''Yılbaşında Ne Yapılır?'' Diye Aklında Soru İşareti Olanlara 10 Nefis Alternatif

Favorilerime
Ekle

Yılbaşına artık sayılı gün kaldı. Yeni bir yıla girmenin heyecanı bünyeleri sarmışken hemen herkesin aklında aynı soru var: "Yılbaşında ne yapılır?"

Yılbaşında dışarı çıkıp mı nefis yemekler eşliğinde yeni yılı karşılasam, yoksa evde kalıp nefis sofralar mı hazırlasam, arkadaşlarımı çağırıp evde mi eğlensem de 2020'ye girsem gibi sorular varsa aklınızda, doğru yerdesiniz.

Çünkü "Yılbaşında ne yapılır?" sorusunun cevabını bulmak için yola çıktık.

Herkese şimdiden mutlu yıllar!

2020'yi dışarıda karşılamak isteyenlere: İstanbul'da yılbaşı yemeği yiyebileceğiniz mekanlar

"Bu sene bir değişiklik yapayım, 2020'yi evde karşılamayayım" diyorsanız keyifli vakit geçireceğiniz ve tıka basa doyacağınız yılbaşı mekanlarını tercih edebilirsiniz. Ana yemeğinden tatlısına, canlı müziğinden birbirinden farklı eğlence programlarına kadar çeşit çeşit seçenekle dolu olan bu mekanlar 2020'yi şimdiden sevmenizi sağlayacak. Yalnız uyaralım, kararınızı verdikten sonra bir an önce rezervasyon yaptırmanızda fayda var.

Hem çılgınca eğlenin hem de tıka basa doyun: Yılbaşı Yemeği İçin Şimdiden Rezervasyon Yapılması Gereken Leziz Mekanlar

Başkenttekileri de unutmadık: Ankara'da yılbaşı yemeği yiyebileceğiniz mekanlar

Ankaralılar toplanın! 2020'nin hepimize şans, bereket, sağlık ve mutluluk getirmesini dilerken yeni yılı dışarıda karşılamak isteyen sizleri de unutmadık. Nefis yemekleriyle keyifleneceğiniz bu mekanları bir köşeye not edin deriz.

Ankara'da yılbaşı renkli geçer: Yeni Yılı Dışarıda Karşılamak İsteyen Başkentlilere Yılbaşı Mekanı Önerileri

"Yok bu yılbaşı ben evdeyim" diyenlere: Herkesin aklını başından alacak yılbaşı menüsü

Kararınız yılbaşı yemeğini dışarıda değil de evde yemekse o zaman mutfak önlükleri takılsın, notlar alınmaya başlasın. Çünkü sizin sofranızı en iddialı yılbaşı sofrası yapmaya çok niyetliyiz. Yılbaşı sofralarının olmazsa olmazı hindiden mezelere, ara sıcaklardan nefis tatlılara en güzel, en havalı yemeklerle yeni yılı karşılamaya hazır mısınız?

Mutfakta heyecan var: Yeni Yılı Evde Karşılayanlara Özel 26 Yemekle Yılbaşı Menüsü

Madem menü hazır, o zaman soru şu: Hindi nasıl pişirilir?

Yılbaşı denince aklınıza ilk hindi geliyorsa ve geleneği bozmayıp hindiyi sofraya davet etmek istiyor ancak bu durum gözünüzü korkutuyorsa baştan söyleyelim, telaşa mahal yok. Çünkü bu püf noktalarıyla hindi yapamayacak hiç kimse yok koca dünyada.

Öyleyse kolları sıvama zamanıdır şimdi: Yeni Yılın Habercisi Yılbaşı Hindisi Nasıl Pişirilir?

Herkes hindi sevmek zorunda değil: Hindisiz nefis yılbaşı menüsü

Yılbaşı sofrası dendiğinde akla ilk hindi geliyor olabilir ama hindi olmadan yeni yıla girilmez diye de bir kural yok. O yüzden hindi sevmeyenler ya da klasiğin dışında bir sofra hazırlamak isteyenler için harika alternatif bir sofra kurduk. Buyurmaz mısınız?

Alternatif sofralar mümkün: Hindi Tercih Etmeyenler İçin 2019'dan Güzel 21 Enfes Yılbaşı Yemeği

Onlarsız olmaz: Yeni yıla yakışacak yılbaşı mezeleri

2020'yi kallavi bir sofrayla karşılamaya hazırlanırken ona en yakışacak mezeleri unutacak değildik. Muhabbeti bol sofraların eşlikçisi olacak bu mezeler en kötü geçen günümüz böyle olsun dedirtecek kadar güzeller. Öyleyse durmak yok, hazırlıklara devam!

Hangisini yapacağınızı şaşıracaksınız: Yeni Yıla Girerken Kallavi Bir Sofra Kurmak İsteyenlere Özel 26 Yılbaşı Mezesi

Yeni yıla tatlı girelim, tatlı geçsin: Nefis yılbaşı tatlıları

kozalaktatlisi-tarifi

Yeni yılı karşılamanın en güzel yolu bir çatal aldığınız tatlıdan sonra 10-9-8 diye geri saymaktır diye düşünüyoruz. O yüzden 2020'nin şu ana kadar yaşadığınız tüm yıllardan daha tatlı geçmesini istiyor ve nefis bir mutlu son vaat eden yılbaşı tatlılarına doğru sizi uğurluyoruz.

Nefis bir yıl olsun: Geri Sayım Sırasında Bile Elinizden Bırakmayacağınız 20 Leziz Yılbaşı Tatlısı

İstikamet mutluluk: Nefis yılbaşı pastaları

Yılbaşı tatlıları dedik ama pasta kesmeden yeni yılı karşılamak olmaz diyenleri de unutmadık. Hele ki kalabalık bir şekilde 2020'ye merhaba demek istiyorsanız pasta çok doğru bir tercih olacaktır. Siz yeter ki hangi şık ve leziz pastayı sofranıza davet edeceğinize karar verin.

Bir dilek dile: Yeni Yıl Akşamınızı Diğer Tüm Günlerden Özel Kılacak 16 Yılbaşı Pastası

Yemekler hazır, peki ya eviniz: Yeni yılı evde karşılayacaklar için ev nasıl süslenir?

Diyelim ki yılbaşını evde geçirmeye karar verdiniz. Bu durumda ilk atmamız gereken adımlardan biri önce evi yeni yıla hazırlamak. Öyle kuru kuru 2020'yi karşılayacak değildik elbette ki. Bu yüzden nefis yemeklerin yer alacağı sofranızı nasıl renklendirebileceğinizden evi nasıl süsleyebileceğinize kadar herkese ilham olacak önerilerimize göz atın deriz.

En güzel ev sizinki olsun: Yılbaşını Evde Geçirmek İsteyenlerin Kolayca Yapabileceği 20 İlhamı Bol Süsleme

Mutlu etmek de lazım: Eşe, sevgiliye, en yakın arkadaşa, iş arkadaşına alınabilecek bütçe dostu hediyeler

englishhome

englishhome

Yılbaşı demek bir yandan da hediye demek. O süslü püslü hediye paketlerini açıp mutlu olmanın değeri hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar değerli. Ama diğer yandan da karşı tarafa ne alacağım, bütçemi zorlamadan ne bulabilirim soruları var akıllarda. O zaman sizi bu birbirinden nefis ve bütçe dostu hediye alternatifleriyle baş başa bırakalım.

Tam istediği gibi: Yılbaşında Hayat Kurtaracak Hediye ÖnerileriDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?