protein-burger-menu

Tüm İnsanlığı Spora Başlatabilecek Mekan: Protein Burger

Favorilerime
Ekle

İnsanlık ve Etiler'de kutu gibi bir evde PlayStation oynayan 4 kişi için, sıradan bir cumartesi akşamıydı. Evde yeteri kadar "Kol bozuk", "Yeter artık Barcelona - Real Madrid maçı yapmayalım", "Abi film mi izlesek ya" cümlesi kurulduktan sonra sıra o can alıcı soruya gelmişti: "O değil de aç olan var mı?"

Vardı.

Ne yenilecek sorularıyla birlikte gelen, geleneksel 'Yemeksepeti Wars: Kararsızlık Uyanıyor' savaşlarından sonra 4 kişinin arasından bir kişi sebep değil de sonuçla geldi ve yüreklere sos serpen şu cümleyi kurdu: "Abi geçen bir mekan açılmış, Yemeksepeti'nde gördüm, çok iyiydi isterseniz orayı deneyelim".

Denedik.

Puanlarına güvenmekle birlikte kendisini görmeden special bir menüye girmem düsturu gereği klasik bir cheeseburger menü istemekten öteye gitmedim ilk olarak. Tabii ilk ısırığı almakla birlikte "Benim burayı görmem lazım" demem bir oldu.

Protein Burger.

Etiler'de, yol kenarı ve önünden çok insanın geçtiği mekanların vasatlığına inat, kendisine ait bir köşede, lise kantini kadar sevimli bir mekan. Yeni açılmış olması, "Hojam bu aralar hamburger çok popi yaptı, birkaç mekan açmak lazım" hissi uyandırmasın sakın. Ne yaptıklarını, ne yapmak istediklerini ve ne yapacaklarını biliyorlar. Daha açık olmak gerekirse, neyin eksik olduğunu görüp ona göre hareket ediyorlar.

protein-burger-hamburger

Şöyle ki Protein Burger, yola sporcular için özel hamburger yapmak için çıkmış. Spordan önce/sonra proteini mercimekten almak zorunda kalmasın hiçbir sporcu diye tüm menüsünü ve hamburgerlerini ona göre düşünerek yapmışlar. Örneğin kızartmalarını yer fıstığı yağıyla yapıyorlar. Yer fıstığı yağının diğer yağlara nazaran vücuda daha fazla zindelik ve kuvvet verdiğini düşünürsek gayet doğru bir tercih. Başınıza durduk yere marka danışmanı falan kesilmeyelim tabii ama daha önce böyle bir şey duymadığımız için kulağa gayet mantıklı geldi.

Neyse gelelim asıl konuya, mekanda başımızdan geçenlere.

İlk tercihimizi klişeden yana kullandıktan sonra bu kez özel üretimlere selam durma vaktiydi. Baştan belirtelim, hamburger zaten diyet dostu bir şey değildir ama konu sporculara özel hamburger olunca diyete çok uzak bir yoldan geçiyorsunuz. Biz bunu biliyorduk ve "Amaaan en kötü sahile iner Beşiktaş'a kadar yürürüz" diyerek gözümüzü kararttık.

Çünkü yediğimiz hamburgerin adı Mr. Olympia idi. Kendileri 200 gram hamburger köftesi, karamelize soğan, cheddar peyniri, iceberg marul ve 3 adet yumurta beyazından oluşuyordu. Ayrıca protein sos, sarımsaklı sos, barbekü sos, avokado sos, zeytin sos gibi 11 adet farklı sos, bizim Olympia'ya yardımcı olmak için can atıyordu. Sarımsaklı sosu tercih ettik.

protein-burger-hamburger-yapimi

Mr. Olympia'ya ilk ısırığımızı attığımızda, uğruna Beşiktaş'a koşulacağından başka bir şey düşünmedik. Hemen ardından "O değil de bunun kalorisi ne acaba?" şeklindeki sorumuza aldığımız cevaptan sonra koşmak zorunda olduğumuzun da farkına vardık. Zira az önce ilk ısırığını aldığımız arkadaş toplam 700 kaloriydi. İçinde 40 gram protein ve 32 gram karbonhidrat vardı.

Patatesten bahsederken yer fıstığı yağına dokunmamak olmaz. Yer fıstığı yağını "Mc Donald's ilk zamanlarında patateslerini bu yağla yapıyormuş ağbi, o yüzden çok güzelmiş" cümlelerinden hatırlayabilirsiniz aynı zamanda. Eğer duymadıysanız bu cümleyi biz bir not düşelim: Çok haklılar.

Sporcuların o enerjiyi nereden bulduğunu göstermek amacıyla olacak ki bir adet sporcu milkshake koymadan masaya göndermediler bizi. 250 ml. light süt, protein tozu ve kırmızı orman meyveleriyle yapılan milkshake'in ismi de Lean Milkshake idi. Körfezin çevresini soluksuz koşmak isteyenler eklesin.

protein-burger-milkshake

Protein Burger, Etiler'de. Nispetiye Caddesi, Yanarsu Sokak, No 18/30F'te. Daha açıkça, Dünya Göz Hastanesi'ni sola alıp aşağıya doğru indiğinizde sizi karşılayan ilk dört yolun köşesinde. Çiçekçinin yanından merdivenden inince.

Hikayeyi başladığımız yerde bitirelim, bu da Yemeksepeti sayfaları: Protein Burger

Spora başlamadan gidin.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?