sahanda-manset

Yeditepe Üniversitelilerin Diplomasında Yazsa Şaşırmayacağımız 10 Leziz Mekan

Favorilerime
Ekle

Üniversitelerin çevresindeki mekanları anlatıp mezunları anılara sürüklediğimiz, henüz öğrenci olanları sevindirdiğimiz, üniversite adaylarınıysa bilmeleri gereken mekanlar konusunda aydınlattığımız "Gitmeyeni mezun etmiyorlar" köşemizde Marmara Üniversitesi'nden sonra sırayı bu kez Yeditepe Üniversitesi aldı.

Yeditepe Üniversitesi'nin Kayışdağı'ndaki biricik yerleşkesinin çevresindeki bu mekanlar, mezunundan öğrencisine herkesin yıllarını geçirdiği, dostlar edindiği ve anılar biriktirdiği en güzel yerlerden. Hatta Kayışdağı'nı bugünkü Kayışdağı yapan yerler de buralar desek yanlış olmaz.

Küçük bir not: "Bizim orada, şurası da meşhurdur" dediklerinizi bize yorum olarak mutlaka yazın.

Okula gitme niyetine: Mektep

Yeditepe Üniversitesi'nin karşısında yer alması nedeniyle öğrenci akınının hiç bitmediği Mektep, uygun fiyatlarıyla gençleri adeta her öğün dürüm yemeye teşvik ediyor. Özellikle ballı tavuk dürümünü bir yiyenin bir daha başka bir şey sipariş edemediğini hemen belirtelim.

Tostu yeter: Dostlar Çay Bahçesi

Gençlern yıllardır toplaşıp birlikte sınavlarına çalıştıkları Dostlar Çay Bahçesi, dostlukların pekiştiği yer olarak adının hakkını veriyor. Derse yetişme telaşı içinde yenilen enfes tostların ve her dem öğrencilere destek veren çayların da bir numaralı adresidir. Adı her ne kadar Dostlar Düğün Salonu Cafe & Restaurant olarak geçse de Dostlar Çay Bahçesi olarak bilinir, öyle bilinmeye de devam edecektir.

Ferah ferah: Escape Cafe & Restaurant

Konumuyla neredeyse Yeditepe Üniversitesi’ne kendisinden daha yakın olan Escape Cafe & Restaurant, yıllardır öğrencilerin hep ilk tercihlerinden. Uzun yıllardır hizmet vermesine rağmen dekorasyonu, ferahlığı ve elbette güzel yemekleriyle göz dolduran mekan, mezun ettiği öğrencilere her yıl yenisini ekleyeceğe benziyor.

Adı değişse de vazgeçilmez: Tefo's Kumpir&Waffle

Yıllarca adı Zeyno olan, ardından Tefo's olarak değiştirilen ama lezzetinden hiçbir şey kaybetmeden yoluna devam eden mekan, nice öğrenciye waffle, nicelerine de kumpiri sevdirmiştir. Bu yüzden alınan kiloların da sorumlusudur aynı zamanda. Ama yine de Yeditepeliler için yeri ayrıdır, hep sevilir, hep gidilir.

Gün güzelleştirir: Sahanda Kahvaltı

Kahvaltı her ne kadar günün en önemli öğünü olsa da koşuşturmalı bir öğrenci hayatında ona yer ayırmak çok zor. Sabahın ilk derslerinde en çok karın gurultuları eşlik eder ya hocaya, işte Yeditepeliler, bu eksikliği Sahanda Kahvaltı gibi bir yerle giderebildikleri için çok şanslı. Üstelik kahvaltıyı her öğün yiyebilecek kadar sevenler için akşam 5’e kadar servis veren Sahanda Kahvaltı’da kahvaltılık yiyecek çeşidi de oldukça fazla.

Sınav öncesi: Kafeinhouse Coffee

Ders çalışmak yeterince stressizmiş gibi çok daha fazla sıkıntı veren kütüphanelerden ve çalışma alanlarından sıkılan Yeditepeliler için ikinci ev sayılan Kafeinhouse Coffee’de günün her saatinde ders çalışan, muhabbet eden öğrenciler görmek mümkün. Enfes kahvelerinin yanı sıra tatlı çeşitleriyle de cezbeden Kafeinhouse Coffee, gençlerin okul civarındaki favorilerinden.

Misafiri bol: Çotla Cafe & Restaurant

Büyük porsiyonlu güzel yemeklerine ek olarak, kalabalık gruplar için özel oyun masaları bulunan Çotla Cafe & Restorant, çok büyük bir mekana sahip olduğundan hem doyurucu yemek yemek hem de masa oyunları oynamak isteyen Yeditepeli kalabalık arkadaş gruplarının tercihlerinde başı çekiyor.

Uzun uzun oturulur: Mirhan Cafe

Mirhan Cafe, öğrencilerin ders aralarında veya ders çıkışlarında buluşmayı tercih ettikleri mekanlardan. Birbirinden güzel yemek ve tatlılarının yanı sıra çeşitli kahvelerin de bulunduğu Mirhan Cafe’de maç izlemekse apayrı bir keyif.

Doyurur: Tophane

Yeditepe Üniversitesi’nin civarındaki en sevilen mekanlarından biri de Tophane. Özellikle et yemekleri ve bu yemeklerin inanılmaz doyurucu porsiyonlarıyla öğrencilerin kalbinde taht kuran Tophane’de, maç izlemek ya da çeşitli kart oyunları oynamak da mümkün.

Eskiler pek bilmez: Bistro Cabana

sehirfirsati

sehirfirsati

Üniversitenin yakınlarında, öğrenci mekanı olmanın çok daha ötesine geçmiş Bistro Cabana, şıklığı ve ferahlığıyla Yeditepelileri çekmeyi başarıyor. Fiyatları öğrenci bütçesine göre çok da uygun olmayan mekan, yine de menülerinin zenginliği ve ortamıyla öğrencilerin kalbinde yer etmiş durumda.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

2

Burcu Bilgen9 Nisan 2016 23:56
Ve Burger Bliss!
Yanıtla
mehmetyuksekdag9 Nisan 2016 15:54
Merhaba. Cafe Milano gibi Soslu Tavuk'un adresi eksik. All in Cup gibi butik bir kahveci eksik.Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi gibi Türk Kahvesinin Yeditepe Şubesi eksik.Pilav Dünyası gibi pilavla karın doyurmaya çalışanların uğrak mekanı eksik.Tıkırtı gibi hiç de fena olmayan bir restoran eksik.AYI gibi öğrencilerin yoğun gittiği gece mekanı eksik.Eksik gördüklerim bunlar da listede olmalı dediğim mekanlar.Kolay gelsin.
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?