https://yemek.com/tarif/otlu-kabak-cicegi-kizartmasi/ | Fotoğraf: Özgür Bakır / Ege Otlu Kabak Çiçeği Kızartması Tarifi

Yediğiniz Anda Size Yaz Ayını Yaşatacak Roka Pera Tarifleri

Favorilerime
Ekle

Yazın sıcağını düşünün, hayır hayır güneşin ısıttığı sıcaklıktan değil. Hani hava geç kararır ya, akşamları harika bir rüzgar eser. Açık havada yemek yeme keyfine erişiriz. İşte tam olarak bu sıcaklıktan bahsediyoruz.

Roka Pera da işte tam anlamıyla böyle bir restoran sıcacık...

Sunumu, yemekleri, güler yüzleri, ferah mı ferah mekanı sizi kucaklıyor. Biz de Yemek.com olarak bu güzel mekana koşarak gittik.

Çekirdek gibi yersin: Ege otlu kabak çiçeği kızartması

Ege otu demişken ilk önce onlardan bahsedelim; cibes, hardal otu, turp otu gibi otları bu yemeğimizin lezzetine lezzet katmak için kullanıyoruz. Her birinin aroması birbirine karışınca yeme de yanında yat oluyor!

Malzemeler hazırsa başlıyoruz: Ege otlu kabak çiçeği kızartması tarifi

Tek atımlık dev kadro: Buğdaylı lorlu pazı sarması

Pazının hafifliğinden mi başlasak, buğdayın o doyurucu lezzetinden mi? Yoksa lorun kazandırdığı tezat güzellikten mi bahsetsek bilemedik. İyisi mi ana yemek bile olabilecek bu güzellik için hemen kolları sıvayın siz.

Başlama işaretini veriyoruz: Buğdaylı lorlu pazı sarması tarifi

Mis gibi deniz koktu: Kimyonlu ahtapot yahni

Bir tarif düşünün. Yazı tüm hücrelerinizde yaşatsın, hafifliği ve lezzeti ile aklınızı başınızdan alsın. Bunlar için ihtiyacınız olan öncelikle sabır... Ahtapotun kimyonla başrolü paylaştığı yahni, cherry domateslerle buluşuyor. Sonrası keyif, sonrası damakta şenlik...

Ortalığı lezzete boğmak için: Kimyonlu ahtapot yahni tarifi

Finale yakışır: Sakızlı lorlu incir tatlısı

Lorlu İncir Tatlısı Tarifi

Lorlu İncir Tatlısı Tarifi

Bal tadında kurutulmuş incirler, taze sütten hazırlanan lor peyniri, süt, pudra şekeri ve ince çekilmiş badem içi sakızlı lorlu incir tatlısı tarifinde bir araya geliyor. Süt içerisinde kısık ateşte pişip şişen incirler arasına doldurulan lor peynirli karışım ile tatlı mı tatlı mini sandviçleri andıran incir dolmaları hazırlanıyor. Bal, taze nane yaprakları ve badem içi eşliğinde bekletmeden servis ediliyor.

Tatlıya doyacaksınız: Sakızlı lorlu incir tatlısı tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?