yesil-cay-deneyi-one-cikan

Sonuçlarıyla Şaşırtan Deney: Bir Hafta Boyunca Her Gün Yeşil Çay İçen Kadın

Favorilerime
Ekle

Lindsey Rose Black, kahve bağımlısı bir genç kadın. Ama cildinin son dönemde bozulduğunu, sivilceler çıktığını ve canlılığını kaybettiğini fark ediyor ve bunun için sıra dışı bir deneye imza atıyor.

Kahve içmeden kendine gelemeyen Lindsey kahveyi hayatından tamamen çıkararak onun yerine yeşil çayı koyuyor. Bu deneye başlamadan önce doktoruna da danışan genç kadın doktorunun kahvenin dehidrasyona yol açtığını ve bunun da cildini kurutup cansız bir hale getirdiğini, kahveye eklenen şeker ve kremanın da akneleri tetiklediğini söylediğini ekliyor.

Doktor bir ayda gerçek sonuçlarını göreceğini söylese de Lindsey kahvesiz sadece bir haftaya dayanabileceğini söyleyerek her gün sadece yeşil çay içtiği deneye başlıyor ve her gün cildinin nasıl gözüktüğünü karşılaştırmamız için fotoğraflarını da çekmeyi ihmal etmiyor.

Sonuçlar ise oldukça çarpıcı.

İlk gün: Kafeinsizlik baş ağrılarına dönüşüyor

Lindsey'in kafeinsiz geçirdiği ilk günü ona yoğun baş ağrıları olarak dönüyor. Daha öğlen 2'de ağrı kesici almak durumunda kalıyor ve akşamı zor ediyor. "Bu çok kötü bir fikirdi. Keşke yarın deneyin son günü olsa" diye not ediyor günlüğüne.

2.gün: Kendini daha iyi hissetmeye başlıyor

İkinci gün olduğunda psikolojik olarak kendini daha iyi hissettiğini ama fiziksel olarak o kadar da iyi olmadığını paylaşıyor Lindsey. Başının yine ağrıdığını ama kısa sürede geçtiğini söylüyor. Cildinde ise henüz bir değişim görmüyor.

3.gün: Sabahları daha dinç uyanıyor

Artık sabah kalktığında kendini daha dinç ve canlı hissediyor genç kadın. Cildinde biraz değişim olduğunu ancak o kadar da fark edilmediğini ekliyor. Sadece sabahları biraz başı ağrıyor.

4.gün: Bağırsakları düzenli çalışmaya başlıyor

Deneyin dördüncü gününe geldiğimizde Lindsey regl oluyor. Normalde bu dönemde yüzünün sivilcelerle dolduğunu söyleyen Lindsey bu sefer böyle bir durumla karşılaşmayarak buna çok şaşırıyor. Bunu yeşil çaya bağlıyor.

Ayrıca bağırsaklarının çok daha düzenli çalışmaya başladığını da vurguluyor genç kadın.

5.gün: Göz altı morlukları kayboluyor

Artık gece yattığında uykuya çok daha çabuk daldığını ve sabah uyandığında uykusunu iyice almış, çok enerjik uyandığını fark ediyor Lindsey. Gün boyunca bu enerjik halini de kaybetmiyor üstelik.

Onu en çok şaşırtan ise göz altındaki morluklarının tamamen yok olması oluyor.

6.gün: Cildi artık çok daha canlı ve pürüzsüz

Her ne kadar deneyin ilk gününe nazaran kendini daha sağlıklı hissettiğini ve cildinin daha parlak ve pürüzsüz olduğunu söylese de Lindsey deneyin 6.gününü zor geçiriyor. Çünkü kafeinsizlik onu zorlamaya başlıyor.

7.gün: Artık aynada gördüğü bambaşka biri

Artık deneyin son gününe geldiğinde Lindsey aynadaki görüntüsüne inanamıyor. Cildi artık o kadar parlak ve pürüzsüz ki bu deneyi bir ay devam ettirse sonuçların ne olacağını o bile kestiremiyor.

Sonuç

dubaichronicle

dubaichronicle

Lindsey, bir haftalık bu deneyin sonunda ilk iş bir fincan kahve içtiğini söylüyor. Kafeinsiz bir hayat düşünemediğine karar veren genç kadın ama hayatına bundan böyle yeşil çayı da mutlaka dahil edeceğini söylüyor.

Zira yeşil çay sayesinde sadece bir hafta içinde Lindsey'in tüm sivilceleri kaybolmuş durumda. Ayrıca cildi eskisinden çok daha sağlıklı ve canlı gözüküyor.

Bu yüzden Lindsey'in son sözleri şu oluyor: "Cilt problemleri yaşayan herkese yeşil çay tüketmelerini tavsiye ediyorum. Gerçekten o bir mucize!"


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?