Vişneli Dondurma Tarifi

Evde Kolayca Yapabileceğiniz Serinletme Garantili 10 Meyveli Dondurma Tarifi

Favorilerime
Ekle

Yazın en güzel yanlarından biri kuşkusuz dondurma! Rengarenk dondurmalar serinlemenin de en güzel ve en lezzetli yolu. Peki bu kez dondurmalarınızı evde yapmaya ne dersiniz?

Çileklisinden karpuzlusuna, muzlusundan vişnelisine çeşit çeşit meyveli dondurmaları bu kez evde yapıyor ve sağlıklı bir şekilde tüketmenin keyfine varıyoruz.

Birkaç malzemeyle bu iş çok kolay!

 • Çilekli dondurma tarifi 

Kakaolusu ve vanilyalısından sonra en fazla sevilen dondurma çeşitlerinden olan çilekli dondurmayı bu kez evde yapıyoruz. Rengiyle, kıvamıyla şahane olacaklar.

Çilek aşkına: Çilekli dondurma tarifi

 • Muzlu dondurma tarifi 

Bu dondurmayı yapmak için sadece ve sadece bir malzemeye ihtiyacınız var. Hadi gelin, bu tarifle evimizde doğal, katkısız ve çok kolay bir muzlu dondurma tarifi hazırlayalım.

Minikler de çok sevecek: Muzlu dondurma tarifi

 • Şeftalili dondurma tarifi 

Yazın favori meyvelerinden olan şeftali dondurma olarak da yazınıza renk katmaya geliyor. Aroması, kıvamı ve lezzetiyle bu yazın favorilerinden olacak.

Şeftalileri soyalım: Şeftalili dondurma tarifi

 •  

 • Kavunlu dondurma tarifi 

Yazın serinleten ismi kavun bu sefer nefis bir ev yapımı dondurmaya konuk oluyor. Çok hafif, ferah ve lezzetli bir dondurma tarifi için o zaman haydi mutfağa.

Kavunlar seçilsin: Kavunlu dondurma tarifi

 • Karpuzlu dondurma tarifi 

Kavun demişken karpuzu unutacak değildik. Evet, karpuzla da dondurma olur hem de nasıl güzel olur. Ev yapımı dondurmaların en rağbet görecek ismiyle tanıştıralım o zaman sizi.

Karpuz sevenler buraya: Karpuzlu dondurma tarifi

 • Böğürtlenli şekersiz dondurma tarifi 

Bu tarifte rafine şeker yok, tüm şekerini meyvesinden alıyor ve formuna dikkat edenleri de hiç üzmüyor. Ev yapımı bu katkısız dondurmayı üstelik dondurucuda uzun süre saklayabilir, bittikçe on dakikada yenisini hazırlayabilirsiniz.

Sağlıklı alternatif: Böğürtlenli şekersiz dondurma tarifi

 • Avokadolu çubuk dondurma tarifi 

Artık gündelik hayatımızda daha çok gördüğümüz avokado bu haliyle sizi şaşırtacak. Çubuk dondurma şeklinde hazırladığımız bu tarif herkesi mutlu etmeye geliyor.

Çubuktan hep bedava çıkar: Avokadolu çubuk dondurma tarifi

 • Şekersiz çilekli dondurma tarifi 

Şekersiz çiğ krema, çilek, beyaz çikolata ve süt tozu... Bu sağlıklı, katkı maddesiz dondurmayı yapmak hem çok kolay hem de çok keyifli. Haydi o zaman denemeye.

Masum lezzet: Şekersiz çilekli dondurma tarifi

 • Vişneli dondurma tarifi 

Dondurma makinesi kullanmadan çok sağlıklı ve doğal bir dondurma yapmaya ne dersiniz? Vişneler hazırlansın, vişneli dondurma için mutfakta buluşuyoruz.

Püf noktalarıyla: Vişneli dondurma tarifi

 • Çilekli buz tarifi 

Çilekli Buz Tarifi

Çilekli Buz Tarifi

Kod adı meybuz olan meyve bazlı bir dondurma yapalım hadi. Başrolde ise çilek olsun. Serinletsin, ferahlatsın, evde keyifle yensin.

Buz gibi: Çilekli buz tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?