http://dessertedplanet.com/godiva-chocolate-rewards/ | dessertedplanet - godiva istanbul

İstanbul'da Söz ve Nişan Çikolatası Alınabilecek 6 Tatlı Mekan

Favorilerime
Ekle

Yaz yaklaşıyor. Yaklaşan yaz deniz kum güneş ile birlikte davul zurna ve halay mevsimini de birlikte getiriyor. O zaman içinde bulunduğumuz mevsim de evlilik kararı ve düğün öncesi prosedürleri gerçekleştirmek için ideal zaman.

Romantik bir akşam yemeğinde evlenme teklifimizi ettik. Beklenen cevap geldi ve artık ilişki bir üst boyuta geçiyor. Kız isteme deyince de akla hemen çiçek ve çikolata geliyor. Peki nereden alınır bu çikolata? Nasıl hazırlatılır?

Telaşlanmayın, derin bir nefes alın ve güzel bir çikolatayla başlayan bu sürecin keyfini çıkarın.

Yüzde yüz doğal çikolata: Bind

Bind Chocolate, 1971'de bir çikolata sevdalısı tarafından kurulup, ilk çikolata butiği unvanını almış. En önemli özelliği de yüzde yüz doğal çikolatadan yapılırken içine koruyucu eklenmiyor olmasıymış.

Tabii ürünlerin yapımından paketlenmesine kadar el yapımı olması Bind'ın bonusu. Öyle güzel paketleri var ki ancak Bind'a ulaşabilmek için kıyabilirsin bu harika ambalaja. Ürün yelpazesinde "Evlilik Koleksiyonu" var. Güler yüzlü personeliyle sizin için en iyisini yapmaya hazırlar.

Bind Adres: Bind Mağazaları

Madlenden praline: Divan

Pastalarına deli olduğumuz Divan bu zor günümüzde de yanımızda elbette. Royal Collection serisinin içinde yer alan ürünleriyle gümüş tepsilere, bakır tabaklara, cam kaselere özenle yerleştirilmiş çeşit çeşit lezzetli çikolatalarla güzel alternatifler sunuyor.

Ben kendi tasarımımı kendim yaparım diyenlere de madlenden praline çokça seçenek sunuyor.

Divan Adres: Divan Mağazaları

Görümcenin torunu bile mutlu olur: Melodi

Yola bir aile firması olarak çıkan Melodi kısa zamanda büyüme göstermiş. Ürettikleri çikolatalar çok lezzetli ve lezzetli olduğu kadar da çeşitli. Yani ortaya bir karışık yaparak hem gelini, hem kayın pederi, hem gelinin halasının görümcesinin torununu memnun edebilirsiniz.

"İstemem öyle çok çeşit, kafam karışır seçemem" diyenlere de hazır ürünleri mevcut.

Melodi Adres: Melodi Mağazaları

Sonra da dondurmalı irmik helvası yersiniz: Hacı Şerif

cikolata-patlak

Evet biliyorum Hacı Şerif'i gördünüz ve söz, nişan, çikolata hepsi uçup gitti aklınızdan. Göz bebekleriniz birer dondurmalı irmik helvasına dönüştü. Derin nefes alın ve gümüş tepsilere (!), sütlü çikolatalara ve bademli drajelere odaklanın.

Söz-Nişan çikolatası bölümünde çokça çeşit var zaten. Uslu uslu bu işi hallederseniz, müstakbel nişanlınızı alıp dondurmalı irmik helvası yemeye de pek tabii gidebilirsiniz.

Hacı Şerif Adres: Hacı Şerif Mağazaları

Belçika'dan Türkiye'ye: Godiva

1926'da Belçika'da kurulan Godiva 2007 yılında Ülker tarafından satın alındı ancak çikolatalarını hala Belçika'dan ithal ediyor. Çikolata ve Belçika'yı aynı cümlede kullandıktan sonra herhangi bir övgüye başvurmama gerek yok sanırım.

Söz ya da nişan için paket ürünleri yok ancak gümüş tepsinizi alıp gittiğinizde size zevkle yardımcı olabileceklerini söylediler. Ayrıca müşteri hizmetleri son derece ilgili, kafanıza takılan her konuda rahatça yardım alabilirsiniz.

Godiva Adres: Godiva Mağazaları

Biz büyüdük ve çikolata alma nedenimiz değişti: Pelit

pelit - pelit çikolata

pelit - pelit çikolata

Pelit'in tarihi 1957'ye dayansa da çikolatayla olan macerası 1994 yılında çikolata tesisinin kurulmasıyla başlıyor. O zamandan sonra da daha çok bayramlarda anneanne evlerinde gizliden itinayla boşaltılan Pelit kutularından aşinayız bu markaya.

Ama şimdi büyüdük ve hayırlı bir iş için çalıyoruz Pelit'in kapısını. Gümüş tepside şık sunumlar var mağazalarında ama yine kendi tasarımınızı yapmanız mümkün.

Pelit Adres: Pelit Mağazaları

Her zevke ve bütçeye yönelik alternatifleri sunduk ancak çikolata sevmiyor, klasikten ziyade yaratıcı fikirlerden hoşlanıyor olabilirsiniz. O halde çiçeğinizin yanında rengarenk makaronlar götürebilirsiniz bence. Bu durumda yazımıza şuradan devam ediyoruz: İstanbul’da Renk Renk Macaron Yiyebileceğiniz 9 Mekan

O zaman biz de Yemek.com olarak bu önemli yola giren çiftlere lezzetli bir evlilik diliyoruz.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?