https://yemek.com/tarif/unsuz-lorlu-kurabiye/ | Unsuz Lorlu Kurabiye Tarifi

Beslenmesine Dikkat Eden Herkesin Denemesi Gereken 10 Sağlıklı ve Lezzetli Kurabiye Tarifi

Favorilerime
Ekle

Çayın yanında ya da ara öğünlerde kurabiye yemek istiyor, ama bildiğiniz tüm kurabiye tarifleri rafine şekerli, beyaz unlu, katkı maddeli olduğu için ondan uzak duruyorsanız size güzel bir haberimiz var.

Hem sağlığına dikkat edenlerin hem de diyete başlayanların gönül rahatlığıyla yiyebileceği sağlıklı kurabiye tariflerimiz var. Şekersiz, unsuz ve sağlıklı bu kurabiye tarifleri lezzetleriyle de sizi şaşırtacaklar.

Haydi o zaman tarif defterimize onları tek tek eklemeye başlayalım.

 

  • Üç malzemeli şekersiz kurabiye tarifi

Bu tarifin içinde ne beyaz un, ne rafine şeker ne de kabartma tozu var. Ama nefis kıvam alıyor, sağlıklı ve diyet dostu olmasıyla çay saatlerini şenlendiriyor.

Kıtır kıtır yenir: Üç malzemeli şekersiz kurabiye tarifi

  • Unsuz lorlu kurabiye tarifi

İçinde un olmadığı gibi yağ da yok bu güzelim kurabiyenin. Sadece 5 malzemeyle hazırlanan en pratik kurabiye tariflerinden biri olan bu lorlu kurabiye aradığınız cevap olacak gibi.

Beslenmesine dikkat edenler için: Unsuz lorlu kurabiye tarifi

  • Yulaflı sağlıklı kurabiye tarifi

İçindeki malzemelerle enerji veriyor, yaptığınız diyeti bozmuyor, sağlığına özen gösterenleri üzmüyor. Onu bolca yapıp kavanozlarda saklamak isteyeceksiniz.

Siz isterseniz her şey mümkün: Yulaflı sağlıklı kurabiye tarifi

  • Kinoalı çikolatalı kurabiye tarifi

Son yılların gözde ismi kinoa, keten tohumu, muz, kakao, bal gibi malzemelerle bir araya geliyor; rafine şekersiz, sağlıklı bir tatlıya dönüşüyor. Denemez miydiniz?

Çok yakıştı: Kinoalı çikolatalı kurabiye tarifi

  • Şekersiz çay kurabiyesi tarifi

İçinde rafine şeker yok ama bolca kuru meyve var. Hem sağlıklı hem lezzetli, hem de çay saatinde tabakları boş bırakmayacak bir kurabiye arıyorsanız şekersiz çay kurabiyesi sırada bekliyor.

Çay onu sevdi: Şekersiz çay kurabiyesi tarifi

  • Yağsız unsuz makaron kurabiye tarifi

Sadece 3 malzemeyle hazırlanıyor ve bunlardan biri ne yağ ne de un. Bu Hindistan cevizli makaronlar üstelik öyle pratik hazırlanıyorlar ki onu denememek için sebebiniz yok.

Hindistan cevizi aşkına: Yağsız unsuz makaron kurabiye tarifi

  • Yulaflı unsuz kurabiye tarifi

Son tarifimiz glutensiz beslenenleri de mutlu edecek bir tarif. Hamurunda un yerine yulaf ezmesi bulunduran bu kurabiye az malzemeyle hemencecik hazırlanıyor, tadına doyum olmuyor.

Denemeli: Yulaflı unsuz kurabiye tarifi

  • Şekersiz unsuz kurabiye tarifi

Tanesi sadece 50 kalori olan, tamamen sağlık dostu malzemelerden hazırlanan bu kurabiyeler çantaya atmalık, hafif lezzetler arayanlar için birebir.

Çok, çok hafif: Şekersiz unsuz kurabiye tarifi

  • Pişmeyen şekersiz kurabiye tarifi

İçinde şeker yok, çikolata yok. Onun yerine hurma ve kakao var. Enerjiyi tavan yapan, kahvenin yanına çok yakışan bu şekersiz kurabiye tarifini üstelik pişirme derdi de yok.

Tok tutar: Pişmeyen şekersiz kurabiye tarifi

  • Tahinli fit kurabiye tarifi

Tahinli Fit Kurabiye Tarifi

Tahinli Fit Kurabiye Tarifi

Sadece 3 malzemeyle hazırlanan diyet dostu bir kurabiye o. Üstelik hazırlaması da çok pratik. Sağlıklı ve lezzetli bu tarif başladığınız diyeti bozmamaya kararlı.

Diyettekiler eklesin: Tahinli fit kurabiye tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?