis bir çay kurabiyesi hazırlamanız da mümkün. Evet, yine rafine şeker kullanmadan!

Tadı meyvelerden: Şekersiz çay kurabiyesi tarifi

 • 4 malzemeli şekersiz pasta tarifi

Onu gönül rahatlığıyla kutlamalarınıza dahil edebilir, 10 dakikada hazırlayıp dondurucuda kıvamını bulmasını bekledikten sonra afiyetle yiyebilirsiniz. Kendisi adeta dondurmaya rakip olarak çıkıp geldi...

Bu yaza damgasını vurmaya kararlı: 4 malzemeli şekersiz pasta tarifi

 • Meyveli soğuk pasta tarifi

Kabul, bu kez az değil bolca malzeme kullanıyoruz ama kullandığımız her bir malzemeye fazlasıyla değecek kadar lezzetli bir pastaya imza atıyoruz. Özel günleri kutlamak ya da sıcak havalarda şöyle tatlı tatlı serinlemek için ondan daha ideali yok.

Öyle şık ve lezzetli ki: Meyveli soğuk pasta tarifi

 • Tencerede şekersiz sufle tarifi

Gerçek tatlı tutkunları bilir, insanın aklına sufle düşünce onun yerine ne yerse yesin suflenin yerini tutmaz, o içi akışkan muazzam tat hep akılda kalır, ta ki nefis bir sufle yiyene dek. İşte ihtiyacınız olan o sufle tam karşınızda bu kez!

Hem şekersiz hem de fırına ihtiyaç duymadan pişiriliyor: Tencerede şekersiz sufle tarifi

 • Şekersiz 5 malzemeli tatlı tarifi

Rengini zerdeçaldan, dokusunu irmikten, tadını ise bal ve vanilyadan alıyor, onu hazırlamak için ihtiyacınız olan ise sadece 5 malzeme oluyor.

5 dakikada hazırlanabilecek en renkli tatlı o: Şekersiz 5 malzemeli tatlı tarifi

 • Pekmezli kesme tatlı tarifi

Çok değil, yine sadece 5 malzeme kullanarak işe başlıyor, ortaya çıkan sonucun bu denli lezzetli olmasına ise kayıtsız kalamıyoruz.

Yumuşacık dokusu ve cevizin çıtırtısıyla, ona bayılıyoruz: Pekmezli kesme tatlı tarifi

 • Doğal tahin helvası tarifi

Tahin helvası severleri hemen böyle alalım, bugün en doğalından mis gibi bir tahin helvası ahzırlıyoruz. Rafine şeker kullanmadan, pişirme uğraşına girmeden...

10 dakikanızı ayırmanız yeterli: Doğal tahin helvası tarifi

 • Çilekli yemişli kek tarifi

Çilekli Yemişli Kek Tarifi

Çilekli Yemişli Kek Tarifi

Sunumuyla gözünüzü gönlünüzü açacak, çileğe bir kez daha hayran kalmanızı sağlayacak bu puf puf kekle de sizi tanıştırmak isteriz. Muz ve cevizin katkılarını da unutmak olmaz.

Birbirlerine nasıl da yakışıyorlar: Çilekli yemişli kek tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?