kesfetmeniz-gereken-pizzacilar

Ölmeden Önce Mutlaka Gitmeniz Gereken 12 Amerikan Pizzacı

Favorilerime
Ekle

Ağustos Böceği ve Karınca'nın hikayesinde biz Ağustos Böceği'nin tarafındayız. İnsan fırsat bulduğu her an yaşamanın tadını çıkarmalı. Eğer öyle bir şansı varsa dünyanın tüm köşelerini görünceye kadar durmamalı. Aynı anda hem Everest'e tırmanın hem de Roma'da bir pizza yemenin hayalini kurabilmeli.

Çünkü insan kabına sığmamalı. Görmekten, keşfetmekten, tatmaktan vazgeçmemeli.

İşte tam da bu sebepten bugün pizzanın iki büyük vatanından biri olan Amerika'dayız.

Di Fara Pizza - Brooklyn

Derler ki Di Fara'nın Dom DeMarco pizzası tam anlamıyla yaşayan bir efsane. Her bir dilimi ayrı ayrı hazırlanıyor. Üzerilerine dökülen parmesanın fotoğrafını çekmek için bile mekana giden var.

Pepe's - New Haven

Derler ki New Haven'ın en ünlü şeylerinden biri Pepe's'in mozzarellasız, güveyotu, sarımsak ve zeytinyağıyla yaptığı pizzaymış.

Goodfellas Pizzeria - Staten Island

Derler ki burası ödüllü bir pizzacıymış. Goodfellas'ın Tequila Pizza'sı 2012'de dünyanın en iyi pizzası seçilmiş. Hakkı var ama. Bir pizzada her zaman tekila sosu, karides, domates, hindistan cevizi, mango, lime ve bacon'ı aynı anda göremezsiniz.

Pizzeria Mozza - Los Angeles

Derler ki Squash Blossom Pizza, yeşilliklerin bir peynir içinde buluşup bir pizzaya yakışması bu kadar ihtimal dahilinde ve güzel olamazdı.

Pizzeria Bianco - Phoenix

Derler ki Wiseguy Pizza, Adana kebap yapan herkese ilham vermeliymiş. Karamelize soğan, sosis, ince kesilmiş mozzarella öyle diyormuş.

Benny Tudino’s - New Jersey

Derler ki "Benny'deki bir pizza dilimi bebeğinden büyüktür". Zira haklılar. Yolunuz buraya düşerse sakın büyük boy pizza istemeyin, sofra bezi gibi bir şey geliyor. 2 gün bir şey yiyemezsiniz.

Nice Slice - Rhode Island

Derler ki buranın Cranberry Picnic Pizza'sı için şiir bile yazılırmış. Mozzarella peynirinin üstünde uzanan yaban mersini, badem, ıspanak insanı şair yaparmış. Biz onların yalancısıyız.

Fazzari's - Washington

Derler ki Fazzari's'in The Shotsy pizzasının rüyalara girme yeteneği varmış. Hardal sosu, İsviçre peyniri, Polonya sosu, lahana turşusu, soğan. Böyle bir birliktelik güzel olunca rüyaya giriyor haliyle.

Pequod's - Chicago

Derler ki Pequod's'un kalın hamurlu pizzası şu ana kadar yapılmış en güzel anne pizzasından bile güzelmiş. Bunun sırrı da kalın hamuru içindeki peynirmiş.

The Cheeseboard Collective - Berkeley

Derler ki The Cheeseboard Collective bol sürprizli bir yermiş. Her gün farklı bir pizzayı yaparlarmış ve bunun kendi sitelerinden haber ederlermiş. Ve hepsi süper olurmuş.

Joe's Pizza - New York

Derler ki New York tarzı pizzanın (kendisi görselde) en güzelini yapan yer burasıymış. Öyleymiş ki Spiderman filminde bile varmış burası.

Ian's Pizza - Denver

buzzfeed

buzzfeed

Derler ki "Yuh". Neden mi? Çünkü bu Ian's Pizza denen yer mac and cheese'li pizza yapıyor. Kalori şov yapıyor olsa da aynı zamanda düşünmesi bile insanın ağzını sulandırmaya yetiyor. Fotoğrafına 5 saniye bakamazsın.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?