https://yemek.com/tarif/firinda-yumurtali-ekmek/ | Fırında Yumurtalı Ekmek Tarifi

Bayatlayan Ekmekleri Değerlendirebileceğiniz 10 Pratik ve Ekonomik Kahvaltılık Tarifi

Favorilerime
Ekle

Eve çokça ekmek alan, ekmek yemeden doyduğunu anlamayan bir milletiz, kabul edelim. Bu da günün sonunda yenmeyen fazla ekmeklerin çıkmasına ve bayatlayıp bir köşeye terk edilmesine yol açıyor maalesef.

Ama ne yapacağız, bu bayat ekmekleri israf mı edeceğiz? Hayır. Çünkü evde kalıp yenmeyen, bayatlamaya yüz tutmuş ekmekleri nefis kahvaltılıklara dönüştürmenin yollarını vereceğiz size.

Haydi o zaman bayat ekmekleri kahvaltıda yenecek nefis tariflere dönüştürüyoruz, toplanın!

 

  • Yumurtalı ekmek tarifi

Bayat ekmekler tezgaha çıksın, yumurtalar çırpılsın, yumurtalı ekmekler hazırlansın. Yediden yetmişe herkesin çok sevdiği bu tarif kahvaltı sofralarınızı şenlendirsin.

Yanında peynirle: Yumurtalı ekmek tarifi

  • Fırında ekmek dilimleri tarifi

Bayatlamaya yüz tutmuş ekmekleri alıyoruz, üzerine mantar, zeytin, domates koyuyor, baharatlarımızı da ekleyip fırına veriyoruz.

Gerisi afiyet, bal, şeker: Fırında ekmek dilimleri tarifi

  • Fırında peynirli ekmek tarifi

Kahvaltıya şipşak hazırlanacak bir tarif aradığınızda birkaç basit malzemeyle kolayca hazırlanacak bir önerimiz var. Fırında peynirli ekmek tüm kahvaltı sofralarına yakışacak.

Kaç tane yersin: Fırında peynirli ekmek tarifi

  • Pizza tadında yumurtalı ekmek tarifi

Görünüşü ve tadıyla pizzayı andıran ama yapımı çok kolay bir tarif bu. En pratik ve farklı kahvaltılıklardan biri olan pizza tadında yumurtalı ekmek üstelik bol malzemeli.

Sen nasıl istersen: Pizza tadında yumurtalı ekmek tarifi

  • Fırında ekmek kızartması tarifi

Fırın tepsileri hazırlansın, bir şey deneyeceğiz! Bayatlamak üzere olan ekmeklerin üzerine biz kaşar ve beyaz peynir eklemeyi tercih ettik ama malzemeleri çeşitlendirmek sizin elinizde!

Kıtır kıtır: Fırında ekmek kızartması tarifi

  • Şipşak kahvaltılık tarifi

Kocaman bir kahvaltı sofrasını ekmek dilimlerine sığdırmaya ne dersiniz? Zamanınız az olduğunda artık kahvaltıya ne yapacağınızı biliyorsunuz.

Daha hızlısı yok: Şipşak kahvaltılık tarifi

  • Fırında yumurtalı ekmek tarifi

Görüntüsüyle göz kamaştıracak, hemen yeme isteği uyandıracak bir tarif o. Çok az yağla kızartılmadan fırında pişirilmesiyle de göründüğünden çok daha masum.

Sofranın assolisti: Fırında yumurtalı ekmek tarifi

  • Domates soslu ekmek üstü kızartma tarifi

Tost ekmekleri kadar bayatlamaya yüz tutmuş ekmekleri de kullanabileceğiniz bu tarifte patlıcan kızartmaları nefis domates sosla buluşuyor, yemeye doyum olmuyor.

Hemen sabah olsun: Domates soslu ekmek üstü kızartma tarifi

  • Bayat ekmek böreği tarifi

Bayat ekmek dilimlerini kek kalıbında elimizdeki malzemelerle beraber diziyoruz ve sütle ıslatarak fırına veriyoruz. Ortaya çok değişik, sunumuyla misafir sofralarına bile yakışacak bir lezzet çıkıyor.

Çok da ekonomik: Bayat ekmek böreği tarifi

  • Pizza tadında kahvaltılık tarifi

Pizza Tadında Kahvaltılık Tarifi

Pizza Tadında Kahvaltılık Tarifi

Hem evdeki kalan ekmekleri, hem de evdeki malzemeleri değerlendirmek için yapabileceğiniz bir tarif bu. Biz domates, sucuk, kaşar ve biberlerle onu süsledik ama seçim size kalmış.

Çok doyurucu: Pizza tadında kahvaltılık tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?