aknelerden-kurtulan-kadin-one-cikan

Sadece Doğal Karışımlar Kullanarak 1 Ay İçinde Tüm Aknelerinden Kurtulan Kadın

Favorilerime
Ekle

Akne ve sivilce problemi yaşayanlar bilir, onlarla yaşamak da onlardan kurtulmak da kabustur kimi zaman.

Tıpkı şimdilerde bebeksi bir cilde ve görünüme sahip model Brianna Lopez'in bir zamanlar yaşadığı gibi...

Hiçbir kimyasal ürün/ilaç kullanmadan sadece 30 gün içinde aknelerinden kurtulan Brianna'dan öğrenecek çok şeyimiz var.

Not: Brianna'nın değişimini daha detaylı görmek için Instagram hesabına şuradan ulaşabilirsiniz.

Hayatı boyunca aknelerini saklamak zorunda kalmış genç bir model

Brianna, Amerikalı bir model. Yani hayatı kameraların önünde geçen bir insan. Ancak kimsenin bilmediği bir sırrı var: Hayatı boyunca mücadele ettiği ve tüm yüzünü kaplayan akneleri.

İşi gereği yüzündeki bu akneleri makyajla kapatan Brianna bir gün cesur bir karar alıyor ve Instagram hesabından yüzünün öncesi-sonrası halini paylaşıyor.

"Benim için çok zordu, odamdan dışarı çıkmak istemiyor, anne-babamın bile yüzümü böyle görmesini istemiyordum" diyor Brianna ve aknelerinden nasıl kurtulduğunu anlatmaya başlıyor tüm dünyaya. Tabii bu paylaşımı da kısa süre içinde viral oluyor.

Cildini temizlemek için jojoba yağı

Brianna yüzünü temizlemek için ilk olarak jojoba yağı kullanıyor. Doymamış yağ asitleri açısından zengin olan jojoba yağı günümüzde birçok cilt bakım ürününün içinde bulunan bitkisel bir yağ.

Brianna bu yağı cildine masaj yaparak yediriyor ve ardından ılık bir havlu yardımıyla temizliyor. Bu yağın cildine çok büyük faydası olduğunu söylüyor genç model.

Bal, tarçın ve zerdeçaldan oluşan yüz maskesi

Ardından bir yüz maskesi hazırlıyor. Bu maskenin içinde iki çay kaşığı ham bal, yarım çay kaşığı tarçın ve yarım çay kaşığı zerdeçal var. Bu maskeyi yüzüne sürüyor ve 1 saat boyunca yüzünde bekletiyor.

Nemlendirici olarak kuşburnu yağı ve havuç yağı karışımı

Brianna'nın sadece makyaj yapacağı zamanlar kullandığı bir de nemlendirici karışım var. Bunu elde etmek için kuşburnu yağı ve havuç yağını karıştırıyor, güzel kokması adına içine birkaç damla da lavanta yağı ekliyor ve bu karışımı nemli cildine uyguluyor.

Yatmadan önce shea yağı

Brianna'nın asla atlamadığı diğer bir rutini ise yatmadan önce aknelerine uyguladığı başka bir doğal reçeteden geçiyor. O gün ister makyaj yapmış ister hiç yapmamış olsun mutlaka aknelerine Afrika'da yetişen shea ağacının fındığının ezilmesiyle elde edilen tereyağı kıvamındaki doğal bir krem olan shea yağını sürüyor.

Haftalar içinde o aknelerden eser yok şimdi

instagram

instagram

Tüm bu doğal ürün ve karışımları kullanan Brianna bir ay içinde aknelerinin yavaş yavaş görünmez olduğunu söylüyor. Yine de bu düzenli bakımı bırakmayan genç kadın aradan 2 ay geçtiğinde ise bebeksi ve pürüzsüz cildiyle herkesi şaşırtıyor.

Ancak Brianna'nın herkese bir uyarısı var. Bu karışımlarda yer alan maddelerin farklı bünyelerde alerjik reaksiyona neden olabileceğini ve kimsenin doktoruna danışmadan bunları kullanmaması gerektiğini vurguluyor.

Ona katılmamak ise imkansız.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?