Vogue Restaurant

Vogue Restaurant: Panoramik Boğaz Manzarasına Karşı Gastronomik Yolculuk

Favorilerime
Ekle

Dünya mutfağının öne çıkan lezzetleri, kusursuz sunumlar, zengin sushi seçenekleri, Türkiye’nin ilk ve tek moleküler kokteyl menüsü ve panoramik boğaz manzarası. Bir elin beş parmağında hepsi.

Açıldığı günden bu yana İstanbul’un gözde mekanları arasındaki yerini koruyan Vogue Restaurant’a Yemek.com olarak konuk olduk. Mutfakta harikalar yaratan Vogue şeflerinin lezzet sırlarıyla taçlandırdıkları Vogue tariflerinin püf noktalarını sizler için not aldık.

Vogue Restaurant Panoramik Boğaz Manzarası

Fotoğraf: Özgür Bakır / Vogue Restaurant Panoramik Boğaz Manzarası

BJK Plaza’nın çatı katına boylu boyunca kurulu bir restoran Vogue. Son yıllarda yenilenen ahşap ağırlıklı dekorasyonu, oturma grupları ve sandalyelerinde yer verdiği sanatsal çizgi, farklı objeler, köşe kütüphaneleri, sıra dışı aydınlatma ve aksesuarları ağır başlılığının yanı sıra modern bir hava katıyor kendisine.

Vogue Dekorasyon

Fotoğraf: Özgür Bakır / Vogue Dekorasyon

İstanbul’da olduğunuzu tüm hücrelerinize hissettiren terası gönül çeliyor. 40 kişi kapasiteli Boğaz Köprüsü manzaralı terası şöyle dursun, Sultanahmet manzaralı ikinci terası ve panoramik manzarasıyla her iki tarafa da hakim olan geniş ön terası göz alıyor. Eşsiz manzaradan gözünüzü alabilirseniz özenle oluşturulmuş menüye dikkat kesilin. Vogue mutfağı, 70’i aşkın çeşide sahip sushi bar’ı ve moleküler kokteylleriyle nam salsa da bundan daha fazlasını vadediyor konuklarına.

Vogue Restaurant Bar

Fotoğraf: Özgür Bakır / Vogue Restaurant Bar

Gastronomi dünyasının uzun araştırmalar sonrasında en iyilerinin belirlendiği “Zagat Survey” ile dünyanın en iyi restoranlarından biri kategorisine giren Vogue, Akdeniz mutfağına ağırlık vermiş durumda. Deniz ürünleri ağırlıklı başlangıç tabakları, sushi sunumları iştah açıyor. Alba usulü dana tartar ile sunulan dana carpaccio, füme ahtapot carpaccio gibi başlangıçları damakta iz bırakacak sınırlı sayıda çorba çeşidi izliyor. Soğuk ve sıcak salata çeşitleri tatlı bir esinti yaratırken sıra ana yemeklere geliyor.

Kısa süre haşlanan taze makarnalar sosuyla buluşuyor, domates soslu spaghetti en bildik olanı olsa da o soslara kaz yahnisi, pırasa kreması, kum midyeleri katılıyor. Kızarmış midyeli ve haşlanmış dana incikli risotto’lar sınırları zorluyor. Doğal besi ördek kızartması, dana yanak sunumları her yerde yenilemeyeceğini sunumlarıyla doğruluyor. Beyaz kuşkonmazlı kuskusu safına çeken lagos balığı, kalkan tava, siyah zeytin soslu ızgara somonun lezzeti boğaza karşı çıkıyor.

Ananaslı cheesecake, sorbe çeşitleri, baharatlı ve acılı çikolata suflesi, kestaneli lav keki gibi lezzetler kapanışı bekliyor.

Vogue kendi kimliğini sanatla perçinliyor. Farklı zamanlarda ev sahipliği yaptığı sergilerle çağdaş Türk ressamlarının yanı sıra uluslararası sanatçıların çalışmalarına yer veriyor. Özgün mutfak, eşsiz manzara ve sanata verilen değer kalıcılığı artırıyor. Yaşama sanatla renk katan Vogue; küçük bir mola, bir iş yemeği ya da tadım etkinliğinde gönlünü çalacağı yeni mutfak dostlarını bekliyor.

Vogue Restaurant & Bar

Fotoğraf: Özgür Bakır / Vogue Restaurant & Bar

Vogue Restaurant, Beşiktaş'a nasıl gidilir?


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?