beyaz-ve-sutlu-cilkolatali-kurabiye-nilay-yeni-one-cikan

Çikolata Lezzetini Her Lokmasında Doyasıya Hissedeceğiniz Sizden Gelen 10 Değişik Kurabiye

Favorilerime
Ekle

Hamarat yazarlarımızın mutfaklarına bu kez mis kokusu tüm eve yayılan çikolatalı kurabiyeler için konuk oluyoruz!

"Çikolatalı bir kurabiye kaç farklı şekilde yapılabilir ki?" diye düşünenleri şaşırtacak kadar değişik, kurabiye canavarlarının en favori kurabiyeleri olacak kadar iddialı ve nefis tarifler karşımızda bu kez.

Üstelik ne şanslıyız ki her biri en maharetli yazarlarımızın ellerinden çıktı, bugüne dek defalarca kez denendi ve tadına bakan herkesten tam puan aldı. Daha ne olsun, mis.

Bu çikolatalı kurabiye tarifleri listesini bir kenara not etmeyi ve canınız her kurabiye yemek istediğinde içlerinden birini denemeyi unutmayın diyor ve başlıyoruz! Buyursunlar...

Minik bir not: "Ben de Yemek.com yazarı olmak istiyorum ama nasıl tarif gönderebileceğimi bilmiyorum" derseniz sizi hemen şöyle alabiliriz: Yemek.com'a Nasıl Tarif Yollanır, Nasıl Yemek.com Yazarı Olunur?

  • Çikolata dolgulu kurabiye tarifi

Damla çikolatalı nefis bir kurabiye hamuru hazırlıyor, şekil verirken ortasına da bolca çikolata yerleştirmeyi ihmal etmiyoruz. Fırındaki enfes yolculuğu tamamlanır tamamlanmaz, bütün bir tepsiyi afiyetle yemeden durabilmek imkansız.

Ellerine sağlık lezizhanem bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Çikolata dolgulu kurabiye tarifi

  • Çikolatalı tarçınlı kurabiye tarifi

Eğer klasik çikolatalı kurabiyelerden daha farklı bir lezzet yakalamak istiyorsanız tarçından destek alarak mis gibi aromalı şöyle enfes kurabiyeler hazırlayabilirsiniz.

Ellerine sağlık yzcdidem bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Çikolatalı tarçınlı kurabiye tarifi

  • Fındıklı çikolatalı kurabiye tarifi

Sunumuyla en tok insanın bile iştahını açacak, tatlı sevmeyenlere bile afiyetle tatlı yedirecek bir kurabiye o. Hem çikolata doyuruyor hem de her lokması ayrı bir mutluluk sebebi oluyor. Bu nasıl bir şıklık, bu nasıl enfes bir tat!

Ellerine sağlık gunayin_mutfagi_ bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Fındıklı çikolatalı kurabiye tarifi

  • Kahveli çikolatalı kurabiye tarifi

Filtre kahveyi bu kez demleyip afiyetle içmekle yetinmiyor, onu mis gibi kurabiyeler hazırlamak için değerlendiriyoruz. Çikolatayı da unutmak olmaz tabii. Kahvenin en lezzetli eşlikçisi çikolatayı da kurabiye harcımızla hemen buluşturuyoruz. Mükemmel ikiliyle yine muazzam bir uyum yakalamak elinizde.

Ellerine sağlık Emre Karagözler bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Kahveli çikolatalı kurabiye tarifi

  • Çikolatalı kabaklı kurabiye tarifi

Kabak, yulaf, bal, tarçın, kuru üzüm ve bitter çikolata. Belki de daha önce bu malzemeleri hiçbir araya getirmemiştiniz ama bu tarifi denedikten sonra "Neden daha önce denememişim" diyecek, bu bol lifli ve sağlıklı kurabiyenin tadını doya doya çıkaracaksınız. Nefis.

Ellerine sağlık Özge Türkmen bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Çikolatalı kabaklı kurabiye tarifi

  • Bol çikolatalı brownie kurabiye tarifi

Çikolataya doyamayanları hemen böyle alalım. Her lokmasında çikolatayı doya doya hissedebileceğiniz, brownie'yi andıran mükemmel dokusuyla damağınızda adeta eriyecek bir kurabiye karşınızda!

Ellerine sağlık filizssweetbakery bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Bol çikolatalı brownie kurabiye tarifi

  • Çikolatalı pişmeyen kurabiye tarifi

Pişirme uğraşına girmeden, fırını ısıtmak zorunda kalmadan, toplamda 5 dakikanızı ayırarak yapabileceğiniz bir kurabiye olduğunu söylesek? Malzemeleri hazırlayın, kalanını hep birlikte şipşak yapalım.

Ellerine sağlık Nagihan Ateş bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Çikolatalı pişmeyen kurabiye tarifi

  • Beyaz ve sütlü çikolatalı kurabiye tarifi

Sütlü çikolatalı mı yoksa beyaz çikolata mı? Eğer ikisini de çok seviyor, aralarında bir türlü hangisini seçeceğinize karar veremiyorsanız artık ikisi arasında bir seçim yapmak zorunda değilsiniz. Bu tarifte ikisi güçlerini birleştiriyor, hazırlaması 10 dakikanızı alacak bir lezzet patlaması oluyor.

Ellerine sağlık Nilay Tütüncü bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Beyaz ve sütlü çikolatalı kurabiye tarifi

  • Fit çikolatalı kurabiye tarifi

Çikolatadan da kurabiye sevgimden de bir türlü vazgeçemiyorum diyor ama bir yandan da formunuza dikkat etmeye çalışıyorsanız bu tarif tam size göre demektir. Gönül rahatlığıyla yemelik fit bir lezzet o.

Ellerine sağlık Mürüvvet Reisoğlu bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Fit çikolatalı kurabiye tarifi

  • Bol çikolatalı kurabiye tarifi

Bol Çikolatalı Kurabiye Tarifi

Bol Çikolatalı Kurabiye Tarifi

Böyle bir listeyi az çikolata ile bitirmek olmaz. Kurabiye dedik, çikolatalı olunca bir başka lezzetli oluyor dedik. O zaman hakkını verelim, onu bolca çikolata ile lezzetlendirelim. Kokusu sizin de burnunuza kadar geldiyse malzemeleri hazırlayın, mutfaktan bekleniyorsunuz.

Ellerine sağlık ceydaninmutfagi bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Bol çikolatalı kurabiye tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?