MENÜ

Yemek.com

YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Kanayan Yaraya Parmak Basıyoruz: Hızlı Kilo Verme Yolları

Hızlı Kilo Verme Yolları

Hızlı kilo vermek isteyen ama dilediği gibi yemek yiyip hiçbir şekilde yediklerinden taviz vermeyen insanların ortak sorunları arasındadır kilolar.

Özellikle çalışıyorsanız ve masabaşı bir işte vakit geçiriyorsanız kilo alma ihtimaliniz çok daha yüksek. Kilo vermek istiyorsanız yapmanız gereken düzenli spor yapmak ve yediklerinize dikkat etmek. Peki, daha hızlı kilo vermek için neler yapmanız gerekiyor?

Hızlı kilo vermek için uzak durulması gereken yiyecekler

Hızlı kilo vermek için uygulamanız gereken birkaç basit yöntem var aslında. Bu yöntemleri düzenli şekilde uygulamanız hem daha hızlı hem de sağlıklı kilo vermenizi sağlayacak.

Öncelikle yediklerinizi mutlaka not edin ve bir düşünün hayatınızdaki en kalorili yiyecek hangisi? Yediğiniz o kalorili yiyeceği mutlaka hayatınızdan çıkarın. Kalorili yiyecekleri hayatınızdan ne kadar uzak tutarsanız daha hızlı kilo verme ihtimaliniz de o kadar kolay.

Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

Yedikleriniz kadar içtiklerinizin de kalorisine dikkat etmelisiniz. Mesela sürekli gazlı içecekler içmek size daha fazla kilo aldıracaktır. Bu yüzden gazlı içecekler yerine kalorisi çok daha düşük olan domates suyu gibi içecekleri tercih edebilirsiniz.

Tabaklarınızın ölçülerini yani porsiyonlarınızı mutlaka küçültmelisiniz. Kullandığınız tabağın bir küçük boyu ile yemek yemek daha az yemenizi sağlayacaktır. Bu yöntem size çok uygun gelmiyorsa 6 kaşık yemek ile kendinizi sınırlayabilirsiniz.

Abur cuburları hayatınızdan mutlaka çıkarmalısınız. Ufak da olsa gün içerisinde yediğiniz abur cuburlar kilo almanıza neden olabilir. Bu yüzden yağlı cipslerden, tuzlu çubuklardan ve şekerlerden uzak durmalısınız.

Hızlı kilo vermek için başka neler yapmalı?

Bol su içmeli ve alkolden uzak durmalısınız. Sodayı tercih etmeli ve çayınızı hatta kahvenizi bile şekersiz içmelisiniz. Aşırı tuzdan uzak durmalı ve beyaz ekmeği hayatınızdan çıkarmalısınız. Esmer ekmekleri yeme alışkanlığı edinmeli ve her öğünde en fazla iki dilim yemelisiniz.

Hızlı kilo vermenizi sağlayacak en önemli öğünün ise kahvaltı olduğunu unutmamalısınız. Doğru ve iyi yapılmış kahvaltı, sizi hem tok tutacak hem de bir sonraki öğünde daha az yemenizi sağlayacak.

Hayatınıza hareket katmalı ve sık sık yürümeli hatta egzersiz yapmalısınız. Ne kadar çok hareket eder ve spor yaparsanız kilo verme hızınız da o kadar artar. Fakat bu önerilerin kilo vermek için başlıca yöntemler olduğunu, her metabolizmada farklı sonuçlar yaratabileceğini, daha sağlıklı ve doğru bir şekilde kilo vermek için ise diyetisyene başvurmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Editör

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?