Pastırmaya Sarılı Turplu Köfte Tarifi

Bugüne Kadar Hiç Denemediğiniz Birbirinden Farklı ve Nefis 14 Köfte Tarifi

Favorilerime
Ekle

Malumunuz, ülkemizin dört bir yanında, bazen ufak bazen de dev farklılıklarla çeşit çeşit köfte yapılıyor, hepsi de ayrı bir efsane oluyor. Bknz: Köftesi Olmayanı İl/İlçe Yapmadıklarının Kanıtı 30 Köfte

Tabii bir de köftenin sadece kıymayla yapılmadığının kanıtı nefis mercimek köftelerimiz, kıymalı harcın bulgurlu nefis harçla buluştuğu içli köftelerimiz, tavuktan ya da balıktan hazırlayıp sofrada farklılık yarattığımız daha nice köftemiz var.

İşte bu kez o farklılıklardan söz edeceğiz, anne köftesinin o dillere destan lezzetinin önünde saygıyla eğilip birbirinden değişik ve nefis köftelerle tanışacağız.

Siz de sıradanlıktan sıkıldığınızda, bambaşka bir lezzet denemek istediğinizde yapın diye bu farklı köfte tariflerini not edin bir köşeye.

"Ben tariflerin yapılışlarını izlemek istiyorum" diyenlere özel video bonusuyla başlayalım: Klasik köfte yapmaktan sıkılanlara 8 değişik köfte tarifi

Her gün birini sofranıza davet etmek isteyeceğiniz bu köfte tariflerini en az anne köftesi kadar çok seveceksiniz, eminiz.

Yemek tariflerimizin yazılı hallerine ulaşmak için YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yoğurtlu köfte tarifi

Yoğurtlu Köfte Tarifi

Bildiğimiz köftenin, klasik harcını ufak değişikliklerle lezzetlendirerek başlayalım istedik. Süzme yoğurdu sadece yanında servis etmekten bir adım öteye geçtik.

Enfes oldu enfes: Yoğurtlu köfte tarifi

Tavuklu dalyan köfte tarifi

Tavuklu Dalyan Köfte Tarifi

Köfte dediğin mutlaka kırmızı etlerden çekilmiş kıymalarla hazırlanmalı diye bir şart yok, tavuk kıymasıyla da misler gibi köfteler hazırlayabilir, hatta şöyle sebzelerin gücünü kullanarak ona sınıf atlatabilirsiniz.

Biz yaptık, oradan biliyoruz: Tavuklu dalyan köfte tarifi

Patatesli içli köfte tarifi

Patatesli İçli Köfte Tarifi

Canımızın içi içli köfteleri evde yapmayı deneyip de bir türlü doğru şekilde yapamayanları böyle alalım. Patatesten destek alıp daha kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu tarif size iyi gelecek.

En az haftada bir sofranıza konuk olacak: Patatesli içli köfte tarifi

Mozzarella dolgulu köfte tarifi

Çocukluğunda köfte yerken hızını alamayan, ev ahalisinin payına düşenleri de afiyetle mideye indirenler burada mı? Size o köfte aşkını yeniden yaşatacak, kaç tane yediğinizi sayamayacağınız, içinden oluk oluk mozzarella akan enfes bir önerimiz var!

Tarif defterlerini açın, başlıyoruz: Mozzarella dolgulu köfte tarifi

Fıstıklı şiş köfte tarifi

Fıstıklı Şiş Köfte Tarifi

Köfteyi tekdüzelikten kurtarmanın en lezzetli yollarından birini açıklıyoruz! Antep fıstığıyla lezzetini göklere çıkarıyoruz.

En ala kebabı unutturur: Fıstıklı şiş köfte tarifi

Güveçte köfte tarifi

Güveçte Köfte Tarifi

"Köfteyi seviyorum ama bir yemeğe ekmek banmayınca doyduğumu hissedemiyorum" derseniz sizi en lezzetlisinden güveçte köfte tarifimizle tanıştırmak isteriz.

Buyursunlar: Güveçte köfte tarifi

Patatesli balık köftesi tarifi

Patatesli Balık Köftesi Tarifi

Balığı yemek isteyip de bir türlü yiyemeyenlerin bile afiyetle yiyebileceği bir tarif var sırada. Patatesle birleşip köfte şeklinde sofraya çıkan bu balık köfteler hem lezzeti hem de şifasıyla yediden yetmişe herkese balık sevdirir.

Bir kez tadına bakan bir daha sofrasından eksik etmiyor: Patatesli balık köftesi tarifi

Karnabahar köftesi tarifi

Karnabahar Köftesi Tarifi

Kırmızı etten hazırlanan kıymayı çeşitlendirdik, tavuk ve balıkla da enfes köftelere imza attık. Peki ya beyaz ya da kırmızı bir et kullanmak şart mı köfte yapmak için? Elbette değil.

Misler gibi karnabaharlar sahnede: Karnabahar köftesi tarifi

Kinoalı sebze köftesi tarifi

Kinoalı Sebze Köftesi Tarifi

Diyetteyseniz mesela ya da et yemek istemiyorsanız hazırlayın malzeme listesini, toplayın tüm malzemeleri tezgaha. Kalanını el birliğiyle hallediyoruz.

Diyette olanları özellikle bekliyoruz: Kinoalı sebze köftesi tarifi

Peynirli bulgur köftesi tarifi

Peynirli Bulgur Köftesi Tarifi

Mutfağımızın demirbaşlarından, canımızın içi bulgur da buradaymış. Yine pek hoş gelmiş, pratiklik ve lezzeti de yanına getirmiş.

E o zaman bir köfte yapmaz mıyız: Peynirli bulgur köftesi tarifi

Patates köftesi tarifi

Patates Köftesi Tarifi

Patates ve kıymanın birbirlerine olan aşkını bir kez de bu şekilde değerlendirmeye, kıymalı nefis bir iç harç hazırlayıp onu misler gibi patatesli harcın içine saklamaya var mısınız?

O zaman tam şurada buluşalım: Patates köftesi tarifi

Pırasalı köfte tarifi

Pırasalı Köfte Tarifi

Hazırlayacağımız köftenin malzeme listesinde küçücük, ufacık bir değişiklik daha yapıyor, pırasayı da köftenin harcında kullanmak üzere malzemelerimize dahil ediyoruz.

Köfte yeşilleniyor, sofra lezzetleniyor: Pırasalı köfte tarifi

Pastırmaya sarılı turplu köfte tarifi

Pastırmaya Sarılı Turplu Köfte Tarifi

Köfte harcında en sık kullandığımız isimlerden soğanı bir süre yıllık izne çıkarıyor ve onun yerini turpa bırakıyoruz. Tüm lezzetiyle kıyma harcına katılan turp, beklediğimizin de ötesinde bir lezzet katıyor, bu köfte kendine hayran bırakıyor.

Bir de böyle deneyin: Pastırmaya sarılı turplu köfte tarifi

Limon sıkacağında içli köfte tarifi

Belki de içli köfteyi daha önce hiç böyle görmediniz! Yapımıyla fark yaratan bu içli köfte yeni favoriniz olacak, eminiz.

Bol bol yapmayı ihmal etmeyiniz: Limon sıkacağında içli köfte tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

2

svdekrblt16 Haziran 2023 00:21
tarif görünmüyo?
Yanıtla
Yemek.com 16 Haziran 2023 10:25
Yanıtla
Tarifler, her fotoğrafın altındaki kalın ve renkli puntolarla belirtilen tarif isimlerine tıklarsanız karşınıza çıkacaktır. Şimdiden ellerinize sağlık!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?