Fotoğraf: Özgür Bakır / Bir Dakikada Pişen Et Tarifi

Boğaza ve Lezzete Nazır La Torre Tarifleri

Favorilerime
Ekle

Gözlerinizi kapatın ve boğazı hayal edin. Şimdi gözlerinizi açın ve La Torre'de kendinizi bulun.

Size çok kolay bir seyahat yaşattık değil mi? Aslında bunu yapan biz değiliz, Le Meridien bünyesinde yer alan La Torre yapıyor hepsini. Biz bu keşfi sizlere sunabilmek için gittik, La Torre'yi göğe uzanırken yakaladık, o güzel yemeklerini evde de yapabilesiniz diye imza yemeklerini, La Torre tariflerini aldık.

Modern çizgilerle dekore edilmiş La Torre'de başınızı yukarı kaldırıp baktığınızda gördüğünüz o yıldız hissi veren abajurlar, aydınlık hissi ve yanı başınızdaymış gibi görünen boğaz manzarası sizi mest edebilir ancak yemeklerine de ayrı bir hayran kalacağınıza eminiz.

Bu nedenle artık tariflere geçelim, harika bir yemek yapabilmenin tadını çıkaralım.

Afiyetler olsun efenim.

Deniz insanlarına armağan: Flambe karides

Masaya gönderilen yanarlı dönerli her şeyi unutun, içten içe efsane bir lezzetle yanan flambe karides karşınızda. Rakıyla flambe ediliyor, özel sosuyla sunuluyor. Ağızlarda kalan tat herkesi kendine aşık ediyor. Böyle bir tada aşık olmamak olur mu?

Çıtırdatmak istiyorsanız: La Torre’den Flambe Karides

Hızı sevenlere: 1 dakikada pişen et

Tabii ki eti yalnızca 1 dakikada hazır etmiyorsunuz ancak eti ızgarada yalnızca 1 dakika pişiriyorsunuz. Bir tarafı 30 saniye, diğer tarafı 30 saniye. Sonra gelsin yumuşasık patates grateni, fırın sebzesi. Heyecanlanmayalım da ne yapalım?

Et benim her şeyim diyorsanız: La Torre’den Bir Dakikada Pişen Et (Minute Steak)

Kuzudan şaşmam diyenlere: Kuzu üçlemesi

Kuzu incik, kuzu sırt ve kuzu pirzola. Eğer kuzu seviyorsanız bu tabak sizde cennet hissi yaratabilir. Çünkü yanında bir de patlıcan beğendi değil, ayva beğendi var. Damaklar şenlenmesin de ne yapsın?

Hemen yapmak istiyorsanız: La Torre’den Kuzu Üçlemesi

Tatlısı gelenlere: Kaymaklı kayısı dolması

Kayısı Dolması Tarifi

Fotoğraf: Özgür Bakır / Kayısı Dolması Tarifi

Belki de şimdiye kadar aklınıza hiç gelmemiş bir tatlı olarak görüyorsunuz onu. Ancak bir düşünsenize, tatlı mı tatlı bir kayısının içi kaymakla doluyor. Ve fıstık sosuyla servis ediliyor. İnsan daha ne ister ki?

Merak ediyorsanız: La Torre’den Kaymaklı Kayısı Dolması


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

hatıce kantar26 Temmuz 2015 12:37
yemmeklere baktımda hıc bana uymaz osmanlı mutfagına benzeyen bır yemek bıle bulamadım hepsı ciğ ve dandık yemekler onlarcada para verırsınız bunlara ac kalırsınız 2 ymurta pişirin yegın daga ıyı ağa
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?