TARİF / YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Şu Ana Kadar Yapmadığınıza Pişman Olacağınız 12 Farklı Piknik Tarifi

https://yemek.com/tarif/hafif-burger | Hafif Burger Tarifi
Yemek yemediğim zamanları, ne yiyeceğimi düşünerek değerlendiririm.

Sıkça Yenen Konular

Çocukluğumuzdan beri ilkbahar demek, yemyeşil doğaya, ışıl ışıl güneşe ve tabii ki nefis pikniklere kavuşmak demek bizim için.

Büyüdük diye, koskoca şehirlerin ortasında, beton duvarların arasında yaşamak zorunda kaldık diye vazgeçer miyiz piknik tutkumuzdan? Asla!

Yine alırız sevdiklerimizi yanımıza, şöyle bir hafta sonu tatilinde atarız kendimizi doğanın ortasına. Öyle çok uzaklara gitmemize de gerek kalmaz üstelik, yakınlarımızda bize iyi gelecek bir koru, bir park mutlaka buluruz istedikten sonra.

Tam da bu güzelliği yaşamak için geriye ihtiyacımız olan iki şey kalır: Pötikareli bir örtü ve nefis lezzetlerle dolu bir piknik sepeti. Örtünün pötikareli olması şart değil elbette ama tıka basa dolu bir piknik sepeti pikniğin olmazsa olmazıdır. Piknik, biraz da iştah işidir çünkü. O iştah da ancak böyle enfes tatlarla giderilebilir...

Piknik demişken Urban Picnic'den bahsetmemek olmaz. Bu sene ikincisini düzenlediğimiz Urban Picnic 12-13 Mayıs'ta, yani bu hafta sonu!

urban-picnic-2018-fb

Türkiye'nin ilk gece pikniği Urban Picnic'te sınırsız yeme içme, workshop'lar, sürprizler, konserler, Yeni Türkü... Her şey bilete dahil!

Detaylar burada, biletler Biletix'de. Tabii tükenmezse

Patates olmadan asla: Patates muffin

Kendimizi doğaya vuruyoruz, bol bol oksijen alıp iştahımızı kabartıyoruz madem, o zaman bu iştahı en doyurucusundan bir lezzetle taçlandırmalı. Mutfağımızın demirbaşlarından patatesi pikniğe en yakışır haliyle hazırlamalı.

Pikniğin yıldızı olur: Patates muffin tarifi

Mangal şart değil ya: Ton balıklı wrap

Mangalın kalbimizdeki yeri çok ayrı, doğruya doğru. Ama her piknikte mangal olacak, saatlerce mangal yakmakla uğraşılacak diye bir zorunluluk yok. Bazen ihtiyacınız olan tam da şöyle bir kolaylık.

Midelerden yükselen gurultulara en pratik çözüm: Ton balıklı wrap tarifi

Yeni nesil demiştik: Kinoa kısır

Bu piknikte bulgur yerini kinoaya bırakıyor. Yeni nesil pikniğin en yeni nesil isimlerinden kinoa kısır, piknik sepetine çok yakışıyor.

Ortaya çıktığı gibi bitiveriyor: Kinoa kısır tarifi

Sade, şık ve zarif: Kruvasan

Sevimli piknik sepetiniz, pötikareli örtünüz, yanınızda sevdiğiniz, yemyeşil doğa ve siz... Romantik bir film tadında enfes bir piknik planı yaptıysanız ihtiyacınız olan işte bu kadar basit. Belki bir termos da kahve götürürsünüz yanınızda mesela.

Mis, mis: Kruvasan tarifi

"Köftesiz piknik biraz eksiktir" diyenlere: Kadınbudu köfte

Mangal yapmakla uğraşmak istemiyor ama şöyle bir köfte yemeden de dönmek olmaz diyorsanız buyurun böyle. Sıcağı ayrı soğuğu ayrı enfes bir kadınbudu köfte hazırlayalım birlikte.

Artık her şey tamam: Kadınbudu köfte tarifi

Kızartmalardan vazgeçmek olmaz: Karışık kızartma

İster klasik bir piknik olsun ister yeni nesil, fark etmez, mevsimin en taze sebzeleriyle hazırlanan enfes kızartmalardan asla vazgeçilmez. Etin yanında yiyebileceğiniz gibi tek başına da tadını çıkarabileceğiniz en lezzetli kızartma tarifiyse...

Tam şurada: Karışık kızartma tarifi

Mangalın lezzetini katlamaya hazır mısınız: Barbekü sos

Eğer yapacağınız piknikte başrolü mangala verecekseniz hemen malzemeleri hazırlayın deriz. Evde, ellerinizle yapacağınız bu barbekü sos mangalda misler gibi pişen etlerin lezzetini katlamaya, onlara sınıf atlatmaya kararlı.

Piknik sepetinin en havalı üyesi: Barbekü sos tarifi

Kolayı var: Buzdolabı poşeti ile yaprak sarma

Klasik pikniklerin olmazsa olmazlarından yaprak sarma yeni nesil pikniklere en pratik haliyle katılmaya karar verdi. Buzdolabı poşetinin yardımıyla hızlıca hazırlandı, hepsi tam da istediğimiz gibi aynı büyüklükte oldu.

Daha ne olsun: Buzdolabı poşeti ile yaprak sarma tarifi

Bu ikili pikniği karıştırır: Ton balıklı patates

Ton balığı ve patates bir araya geliyor, pikniğe yakışır en lezzetli ve en doyurucu atıştırmalıklardan biri olup çıkıyor.

Servis tabağını elden ele dolaştırabilir miyiz lütfen: Ton balıklı patates tarifi

Formuna dikkat edenlere: Hafif burger

Formunuza dikkat ediyorsunuz, diyetinizi bozmamaya çalışıyorsunuz, kilo vermek için azimle uğraşıyorsunuz diye piknik keyfinden mahrum kalacak haliniz yok. Ekmeğinden içine koyacağınız malzemelere dek her şeyini evde, misler gibi hazır edebileceğiniz bu burger, size hafifliğin en lezzetli halini yaşatsın, piknik keyfiniz hiç bitmesin.

Ferahlık ve sağlık onda: Hafif burger tarifi

"Ya herkes doymazsa" diye telaş yapmak yok: Sosisli poğaça

Piknik sepeti hazırlamak ciddi bir iştir, gün boyu doğanın, güneşin, bol oksijenin tadını çıkarırken karınlar acıkacak, sık sık bir şeyler yenecektir. Tam da bu yüzden şöyle herkesi doyuracak lezzetlerden destek almak gerekir.

Tek başına bile günü kurtarır: Sosisli poğaça tarifi

Piknik sepetinin sürpriz ismi: Kakaolu chia puding

Yemekler yenildi, sohbetler edildi... E yavaş yavaş toplanıp eve dönme planları da yapılmaya başlandı. İşte tam o anda çıkarın son sürprizinizi sepetten. Sevdiklerinize en sağlıklısından, tatlı bir kapanış yaşatın. Tıka basa doymuş olsanız bile yiyebileceğiniz kadar hafif ve lezzetli bir kapanış...

Bu piknik unutulmaz olsun: Kakaolu chia puding tarifi

40 farklı restoran, konserler, sınırsız yeme-içme, sürprizler... Bugüne kadar benzerini hiç yaşamadığınız, "Türkiye'nin ilk gece pikniği" Urban Picnic 5-6 Mayıs'ta!

urban-picnic-kadin-yeni

Yemek.com ve Hybrid'in düzenlediği, onlarca restorandan yüzlerce farklı lezzeti bulabileceğiniz bu karnaval tadındaki pikniği kaçırma! Ayrıntılı bilgi tam şurada, biletlerse Biletix'te.

5-6 Mayıs'ta Uniq Açık Hava'da görüşmek üzere!

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?