https://yemek.com/tarif/ozgur-sef-steakhouse-sebzeli-saslik/ | Fotoğraf: Özgür Bakır / Özgür Şef Steakhouse Çanak Tarifi

Eve Şef Gelmiş Gibi Hissettiren Özgür Şef Steakhouse Tarifleri

Favorilerime
Ekle

Yıllardır televizyonlarda görmeye alıştığımız Özgür Şef'in açtığı mekanlara hepimiz koştuk. Ardından kendimizi tutacak değiliz ya, Yemek.com olarak da Özgür Şef Steakhouse'u ziyaret ettik.

Özgür Şef Steakhouse, bildiğinizden çok farklı bir et deneyimi yaşatmayı hedefliyor. Bu yüzden evde yaptığınızda adeta Özgür Şef tarafından hazırlanmış yemekler yiyor gibi hissedebilirsiniz. Merak etmeyin, bu konuda yalnız değilsiniz. Tarifleri deneyen herkes böyle hissediyor. Çok özel, çok fazla güzel.

Karşınızda evinize lezzet katmaya niyetli, et oranıyla insanın ağzını sulandıran Özgür Şef Steakhouse tarifleri!

O bir efsane: Peynir soslu şaşlık

Cheddar sos aşıkları böyle gelsin çünkü bu tarif çok başka bir tarif, bu lezzet bambaşka bir lezzet. Özel hazırlanmış sosuyla servis edilen şaşlık eti, ilk görüşte aşka inandıracak güzellikte.

"Aşka cheddar gerek!" diyenlere: Özgür Şef Steakhouse’dan Peynir Soslu Şaşlık

O bir dayanılmaz: Hamburger

Siz güzel bir hamburger yemek için dünyanın öteki ucuna yine gidin ama evdeki burgeri de unutmayın. Hazırlayın hamburgerinizi, açın en sevdiğiniz filmi sonra yiyin afiyetle. Hafta sonu ya da hafta içi fark eder mi?

"İnsan daha ne ister ki?" diyenlere: Özgür Şef Steakhouse’dan Hamburger

O bir lokum: Kaburga

Siz merak etmeyin, o kadar lezzetli pişecek ki et ve kemik kendiliğinden ayrılacak. Size yalnızca çatalla bu lezzeti mideyi indirmek kalacak. Yemeyip yanında yatmak da bir alternatif ama tavsiye etmiyoruz.

"Ağzımda dağılsın bu lezzet." diyenlere: Özgür Şef Steakhouse’dan Kaburga

O bir sağlıklı: Sebzeli peynir soslu şaşlık

Et, sebze ve peynir... Dünya yanıyor, üç kahraman gerekli deseniz bu üçü ortaya çıkar, kurtarır dünyayı. Öyle güçlü lezzetler. Evde hazırlarken de kendinizi süper kahraman gibi hissedebilin diye.

"Etim, sebzem sen ve ben..." diyenlere: Özgür Şef Steakhouse’dan Sebzeli, Peynir Soslu Şaşlık

O bir baş tacı: Katmer

Katmer Tarifi

Fotoğraf: Özgür Bakır / Özgür Şef Steakhouse Katmer Tarifi

Bu kadar güzel yemekler yedikten sonra ağza son bir şenlik olmazsa olmaz tabii ki. Üzülür katmer, kahrolur. Siz en iyisi ne katmeri, ne içindeki Antep fıstığını ne de kaymağı kahretmeyin. Afiyetle yiyin.

"Ağzımı tatlandırmaya doyamam!" diyenlere: Özgür Şef Steakhouse’dan Katmer


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?