anna-obrien-one-cikan

Kiloları Yüzünden Bikinili Fotoğraf Çekimine İzin Verilmeyen Büyük Beden Model

Favorilerime
Ekle

İnsanların bedenleri, fiziksel görünüşleriyle ilgili hemen her gün şaşırmaya devam ettiğimiz olaylar olmaya devam ediyor.

Özellikle fazla kiloları olduğu için eleştirilerin hedefi olanlar, birçok konuda sınırlandırılmaya çalışılıyor, hiç duymamaları gereken sözler bile işitiyorlar.

Bu kez de karşımızda ünlü bir blogger ve onun başından geçen olaylar var.

Yaşadıklarıysa şu sıralar büyük tartışmaların çıkmasına yol açmış durumda.

Buyursunlar, sizi Anna O'Brien ile tanıştıralım ve başından geçen olayları bir bir anlatalım, bakalım siz bu konuda ne düşüneceksiniz? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Anna O'Brien, New York'ta yaşayan ve binlerce takipçisi olan bir blogger

New York'ta yalayan Anna O'Brien, 33 yaşında ünlü bir blogger. Onu şu sıralar büyük tartışma konusu haline getirense başından geçen ilginç bir olay.

Her şey, büyük beden modelliği de yapan Anna O'Brien'ın bir çekim için Las Vegas'a gitmesiyle başlıyor. Plaj kıyafetlerinin tanıtılacağı bir çekimde modellik yapacak olan Anna, çekimin yapılacağı otele girişini yapıyor ve olaylar gelişiyor.

Otelden çekim için önceden tüm izinler alınmış olmasına rağmen çekim günü Anna'nın poz vermesi engellenmek isteniyor

Çekimden günler önce otelde plaj kıyafetleriyle ilgili bir çekim yapılacağı bildirilmiş ve tüm izinler alınmışken Anna, bikinisiyle otelin hemen girişindeki kısma gelince işler değişiyor. Profesyonel fotoğrafçılar Anna'nın henüz birkaç pozunu çekmişken otelin güvenlik görevlisi gelip genç kadına üzerini kapatmasını söylüyor. Anna o anları şöyle aktarıyor:

"Bana üzerimi kapatmam ve hemen bir şeyler giymem gerektiğini söyledi. Bikiniyle durmama izin verilemezmiş. Durumu anlatmaya çalıştım ama dinlemedi."

Bunun üzerine odasına geri dönen ve bu kez üzerine tek parça bir mayo giyen Anna, yine tepkiyle karşılanıyor

Anna, başına gelen tatsız olayın ardından olayı uzatmamaya karar veriyor ve odasına çıkıyor. Burada, fotoğrafçısıyla birlikte karar alıyorlar ve tanıtımını yapmak üzere geldiği plaj kıyafetlerinden bir başkasını giyerek çekime devam etmeyi düşünüyorlar.

Böylece az önce yaşadıkları sorunu yeniden yaşamak zorunda kalmayacaklarını düşünen ekip, Anna'nın tek parça bir mayo giymesinin ardından çekimlere devam etmek üzere bu kez de otelin başka bir kısmında çekime başlıyor. Tabii burada da yine benzer uyarılarla karşılaşıyorlar ve çekim için önceden izin aldıklarına bir türlü inandıramıyorlar. Anna çekimlerine olan ikinci müdahaleyi de şöyle anlatıyor:

"Lobinin başka bir kısmında çekim yapıyorduk ki bu kez de başka bir görevli gelip durmamızı söyledi. Onlara insan kaynakları departmanlarından aldığım çekim onay mesajlarını göstersem de bir işe yaramadı. Yalan söylediğimi ima etmeye çalıştılar. Onların güvenini ve saygısını kaybedecek ne yapmış olabilirim ki?"

"Diğer kadınlar benim gibi açık giyinmiş olmalarına rağmen kimse bir şey demiyordu"

Anna çekimlerine yapılan ikinci ikazın ardından bu kez durumu daha net anladığını düşünüyor ve sorunun kendisinin açık giyinmesi olmadığını da ekliyor. "Bu durumun mayoyla ya da bikiniyle ilgili olduğunu düşünmüyorum. Lobide bulunan diğer kadınlar da benim gibi açık giyinmiş olmalarına rağmen kimse onlara bir şey demiyordu. Kötü bir şey düşünmek istemiyorum ama böyle durumlar yaşadıkça düşünmeden de edemiyorum." diyen genç kadın, bu karmaşa içinde çektirdiği birkaç fotoğrafı paylaşıp yaşadıklarını aktardığında da tartışmalar başlıyor.

Otelde çektirebildiği birkaç fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşan Anna'yı destekleyenler olduğu kadar eleştirenler de var

Anna, tüm izinlerini alarak gittiği otelde yaşadığı bu tatsızlıkları paylaşmak üzere yine aynı oteldeyken çektirebildiği birkaç fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşıyor ve yaşadıklarını, düşündüklerini de bir bir anlatıyor.

"Dünyanın diğer birçok yerinde otellerde rahat rahat plaj kıyafetleriyle fotoğraf çektirebilirken, fotoğraf çektiremediğim tek yerin Las Vegas olması çok ironik." diyen genç kadın sözlerine şöyle devam ediyor:

"Tabii zayıf kadınlar bikinilerle dolaşabilir ama büyük bedenli bir kadının her yerini kapatan bir kıyafetle dolaşması lazım. Kendileri bilir. Ben bu harika fotoğrafı çektirdim bile. Ama bu durumu da yaşanmamış gibi yapamam... Bizler daha görünür olacağız. Bizler saklanmayacağız. Sadece Las Vegas'ta değil, hiçbir yerde. Değişim geliyor. Soru ise şu: Bu değişime engel mi olacaksınız yoksa destek mi?"

Anna bu bildiri gibi paylaşımının ardından binlerce kişiden destek mesajları alıyor ancak çokça ağır eleştiriye de maruz kalıyor. Yaptığının tam bir beden olumlama olduğunu düşünenler ve kilolu insanların görünürlüğünün, toplum içinde kendilerini huzurlu ve mutlu hissetmelerinin gerekliliğine inananlar kadar otelin doğru bir müdahalede bulunduğunu düşünenler de çıkıyor.

Tartışmalar büyüyünce otel de Anna'nın paylaşımına cevap veriyor

instagram

instagram

Ünlü bir blogger olan Anna, paylaşımıyla neredeyse tüm dünyadan birçok insanın dikkatini ve tepkisini çekmeyi başarınca ismi açıklanmayan otel de bir cevap verme gereği duyuyor ve şöyle bir açıklama getiriyor:

"Lobide ya da otelin başka bir noktasında plaj kıyafetleriyle dolaşan herkese giyinmesi yönünde uyarıda bulunuyoruz. Ayrıca O'Brien Hanım, insan kaynakları departmanımızdan lobide plaj kıyafetiyle fotoğraf çekimi yapabileceğine dair aldığı izni bizimle hiç paylaşmadı. Eğer ek bir izni olduğunu söyleseydi, insan kaynaklarından bir görevliyi yanımızda bulundururduk."

Olayı tüm yönleriyle öğrendiğinize göre şimdi sorumuzu yeniden soralım: Sizce hangi taraf haklı? Anna mı yoksa otel mi? Cevaplarınızı yorum olarak bize bırakabilirsiniz.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?