Yılbaşını Evde Geçirmek İsteyenlerin Kolayca Yapabileceği 20 İlhamı Bol Süsleme

Favorilerime
Ekle

Yılbaşını evde geçirecek olan ama en azından o akşamın her zamanki akşamlardan bir farkı olsun isteyenleri alalım böyle.

Zorlu bir yılı geride bırakıp tüm umutlarımız ve iyi dileklerimizle karşılayacağız 2019'u. Sevdiklerimizle aynı sofranın etrafında toplanacak, ev sahibi olmanın verdiği sorumlulukla, hazırlayacağımız yılbaşı menüsü, yılbaşı sofrası, yılbaşı süslemeleri, kısacası her şey daha bir iç açsın isteyeceğiz.

İşte tam da bu yüzden yepyeni bir yılı karşılarken çok farklı, çok şık ve çok sevimli, üstelik evde kendi ellerinizle yapabileceğiniz birçok süsleme fikriyle geldik bu kez karşınıza.

Dışarıda satılan süslerden çok daha uygun fiyata ve kolayca hazırlayabileceğiniz, el emeği göz nuru süslemelere bırakıyoruz sözü o zaman.

Buyursunlar...

Kokina taneleri ve mumlarla sofranıza kırmızı taşıyabilirsiniz

pinterest

Eğer nispeten sade ve kırmızının ağırlıkta olduğu bir yılbaşı sofrası kurmayı planlıyorsanız, yılbaşı çiçeği ya da kokina olarak bilinen, kırmızı top top taneleri olan bitkinin tanelerinden faydalanabilirsiniz.

Ortalarına da bembeyaz mumları bir bir dizerseniz sofranız bir anda güzelleşecektir.

Dilerseniz sofrada kuru yapraklar kullanarak da kışı iliklerinize kadar hissedebilir, sofranızda romantik bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Yine mumlarla süsleyebileceğiniz sofrada peçetelerin üzerine gerçek ya da yapay kokina dalları koyabilirsiniz

pinterest

Kırmızı taneleri ve yeşil yapraklarıyla yeni yıl zamanının en aranan, en sevilen çiçeği olan kokinalar, sofra dekorasyonuna en uygun malzemelerden aslında.

Dilerseniz gerçek kokinalar alarak, dilerseniz yeni yıl zamanı hemen her yerde bulabileceğiniz yapay kokinalardan faydalanarak sofranızı bir anda sade ama bir o kadar da şık bir yeni yıl masasına dönüştürebilirsiniz.

Kış meyvelerini şöyle şık bir servis tabağı içinde sunabilir, ortalarına mum koyarak hafif bir turunçgil kokusunun yayılmasını sağlayabilirsiniz

countryliving

Yılbaşı sofrası kırmızı ağırlıklı olacak diye bir kural yok tabii. Dilerseniz limon, portakal, mandalina gibi kışın ayrı bir sevdiğimiz meyveleri doldurun güzel bir kaseye, koyun sofranın orta yerine.

Yemekler yenip kaldırıldıktan sonra bile dursun. Hem özel bir dekor olsun hem de canı isteyen gidip gelip yiyebilsin.

Servis tabağının orta yerine, meyvelere zarar vermeyecek şekilde mum da yerleştirirseniz, gece ilerledikçe hafif bir turunçgil kokusu da yayılmaya başlar. Mis olur, mis.

Sofranızın ortasına şöyle meyvelerle hazırladığınız minnoş bir yeni yıl ağacı kondurabilirsiniz

Meyveleri çam ağacı şekline getirebilmek için en alta geniş ve sağlam bir armut yerleştirin. Armudu ikiye kesip düz kısmını tabağa doğru koyun ki çam ağacınızın kökleri sağlam olsun.

Armudun üzerine ise ister havuç gibi uzun ve sağlam tek bir meyveyi kürdanla sabitleyin isterseniz de doğrudan kürdanları kullanarak dilediğiniz meyvelerle şekil vermeye başlayın.

Burada dikkat etmeniz gereken, temeli için armut ve havuç gibi sert ve sağlam durabilecek meyve sebzeler kullanmanız olmalı. Örneğin, eğer sadece uzun olduğu için muz kullanırsanız, muzun yumuşaklığı nedeniyle ağacınız daha siz yaparken yığılacaktır.

Yaratıcılığınıza kuvvet! :)

Portakalları karanfillerle süsleyip birkaç çam dalı ve kozalaktan da yardım alarak şık süslemeler yapabilirsiniz

Karanfillerle süslenen portakallar, sofraya hoş bir koku da sağlayacağından yılbaşı sofranızın havası misler gibi olacaktır.

Beyaz kalın keçeler ve çöp şiş çubukları ile sevimli çam ağaçları hazırlayabilirsiniz

widadesign

Beyaz keçeleri büyükten küçüğe doğru kesin ve tıpkı burada olduğu gibi çöp şiş çubuklarına çam ağacı şeklinde geçirin. Çubukların dik durabilmesi için mantar tıpa ya da farklı bir malzeme kullanabilirsiniz.

Sofranızı toplayacağınız kozalaklarla yılbaşı akşamına uygun bir hale getirebilirsiniz

christmas.redeoutdoor

Ağaçlardan yerlere dökülen irili ufaklı kozalakları toplayıp ufak dokunuşlarla güzelleştirerek sofranızın baş tacı haline getirebilirsiniz.

Saldalyelerinizi de kozalaklarla yılbaşı akşamı için daha süslü bir hale getirebilirsiniz

hative

Topladığınız kozalakları isterseniz boyayarak isterseniz doğal halleriyle kullanarak o akşamki dekorasyonuna uygun kurdelelere bağlayın. Ardından kurdelelerle sandalyeleri giydirin. Sofranız tümden renklensin.

Cam kaseler, su, bitki ve mumlarla sofranıza sınıf atlatabilirsiniz

christmas.americanaexperience

Tıpkı burada olduğu gibi şık ve yılbaşı gecesine uygun dekorasyonlar yapabilirsiniz. Cam kase, fanus ya da kavanozlarınızın içine yapay bitkiler yerleştirin ve üzerine suyu ekleyin. Ardından dilerseniz üzerine de mumlar yerleştirerek sadece sofranızın değil tüm evinizin havasını bir anda değiştirin.

Bardak, küçük yeni yıl süsleri ve mumlarla sevimli ve şık şamdanlar yapabilirsiniz

cfabbridesigns

Kadeh şeklindeki bardakların içine çam ağacı ya da geyik gibi kış deyince akla ilk gelenlerden olan minik yeni yıl süslemelerini ters bir şekilde koyun ve bardağın ağzını küçük bir kağıt yardımıyla kapatın. Bardağı ters çevirdikten sonra taban tarafına mumlarınızı yerleştirin. Sevimli şamdanlarınız hazır oldu bile!

Kitaplarınızı yılbaşı süslemesi için değerlendirebilirsiniz

familysponge

Sadece yılbaşı akşamı için canlı bir bitki alıp sonrasında ona yeterli ilgiyi göstermemek yerine çoktandır okuduğunuz, bir köşede bekleyen kitaplarınızla nefis dekorasyonlara imza atabilirsiniz.

Üstelik en az bu süslemeye koyduğunuz kadar kitabı yeni yıl içinde okumak gibi hedefler koyarsanız dekorasyonunuz çok daha eğlenceli ve anlamlı olur. :)

Plastik bardaklardan destek alarak evinize kardan adamı davet edebilirsiniz

youtube

Bardakları birbirine iplerle geçirerek veya yapışkanlardan destek alarak kardan adam şekline getirebilirsiniz. Dilerseniz içinden ya da dışından yapacağınız aydınlatmayla tüm konuklarınızın yüzünde kocaman gülümsemeler yaratabilirsiniz.

Konuklarınıza eğlenceli bir sunum hazırlamak isterseniz sofrada onları kardan adamlarla karşılayabilirsiniz

pinterest

Beyaz tabaklar, zeytin ve havuçlar size bu konuda yardımcı olmak için hazırda bekliyorlar.

Mandal ve askı kullanarak tıpkı böyle sevimli bir anı köşesi yapabilirsiniz

kitchenfunwithmy3sons

Geride bırakacağınız yıla dair güzel anılarınızı mandallarla tutturmayı unutmayın. :)

Yılbaşı bereketle gelsin diye sofranızı nar ve yeşil yapraklarla da süsleyebilirsiniz

julieblanner

Şık, bereket dolu ve pratik. Daha ne olsun!

Sofraya herkes için koyacağınız peçeteleri üçgen şeklinde koyarak bile fark yaratabilirsiniz

goodhousekeeping

Hem oldukça kolay hem de pek bir sevimli.

Tarçın çubuklarını da yılbaşı için hazırlayacağınız süslemelerde değerlendirebilirsiniz

christmas.americanaexperience

Halka haline getireceğiniz tarçın çubuklarıyla dilerseniz mumların etrafını dilerseniz sofranıza koyacağınız peçetelerin etrafını donatabilirsiniz. Misler gibi kokusu da cabası.

Kurumuş yaprakları boyayarak sofranızda farklı ve şık br atmosfer yaratabilirsiniz

countryliving

Sprey boyalar bu onuda size gerekli desteği sağlayacaktır. :)

Şişe kapaklarını boyayarak minicik kardan adamlar hazırlayabilirsiniz

woohome

Şişe kapaklarını işiniz bitince çöpe atmak yerine yılbaşı akşamı için değerlendirin ve onları sevimli kardan adamlara çevirin. Bu sevimli süsler, sadece çocukların değil 7'den 70'e tüm misafirlerinizin hoşuna gidecek, eminiz.

Daha sevimli bir masa hazırlamak istiyorsanız mandalinalardan destek alabilirsiniz

youtube

Sadece mandalina kabuğu ve zeytinyağı kullanarak böyle nefis mumlar hazırlayabilirsiniz.

O nasıl olacak derseniz sizi hemen uzun uzun, tüm ayrıntılarıyla anlattığımız şu yazıya bekleriz.

Şimdiden 2019'un nefis bir yıl olması dileklerimizle...Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?