Hafif Burger Tarifi

Şu Ana Kadar Yapmadığınıza Pişman Olacağınız 12 Farklı Piknik Tarifi

Favorilerime
Ekle

Çocukluğumuzdan beri ilkbahar demek, yemyeşil doğaya, ışıl ışıl güneşe ve tabii ki nefis pikniklere kavuşmak demek bizim için.

Büyüdük diye, koskoca şehirlerin ortasında, beton duvarların arasında yaşamak zorunda kaldık diye vazgeçer miyiz piknik tutkumuzdan? Asla!

Yine alırız sevdiklerimizi yanımıza, şöyle bir hafta sonu tatilinde atarız kendimizi doğanın ortasına. Öyle çok uzaklara gitmemize de gerek kalmaz üstelik, yakınlarımızda bize iyi gelecek bir koru, bir park mutlaka buluruz istedikten sonra.

Tam da bu güzelliği yaşamak için geriye ihtiyacımız olan iki şey kalır: Pötikareli bir örtü ve nefis lezzetlerle dolu bir piknik sepeti. Örtünün pötikareli olması şart değil elbette ama tıka basa dolu bir piknik sepeti pikniğin olmazsa olmazıdır. Piknik, biraz da iştah işidir çünkü. O iştah da ancak böyle enfes tatlarla giderilebilir...

Patates muffin tarifi

Kendimizi doğaya vuruyoruz, bol bol oksijen alıp iştahımızı kabartıyoruz madem, o zaman bu iştahı en doyurucusundan bir lezzetle taçlandırmalı. Mutfağımızın demirbaşlarından patatesi pikniğe en yakışır haliyle hazırlamalı.

Pikniğin yıldızı olur: Patates muffin tarifi

Ton balıklı wrap tarifi

Mangalın kalbimizdeki yeri çok ayrı, doğruya doğru. Ama her piknikte mangal olacak, saatlerce mangal yakmakla uğraşılacak diye bir zorunluluk yok. Bazen ihtiyacınız olan tam da şöyle bir kolaylık.

Midelerden yükselen gurultulara en pratik çözüm: Ton balıklı wrap tarifi

Yeni nesil demiştik: Kinoa kısır

Bu piknikte bulgur yerini kinoaya bırakıyor. Yeni nesil pikniğin en yeni nesil isimlerinden kinoa kısır, piknik sepetine çok yakışıyor.

Ortaya çıktığı gibi bitiveriyor: Kinoa kısır tarifi

Kruvasan tarifi

Sevimli piknik sepetiniz, pötikareli örtünüz, yanınızda sevdiğiniz, yemyeşil doğa ve siz... Romantik bir film tadında enfes bir piknik planı yaptıysanız ihtiyacınız olan işte bu kadar basit. Belki bir termos da kahve götürürsünüz yanınızda mesela.

Mis, mis: Kruvasan tarifi

Kadınbudu köfte tarifi

Mangal yapmakla uğraşmak istemiyor ama şöyle bir köfte yemeden de dönmek olmaz diyorsanız buyurun böyle. Sıcağı ayrı soğuğu ayrı enfes bir kadınbudu köfte hazırlayalım birlikte.

Artık her şey tamam: Kadınbudu köfte tarifi

Karışık kızartma tarifi

İster klasik bir piknik olsun ister yeni nesil, fark etmez, mevsimin en taze sebzeleriyle hazırlanan enfes kızartmalardan asla vazgeçilmez. Etin yanında yiyebileceğiniz gibi tek başına da tadını çıkarabileceğiniz en lezzetli kızartma tarifiyse...

Tam şurada: Karışık kızartma tarifi

Barbekü sos tarifi

Eğer yapacağınız piknikte başrolü mangala verecekseniz hemen malzemeleri hazırlayın deriz. Evde, ellerinizle yapacağınız bu barbekü sos mangalda misler gibi pişen etlerin lezzetini katlamaya, onlara sınıf atlatmaya kararlı.

Piknik sepetinin en havalı üyesi: Barbekü sos tarifi

Buzdolabı poşeti ile yaprak sarma tarifi

Klasik pikniklerin olmazsa olmazlarından yaprak sarma yeni nesil pikniklere en pratik haliyle katılmaya karar verdi. Buzdolabı poşetinin yardımıyla hızlıca hazırlandı, hepsi tam da istediğimiz gibi aynı büyüklükte oldu.

Daha ne olsun: Buzdolabı poşeti ile yaprak sarma tarifi

Ton balıklı patates tarifi

Ton balığı ve patates bir araya geliyor, pikniğe yakışır en lezzetli ve en doyurucu atıştırmalıklardan biri olup çıkıyor.

Servis tabağını elden ele dolaştırabilir miyiz lütfen: Ton balıklı patates tarifi

Hafif burger tarifi

Formunuza dikkat ediyorsunuz, diyetinizi bozmamaya çalışıyorsunuz, kilo vermek için azimle uğraşıyorsunuz diye piknik keyfinden mahrum kalacak haliniz yok. Ekmeğinden içine koyacağınız malzemelere dek her şeyini evde, misler gibi hazır edebileceğiniz bu burger, size hafifliğin en lezzetli halini yaşatsın, piknik keyfiniz hiç bitmesin.

Ferahlık ve sağlık onda: Hafif burger tarifi

Sosisli poğaça tarifi

Piknik sepeti hazırlamak ciddi bir iştir, gün boyu doğanın, güneşin, bol oksijenin tadını çıkarırken karınlar acıkacak, sık sık bir şeyler yenecektir. Tam da bu yüzden şöyle herkesi doyuracak lezzetlerden destek almak gerekir.

Tek başına bile günü kurtarır: Sosisli poğaça tarifi

Kakaolu chia puding tarifi

Kakaolu Chia Puding Tarifi

Kakaolu Chia Puding Tarifi

Yemekler yenildi, sohbetler edildi... E yavaş yavaş toplanıp eve dönme planları da yapılmaya başlandı. İşte tam o anda çıkarın son sürprizinizi sepetten. Sevdiklerinize en sağlıklısından, tatlı bir kapanış yaşatın. Tıka basa doymuş olsanız bile yiyebileceğiniz kadar hafif ve lezzetli bir kapanış...

Bu piknik unutulmaz olsun: Kakaolu chia puding tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?