https://yemek.com/tarif/cezayir-restaurant-kadayifli-muhallebi/#.VHhOgousV9A |Cezayir Restaurant, Kadayıflı Muhallebi Tarifi

Cezayir Restaurant'tan Damaktan Düşmeyen Tarifler

Favorilerime
Ekle

Beyoğlu'ndasınız ve soğukluğunu hissettiğiniz kışı yaza çevirmek için bir alternatif arıyorsunuz. Aslında kışı da seviyorsunuz ama güzel bir yemeğe neden hayır diyesiniz ki?

Size sıcacık gülümsemesi ve yemeklerini açacak olan Cezayir Restaurant'ı daha önce tanıtmış ve ne kadar çok sevdiğimizi anlatmıştık. Şimdi sıra geldi Beyoğlu'na gidemeseniz de kendinizi Cezayir Restaurant'ta hissettirecek tariflerimizi paylaşmaya.

Paylaştıkça güzelleşelim.

Hem kahvaltılık hem meze: Girit ezme

Antep fıstığı ve kuru baharatlar ile servis edilen Girit ezme, peynir tutkunlarının da gözdesi. Kavun ile üç farklı peynirin buluşması ya kahvaltı ettirir ya rakı açtırır.

"Bir ufak alırım" diyorsanız: Cezayir Restaurant’tan Girit Ezme

Meyve cümbüşü: Elmasiye

Elmasiye Tarifi

Şef Volkan İnce'nin marifetli ellerinden çıkan Elmasiye, şimdiye kadar tattığınız tüm hafif tatlıları unutturmaya niyetli çünkü hem meyvelerle dolu hem de içinde sağlıklı mı sağlıklı hibiskus çayı mevcut.

Krema ya da dondurma ile de servis edebileceğiniz bu lezzet için: Cezayir Restaurant’tan Elmasiye

Doğuştan İtalyan: Patlıcanlı Ravioli

Cezayir Restaurant Patlıcanlı Ravioli Tarifi

Mantıyı ne kadar çok seviyorsak makarnayı, özellikle el yapımı makarnayı bir o kadar çok seviyoruz. Patlıcan bu kez sos olarak değil iç dolgusu olarak yerini alıyor. Pecorini peyniri ile lezzetlenen ravioli için kendinize mutlaka bir gün ayırın.

Evde yaparken keyif dolarım diyorsanız: Cezayir Restaurant’tan Patlıcanlı Ravioli

İsmiyle müsemma: Cezayir Kebap

Bonfilenin içine işleyen biberiye, kendine has tadıyla Kars gravyer peyniri ve beklenmedik anda karşınıza çıkan kurutulmuş nar çiçeği.

Kebap defterini baştan yazmak için: Cezayir Restaurant’tan Cezayir Kebap

Yudumluklar: Cezayir böreği

Cezayir Böreği Tarifi

Farklı lezzetleri bir arada deneyimlemeyi sevenler için birebir tat. Pastırma ile hazırlanmış incecik börekler kuşburnu marmelatıyla kucaklaşıyor.

Hafif ve atıştırmalık bu ikili lezzeti denemek için: Cezayir Restaurant’tan Cezayir Böreği

Hepsi bir arada: Kadayıflı muhallebi

Kadayıflı Muhallebi Tarifi

Bitter çikolata, nar, muhallebi, kadayıf ve eşsiz bir lezzet. Kadayıfına biraz da ceviz içi atalım ki anneannemizin yaptığı kadayıfları unutmadan ama İtalyan esintisini de atlamadan yapabilelim muhallebimizi.

Geçmişle geleceği bir tatlıyla bağlamak için: Cezayir Restaurant’tan Kadayıflı Muhallebi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?