Fotoğraf: Özgür Bakır / Pazılı Enginar Tarifi

New York'u Akdeniz'le Harmanlayan Frankie İstanbul Tarifleri

Favorilerime
Ekle

Bu yazıya başlamadan önce sizden minicik bir şey isteyeceğiz, kulaklıklarınızı takın ve aşağıda görmüş olduğunuz şarkıyı açın. Yalnızca play tuşuna basın ve yazıyı okumaya devam edin. Size 2 dakika 32 saniyeliğine bir rüya yaşatacağız.

Hadi başlayalım. Şarkıyı tekrar tekrar dinlemek tabii ki serbest.

Kökenini hem Akdeniz'e hem de New York'a uzatan bir restoran Frankie İstanbul. Adını Frank Sinatra'dan lezzetini Akdeniz'in sıcaklığından ve nimetlerinden alıyor. Hal böyle olunca ortaya çıkan lezzetler bir o kadar bize yakın ve bir o kadar yenilikçi oluyor. Yemek.com olarak gittik, Frankie İstanbul'un damak şenlendiren yemeklerinin tariflerini aldık. Size sunuyoruz. Şimdiden afiyet olsun.

Tavına vurulmalık: Minekop ceviche

"Seviçe" olarak okunan bu pişirme yöntemi deniz ürünlerinin asitte bekletilerek pişirilmesidir. İçine kişniş giren yemek mükemmel olmaz da ne olur? Hem de farklı bir pişirme yöntemiyle hazırlanıyorsa? Lime suyunu da unutmayalım.

Yeni şeylere çok açığım diyorsanız: Frankie’den Minekop Ceviche

Tadına aşık olmalık: Tütsülenmiş barlam balığı

Balık sevenler, balık insanlar... Bu tarif tam olarak sizin için biçilmiş kaftan. Tütsülenmiş balığın tadı damağınızı okşarken hazırladığınız patlıcan köpüğüyle aşk yaşayabilirsiniz.

Aşk zaten mutfaktadır diyorsanız: Frankie’den Tütsülenmiş Barlam Balığı

Hem yiyip hem yanında yatmalık: Fırınlanmış kaburga

Narın yanında renksiz kalacağı, efsane lezzetli bir kaburgadan bahsediyoruz. Fırının içini çok sevip 6 saat kalıyor ancak öyle bir lezzetle çıkıyor ki...

Denemeniz gerek diyoruz: Frankie’den Fırınlanmış Kaburga

Sarıp sarmalamalık: Pazıyla doldurulmuş enginar

Pazılı Enginar Tarifi

Fotoğraf: Özgür Bakır / Pazılı Enginar Tarifi

Bu kez enginarı fazlasıyla şımartacağız, üzerine tel kadayıf koyup sunacağız. Peynirin içine saklanan pazıdan haber vereceğiz. Lezzetini anlatacağız herkese.

Tadını da size hediye edeceğiz: Frankie’den Pazıyla Doldurulmuş Enginar


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?