https://yemek.com/tarif/bayatlamayan-kavanoz-kurabiyesi/ | Bayatlamayan Kavanoz Kurabiyesi Tarifi

Uzun Süre Bayatlamadan Kavanozda Saklayabileceğiniz 10 Lokmalık Tatlı Kurabiye Tarifi

Favorilerime
Ekle

Çayınızın ya da kahvenizin yanında afiyetle yiyebileceğiniz lokmalık kurabiye tariflerine yenilerini ekledik, şeflerimizle sizler için uzun süre bayatlamayacak, tadı damağınızda kalacak lokmalık tatlı kurabiye tarifleri hazırladık.

Lokmalık kurabiye tariflerinin en sevilenlerinden tarçınlı misket kurabiye de var listemizde, bugüne dek belki de hiç denemediğiniz kadar farklı ve pratik olan bisküvili lokumlu kurabiyeler de...

Vaktiniz varken bol bol yapıp kavanozlarda uzun süre taze taze saklayabileceğiniz bu tariflere siz de önce fırınınızda, sonra da kavanozlarınızda yer açın.

  • Tarçınlı lokmalık kurabiye tarifi

Lokmalık kurabiyelerin bu denli popüler olmasına sebep kurabiye tariflerinden biriyle, tarçınlı lokmalık kurabiyeler ile başlıyoruz! Tek lokmada ağzınıza atabileceğiniz bu mini mini kurabiyeler, üzerindeki tarçınlı-pudra şekerli kaplamayla damakta nefis bir tat bırakıyor.

Çayın-kahvenin yanına çok yakışıyor: Tarçınlı lokmalık kurabiye tarifi

  • Kavanoz kurabiyesi tarifi

Eğer tarçının kendine has o tadını pek de sevmiyorsanız ya da alerjiniz varsa lokmalık olarak yapacağınız kurabiyeleri bu şekilde de hazırlayabilir, kavanozlara koyup canınızın istediği her an afiyetle yiyebilirsiniz.

Kıyır kıyır: Kavanoz kurabiyesi tarifi

  • Bademli lokmalık kurabiye tarifi

Mutfakta farklı tatlar denemeyi sevenlerdenseniz, toplam 6 malzemeyle kolayca yapabileceğiniz, üstelik glutensiz beslenenlerin de rahatlıkla tüketebileceği bu kurabiye tarifiyle bir an önce tanışmalısınız.

Toz bademden gelen muazzam lezzetiyle: Bademli lokmalık kurabiye tarifi

  • Bisküvili lokumlu kurabiye tarifi

Çocukluğunuzda yediğiniz bisküvi arası lokum lezzetini yakalamanızı sağlayacak farklı ve çok pratik bir tarif var şimdi sırada. Hamur hazırlama uğraşı yok, kısa sürede şipşak hazırlanıyor.

Nostalji yaşatan tat: Bisküvili lokumlu kurabiye tarifi

  • Misket kurabiye tarifi

Uzun süre bayatlamayacak, tazeliğini koruyup size uzun süre muazzam bir lezzet sunabilecek bu kurabiye tarifi de ağzınıza layık tatlardan. Yine mini mini, yine tek lokmalık...

Kaç tane yediğinizi sayamayacaksınız: Misket kurabiye tarifi

  • Tarçınlı misket kurabiye tarifi

Sadece dış kaplamasında değil içinde de tarçın olsun isterseniz bu tarifimiz tam size göre demektir. Özellikle sonbahar-kış aylarında sıcacık çayınızın, kahvenizin ya da sütünüzün yanına en lezzetlisinden eşlik eder o.

Az malzemeyle kolayca yapabilirsiniz: Tarçınlı misket kurabiye tarifi

  • Bayatlamayan kavanoz kurabiyesi tarifi

Şimdi de özenle hazırladığımız kurabiye hamurunu Türk kahvesiyle lezzetlendiriyor, yine mini mini olacak şekilde şekillendirip fırında mis kokulu bir yolculuğa uğurluyoruz.

Bol bol yapıp uzun süre kavanozlarda saklamalık: Bayatlamayan kavanoz kurabiyesi tarifi

  • Katı yağsız misket kurabiye tarifi

Eğer kurabiye hazırlamak istiyor ama içinde margarin ya da tereyağı gibi herhangi bir katı yağ kullanmak istemiyorsanız aradığınız tarif tam karşınızda duruyor.

Katı yağsız da kıvamı çok güzel oluyor: Katı yağsız misket kurabiye tarifi

  • Katı yağsız tarçınlı misket kurabiye tarifi

Ve yine katı yağ kullanmadan hazırlayabileceğiniz, yine tarçından bol bol destek alabileceğiniz bir tarifle devam ediyoruz şimdi. O da uzun süre bayatlamadan tazeliğini koruyor, kavanozlarda saklamaya da çok uygun oluyor.

Bir seferde bol bol yapıp afiyetle tüketin: Katı yağsız tarçınlı misket kurabiye tarifi

  • Lokmalık kumlu kurabiye tarifi

Lokmalık Kumlu Kurabiye Tarifi

Lokmalık Kumlu Kurabiye Tarifi

Lokmalık olarak hazırlanan nefis kurabiye tariflerimize bir destek de Sizden Gelenler köşemize gönderdiği tarifler seherkosee oluyor, kakao ve pudra şekerine bulanan bu kıyır kıyır kurabiye hem dokusuyla hem de lezzetiyle farkını ortaya koyuyor.

Çay saatleri onunla çok daha leziz bir hal alıyor: Lokmalık kumlu kurabiye tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?