Sütsüz Yumurtasız Pamuk Kek Tarifi

Yumurta Kullanmadan da Tam Kıvamında Kekler Yapabileceğinizin Kanıtı 10 Nefis Kek Tarifi

Favorilerime
Ekle

Yumurtayı pek sevmiyor olabilir, pişmiş hamur işlerinde dahi burnunuza sürekli yumurta kokusu geliyormuş gibi hissedebilir, hatta yumurta alerjisine sahip olabilirsiniz. Ama tüm bunlar mis gibi kabarmış enfes keklerden uzak durmanız gerektiği anlamına gelmiyor asla! Özellikle de böyle nefis yumurtasız kek tariflerinden sonra...

Bir sebepten mutfağınızda yumurta bulundurmuyorsanız ya da evde o an için hiç yumurta kalmadıysa ama canınız da puf puf kabarmış ev yapımı bir kek yapmak istediyse mesela aklınıza hemen bu tarifler gelsin. Yumurta kullanmadan da tam kıvamında bir kek harcı hazırlayabilir, doğru püf noktalarıyla onun da kabına sığmayacak kadar kabarmasını sağlayabilirsiniz. Tüm bunlar için ihtiyacınız olan her şeyse hemen aşağıda sizi bekleyen yumurtasız kek tariflerinde gizli. İçlerinden hangisini seçeceğinizse tamamen damak tadınıza kalmış.

Bu listeyi kaydetmeyi ve ihtiyaç anında hemen değerlendirmeyi unutmayın.

  • Yumurtasız sade kek tarifi

Hemen her evde bulunan toplam 6 malzemeyle hazırlanan bu kek, yumurtasız kek arayışında olanların her zaman elinin altında olması gereken en temel tariflerden biri. Onu sade olarak yiyebileceğiniz gibi çeşitli malzemelerle de zenginleştirebilirsiniz.

Dokusu yumuşacık: Yumurtasız sade kek tarifi

  • Yumurtasız bayatlamayan kek tarifi

Bu kez işin içine limonun enfes aromasını da dahil ediyor, içinde yumurta kullanılmadığı için klasik keklerden çok daha uzun süre bayatlamayacak bir kek hazırlıyoruz.

Yoğurt sayesinde hafif ıslak bir doku elde ediyoruz: Yumurtasız bayatlamayan kek tarifi

  • Sütsüz yumurtasız pamuk kek tarifi

Bu kez iddiamızı büyütüyor, içinde sadece yumurta değil, süt ya da yoğurt kullanmadan da yumuşacık kekler hazırlanabileceğini söylüyoruz. Hayvansal gıda maddelerinden uzak duranların, evinde süt, yoğurt ya da yumurta kalmayanların kurtarıcısı olacak bir tarif o.

Her tarif defterinde bulunmalı: Sütsüz yumurtasız pamuk kek tarifi

  • Yumurtasız havuçlu kek tarifi

Mutfaklarımızın en klasik lezzetlerinden havuçlu keki yumurta ve rafine şeker kullanmadan hazırlamanın en lezzetli yolunu açıklıyoruz, toplanın. Tarçının mis kokusu da içinden eksik etmiyoruz tabii.

Onlar birlikte çok daha lezzetli: Yumurtasız havuçlu kek tarifi

  • Yumurtasız elmalı muzlu kek tarifi

Evdeki meyveleri farklı şekilde değerlendirmenin en lezzetli yollarından biri de onları şöyle enfes keklere dönüştürmekten geçiyor. Üstelik yine içinde yumurta kullanmıyor, lezzetini de kıvamını da meyvelerden destek alarak yakalıyoruz.

Şimdiye dek denediklerinizi unutturacak kadar nefis oluyor: Yumurtasız elmalı muzlu kek tarifi

  • Yumurtasız sütsüz kek tarifi

Kek söz konusu olduğunda tercihi kakaolu olanlardan yana olanları da hemen böyle alalım. Hazırlaması sadece 10 dakikanızı alacak, fırından çıkar çıkmaz afiyetle yemek isteyeceksiniz.

File bademin katkılarıyla: Yumurtasız sütsüz kek tarifi

  • Çilekli diyet kek tarifi

İçinde un yok, rafine şeker yok ama bolca meyve ve lezzet var. Kıvamını muz ve hurmadan alıyor, diğer meyvelerin de eşliğiyle şekeri de tadı da tam kıvamında oluyor.

Bu kez porsiyonluk hazırlıyoruz: Çilekli diyet kek tarifi

  • 3 malzemeli kek tarifi

Evde en pratik şekilde kek lezzetini yakalamak isteyenlerin yolu bu tariften geçiyor. Mutfakla arası pek iyi olmayanlar bile onu kolayca yapabiliyor.

Pasta gibi: 3 malzemeli kek tarifi

  • Kahvaltılık muzlu muffin tarifi

Yine şekerini meyvelerden elde ettiğimiz, içinde sadece yumurta değil rafine şeker de olmayan bir lezzet hazırlıyoruz. Bu porsiyonluk minikler, güne başlamanın en lezzetli yollarından oluyor, çayın-kahvenin yanına çok yakışıyor.

Kaç tane yiyeceğinizi hesaplayamayacaksınız: Kahvaltılık muzlu muffin tarifi

  • Yumurtasız kolay kek tarifi

Yumurtasız Kolay Kek Tarifi

Yumurtasız Kolay Kek Tarifi

Bu kez öneri, hamarat yazarlarımızdan İrem_evin'den geliyor. Bu kek, damla çikolata ve çileğin uyumuyla pastaları kıskandıracak kadar lezzetli oluyor.

Denenecekler listesine eklenmeli: Yumurtasız kolay kek tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?