greyfurt-suyu-1

Acısına Aldırış Etmeden Löp Löp Yiyeceğiniz Greyfurtun Bilinmeyen 9 Faydası

Favorilerime
Ekle

Her insanın sevdiği ve sevmediği yiyecekler vardır. Hatta bunlardan bazıları bir fobi gibi bakmaya bile tahammül edemediği yiyeceklerdir. Siyah zeytin olur, yumurta olur, tüylü tüylü şeftali olur. Bunların hepsine aşinayız.

Ancak greyfurt çok başka bir yerde. Acı tadıyla yemesi zor bir meyve olsa da içerdiği vitaminler, lifler ve bileşenler ile sağlıklı bir vücuda sahip olmanıza yardımcı olur.

Uzmanların ısrarla önerdiği greyfurtu tek başına tüketemeyenleriniz varsa, karışık meyve suları ya da meyve salataların içinde tüketebilirsiniz.

Şimdi de greyfurtun yararlarına geçelim.

Kadınlara müjde ile başlayalım: Selülit düşmanıdır

Turunçgil meyveleri (portakal ve özellikle greyfurt) selülitle savaşta yardımcı olabilecek meyvelerdir. Vücudumuzda biriken yağlar selülit görünümüne neden olur. Bu meyvenin sularını tükeretek ortaya çıkan görüntünün en aza inmesini sağlayabilirsiniz.

Bilinenle devam edelim: Gribi vücuttan söker atar

greyfurt

greyfurt

Belki de en bildiğiniz özelliği ama değinmekte oldukça fayda var. İçerdiği yüksek miktardaki C vitamini nedeni ile grip, soğuk algınlığı ve hatta astıma karşı faydalıdır.

Selülite çok sevinmiştik ki: Göğüs toparlayıcı özelliği vardır

greyfurt yagi

greyfurt yagi

Göğüs bölgesine düzenli bir şekilde masaj olarak uygulandığında sıkılaştırıcı ve toparlayıcı özelliklere sahip olduğu bilinmektedir. Benzer şekilde selülitli bölgelerde de kullanımı mümkündür.

Kışın ihtiyacımız olan tek şey: Kilo vermeye yardımcı olur

Kış aylarında başlayan yaza formda girme planlarına sahipseniz, greyfurtun düzenli kullanıldığı takdirde zayıflamaya yardımcı olma etkisi vardır. Bu nedenle diyet sırasında bolca tüketilebilir.

Kokusu bile yeter: Halsizliği alır götürür

Greyfurtun kokusunda bile zindelik ve canlılık veren güçlü bir özelliği vardır. Tüketildiğinde ya da sıcak bir suyun içinde yağı hafif hafif kaynatıldığında ortaya çıkan kokusu baş ağrısı, halsizlik ve yorgunluk gibi rahatsızlıkları azaltır.

O da neymiş: Kolesterolü düşürür

nar portakal greyfurt

nar portakal greyfurt

Greyfurtun içeriğindeki bileşim ve enzimler kötü kolesterolü düşürücü özelliğine sahiptir. Bu konuda şikayeti olanların günde bir bardan greyfurt suyu içmeleri uzmanlar tarafından öneriliyor.

Özellikle mide ve pankreas: Kansere yakalanma riskini azaltır

Düzenli ve yeterli tüketimde mide rahatsızlıklarına da iyi geldiği bilinen greyfurt pankreasın sağlıklı bir şekilde çalışmasında da etkili.

Her şey kontrol aldında: Yüksek tansiyonu düşürür

Greyfurt aynı zamanda içerdiği yüksek potasyum sayesinde yüksek tansiyonu kontrol altına almaktadır.

Hızlı bir şekilde hem de: Ödemi söktürür

kadinvekadin

kadinvekadin

Greyfurtun içindeki asit ve bileşenler vücutta biriken su ve zehirli atıkların dışarı atılmasını sağlar ve biriken ödemlerin üzerinde de etkisi vardır.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

canlıtvizle16 Aralık 2015 20:02
Tadı acı olmasa güzel de yerken bir tuhaf oluyorum...
Yanıtla