makaronya-yemekcom

Evdeki Makarnalarla Yapabileceğiniz "Makarna Olmayan" 12 Birbirinden Farklı Tarif

Favorilerime
Ekle

Evde paket paket makarna var. Ama siz her seferinde salçalı makarna, kıymalı makarna gibi klasik makarnaları yapmaktan sıkıldınız. Onun da çözümü var.

Çünkü makarnayla sadece "makarna" yapılmaz. Yine makarnaların başrolde olduğu ama sofraya farklılık getirecek bu makarnalı tarifler mutfakta geçirdiğiniz zamanları daha keyifli hale getirecek.

Buyursunlar listemize.

 • Makarna pasta tarifi 

Yapımı oldukça basit ama görüntüsüyle saatlerce uğraşmışsınız izlemini veren bir tarif makarna pasta. Üstelik çocuklar da onu çok sevecek, afiyetle yiyecek.

Üstüne mum dik üfle: Makarna pasta tarifi

 • Kolay lazanya tarifi 

Evde lazanya yapmak zor geliyorsa ya da yaptığınız makarna fazla geldiyse ve ertesi gün de aynı şeyi yemek istemiyorsanız nefis bir önerimiz var. Kolay lazanya tam da bu zamanların tarifi.

Her şeyin kolayı var: Kolay lazanya tarifi

 • Makaronya tarifi 

Sırada Osmanlı mutfağından çıkıp gelen çok farklı bir tarif var. Adeta bir tava böreği gibi tavada pişen bu makarna fırında makarnaya da rakip ve farklı olduğu kadar da lezzetli.

Herkese yeter: Makaronya tarifi

 • Pratik makarna salatası tarifi 

Makarna salatasını kim sevmez ki? Biz onu bu tarifle daha da pratik hale getirdik ve canınız her istediğinde yapın diye adım adım tüm aşamalarıyla anlattık.

Yapması çok kolay: Pratik makarna salatası tarifi

 • Makarna böreği tarifi 

Börek tadında, dilim dilim yenecek bir makarnaya ne dersiniz? Evdeki basit malzemelerle hızlıca hazırlanan ve yiyen herkesi kendine hayran bırakan makarna böreği karşınızda.

Çünkü neden olmasın: Makarna böreği tarifi

 • Makarnalı omlet tarifi 

Kim demiş makarna kahvaltıda yenmez diye? En pratik yemeklerden makarna ve omleti bir araya getirdik, içine kahvaltılık diğer malzemeleri de katarak farklı bir lezzete soframızı açtık.

Çay bunu sevdi: Makarnalı omlet tarifi

 • Tavuklu makarna salatası tarifi 

Genelde çay saatlerinde yediğimiz makarna salatasının içine tavuk kattık, ana yemeklerin yanında servis edilecek nefis bir tamamlayıcı tarife dönüştürdük. Almaz mısınız?

Doyurucu: Tavuklu makarna salatası tarifi

 • Muffin makarna tarifi 

Hayatımıza küçük bir heyecan getirelim hadi. Bu sefer spagetti makarnaları muffin kalıplarında pişirelim. Biz içine küçük köfteler de sıkıştırdık ama siz onlar olmadan da yapabilirsiniz elbette.

Porsiyonluk lezzet: Muffin makarna tarifi

 • Ton balıklı makarna salatası tarifi 

Biraz daha hafiflik arayanları da unutmadık. Eve aldığımız konserve ton balıklarını dolaptan çıkardık ve nefis bir ton balıklı makarna salatası yaptık.

Doyurucu salatalarda bugün: Ton balıklı makarna salatası tarifi

 • Makarna tabanlı pizza tarifi 

Pizza hamuruyla uğraşmadan nefis bir ev yapımı pizza yapmaya ne dersiniz? Zira bu pizza tarifinin tabanı bildiğimiz makarnadan. Lezzeti ise şaşırtıcı türden.

Kaç dilim yersin: Makarna tabanlı pizza tarifi

 • Makarna cipsi tarifi 

Makarna Cipsi Tarifi

Makarna Cipsi Tarifi

Gelin bu sefer evdeki makarnaları nefis atıştırmalıklara dönüştürelim. Evde televizyon başında, dizi-film izlerken kendimize farklı bir alternatif lezzet şansı tanıyalım.

Çok da kolay: Makarna cipsi tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?