https://yemek.com/tarif/tost-makinesinde-gozleme/ | Tost Makinesinde Gözleme Tarifi

Hafta Sonu Kahvaltısına Çok Yakışacak Az Malzemeli 10 Pratik Hamur İşi Tarifi

Favorilerime
Ekle

Hafta sonu gelmiş, hafta içinin tüm stres ve yoğunluğunu 1-2 günlüğüne de olsa ardımızda bırakmamıza sayılı saatler kalmış, bir sonraki sabah keyifle yapılacak olan o kahvaltı hayal edilmeye başlanmış... Düşüncesi bile güzel değil mi?

Evde ister tek başınıza olun ister sevdiklerinizle, hiç fark etmez, hafta sonu kendinize şöyle mükemmel bir kahvaltı sofrası kurun. Sıcacık çayınız demlenirken az malzemeyle şipşak hazırlayacağınız nefis hamur işleri yapın mesela. O nefis lezzetlerin kokusu tüm mutfağı sarsın, canınız ne zaman isterse o zaman sofradan kalkacağınız keyif dolu bir kahvaltı olsun. Bu lezzetli düşünceyi hayata geçirmek için ihtiyacınız olan az malzemeli kahvaltılık hamur işi tarifleri de bizden gelsin.

İçlerinden damak tadınıza en uygun olanı seçin, mutfakta buluşalım!

  • Milföyden çıtır simit tarifi

Sabah kahvaltılarımızın bir numaralı ismi simit bu kez evde hazırlanıyor, üstelik uzun uzun hamur yoğurma uğraşı da olmuyor. Destek milföylerden gelsin, çıtırtısı tüm eve yayılacak bir lezzet hazırlansın.

4 malzeme yeter: Milföyden çıtır simit tarifi

  • Tost makinesinde gözleme tarifi

Evde fırın ya da tava yok diye kendinizi enfes lezzetlerden mahrum bırakacak değilsiniz ya! Tostu her zaman yaparsınız, bu kez tost makinesini mis gibi bir gözleme yapmak için kullanalım.

İşte bu kadar kolay: Tost makinesinde gözleme tarifi

  • Tavada yalancı su böreği tarifi

Klasik su böreğine saygımız da sevgimiz de sonsuz ama her zaman onu hazırlayacak vakti ya da malzemeyi bulamayabiliyoruz. İşte öyle anlarda bu tarif gelsin hemen aklınıza.

Çayınızın en lezzetli eşlikçisi olmaya her zaman hazır: Tavada yalancı su böreği tarifi

  • Oladi tarifi

Hazır hafta sonu gelmişken, uzun uzun kahvaltı etmeye vakit bulabilmişken midenizi farklı tariflerle şımartmak isterseniz sizi de hemen böyle alabiliriz. Kendisine Rus pancake'i de diyebiliriz.

Puf puf: Oladi tarifi

  • Kahvaltılık rulo milföy tarifi

Tek bir tarifle adeta dev bir kahvaltı menüsü hazırlıyoruz gibi düşünebilirsiniz bu tarifle. Çünkü bu kez en sevdiğimiz kahvaltılıkları milföyün içinde buluşturuyoruz. Dilerseniz siz malzemeleri damak tadınıza göre de çeşitlendirebiliyorsunuz.

Her haliyle nefis oluyor: Kahvaltılık rulo milföy tarifi

  • Tavada mısır ekmeği tarifi

Evde ekmek yapmaya yepyeni bir soluk getirecek, yıllardan beri mısır ekmeğini afiyetle yapıp yiyenler için dahi ayrı bir pratiklik olacak. Neden mi? Kendisini hazırlamak için toplamda 6 malzeme kullanmanız yetecek, fırına da hiç ihtiyacınız olmayacak.

Nefis: Tavada mısır ekmeği tarifi

  • Çırahta tarifi

Ülkemizin dört bir yanında yapılan enfes yöresel tarifleri unutmak olur mu hiç? Şimdi rotamızı Rize'ye çeviriyor ve Rize mutfağının en özel lezzetlerinden çırahta ile tanışmayan kalmasın istiyoruz.

Hafta sonu kahvaltısının yıldızı olmaya aday: Çırahta tarifi

  • Tava mayalısı tarifi

Toplamda sadece 6 malzeme kullanmanız yeterli olacak, dilerseniz fazla fazla hazırlayıp buzlukta uzun süre saklayabileceksiniz. Pişerken nasıl da puf puf oluyor bir kez deneyince her hafta sonu onu hazırlamak isteyeceksiniz.

Yumuşacık dokusuyla karşımızda: Tava mayalısı tarifi

  • Mayasız pofuduk pişi tarifi

Hafta sonu kahvaltısı ve hamur işi demişken mis kokusuyla iştahları daha da kabartan enfes pişilerden söz etmeden bu listeyi bitirmek olmaz. Bu kez çok az malzemeyle, maya dahi kullanmanıza gerek kalmayacak şekilde hazırladık onu.

Böylesi çok daha pratik: Mayasız pofuduk pişi tarifi

  • Kolay kruvasan tarifi

Kolay Kruvasan Tarifi

Kolay Kruvasan Tarifi

Kahvaltı sofrasında tatlı görmekten mutluluk duyanlar için hem çok tatlı hem de çok pratik bir önerimiz var. Yine milföyden destek alarak sadece 3 malzemeyle hazırlayacağınız bu lezzetin içine dilerseniz çikolata yerine marmelat, reçel ya da krema da koyabilirsiniz.

Dilerseniz sade ya da tuzlu da hazırlayabilirsiniz: Kolay kruvasan tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?