Gönlünüze Sağlık: Bu Hafta Yemek.com Tariflerini Deneyen Hamarat Bloggerlar

Favorilerime
Ekle

Biliyorsunuz, Yemek.com'da her hafta düzenli olarak haftanın yemek blog'unu ve haftanın en bayıldığımız Instagram hesabını seçiyoruz.

Bu seçimler ne işe yarıyor peki?

Çok basit aslında. İstiyoruz ki çalışkan ve zevkli bloglardan ve Instagram hesaplarından sizin de haberiniz olsun ve tabii bloguna ve Instagram'ına uzun mesailer harcayan bu tatlı insanlar daha fazla insana ulaşsın. Maksat gözümüz gönlümüz açılsın.

Yemek.com açılalı bir yıl bile olmadı ancak son zamanlarda tariflerimizi deneyip bloglarında ve sosyal medya hesaplarında paylaşan, #yemekcom etiketini kullanan ve hatta uzun uzun teşekkürlerini yazan takipçilerimiz olmaya başladı. Bunda sayıları 1000'i geçen yemek tarifi sayımızın da etkisi olmalı.

Biz de dedik ki her hafta Yemek.com'un tariflerini deneyen ve blogunda yazan bu hamarat bloggerları sayfamıza konuk edelim. Hem denedikleri lezzetli tariflerden hem de nefis bloglarından haberdar edelim sizi.

Eğer siz de Hamarat Bloggerlar kulübüne girmek isterseniz Yemek.com tariflerinden birini deneyip, blogunuzda yazın ve bizi haberdar edin. 8-)

Yemek de Yemek'in köfte aşkı: Misket köfte

Bu aralar köfte çeşitlerine iyice sarmış durumdayım. Farklı köfte tarifleri denemeye çalışıyorum. Bu tarifi ise yemek.com'da buldum. O kadar lezzetli görünüyordu ki bunu kesinlikle ben de yapmalıyım dedim. İyi ki de demişim. Misket köfte lezzetiyle tavan yaptı diyebilirim.

Hakkı Karadeniz bizim bir süredir zevkle takip ettiğimiz Yemekdeyemek.net'in sahibi. Sadece yemek tarifleri değil, mutfakla ilgili pratik bilgiler, mini yemek fotoğrafçılığı dersleri ve film önerileri de veriyor.

Kendisi bir de köfte aşkıyla yanıp tutuşurken Yemek.com'un misket köftesini deneyip, fotoğraflamış ve bloguna taşımış: Patates Püreli, Domates Soslu Misket Köfte

Ne de iyi etmiş.

Eylem'in Mutfağı'ndan mis gibi kokular geliyor: Elmalı kurabiye

Mis kokulu bir kurabiye düşünsem hep aklıma elmalı kurabiye gelir benim.Elmalı kurabiye yaparken evin içine yayılan tarçın kokusu artık çay demleme vaktinin geldiğini hatırlatır bana.Ama daha çok ablamı hatırlatır.Eskiden ablamın elinden çıkan elmalı kurabiyeleri yemek bana inanılmaz bir haz verirdi.

Elmalı kurabiye ile olan ilişkisini bu sözlerle anlatıyor Eylem. Epey geniş bir tarif arşivi var blogunda. Ayrıca blogunun adresi de tarifleri kadar renkli: tuzlu ve şekerli

Yemek.com'un elmalı kurabiyesini denemiş ve blogunda yazmış. Çok da güzel gözüküyor, bir bakın deriz: Tarçının Kokusu ve Elmanın Tadı Buluştu

Canımız çekti! :P

Yemek Aşkı'nın pek tatlı yeni keşfi: İmam sarığı

yemekaski - imam sarığı

yemekaski - imam sarığı

Bir ara İmam Sarığı pastası furyası sarmıştı ortalığı.. Merak etmiştim ama yapamamıştım bir türlü.. Bu tarifi yemek.com ‘da buldum ve hemen denemek istedim.. Bu lezzet için geç kalmışım meğer, bundan sonra misafir sofralarını sık sık süsler

"Seçil'in mutfak günlüğü" ya da adresindeki ismiyle Yemek Aşkı blogu hem klasik hem de yeni model tariflerin bir arada harmanlandığı, güvenilir ve zevkli önerilerin yer aldığı pek iştah açıcı bir blog.

Bu hafta o da Yemek.com'dan gördüğü imam sarığı tatlısını denemiş ve hemen blogunu takip edenlerle paylaşmış, harikasın Seçil! Şöyle okuyabilirsiniz: İmam Sarığı Pastası

Eğer siz de haftanın hamarat bloggerları arasında yer alarak bu sayfada blogunuz gözüksün isterseniz, Yemek.com'un en hoşunuza giden tariflerinden birisini deneyip, blogunuzda paylaşın. Biz de size sitemizde yer verelim, sizi okuyucularımıza anlatalım. Şimdiden elinize sağlık!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Hakkı Karadeniz11 Haziran 2015 15:47
Yemek.com'u ziyaret edip de tarif denememek ne mümkün. Kendi tarifimi burada görmek gerçekten büyük mutluluk verici. Blogumu buraya taşıyıp güzel de bir yazı yazdığınız için çok ama çok teşekkür ederim. Diğer blogger arkadaşlarımı da kutluyorum, ellerine sağlık. Sevgilerimle:-)))
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?