aga-kapisi-manset

İstanbul Üniversitesi'nde Okuyan Herkesin Tadını Bildiği 8 Öğrenci Dostu Mekan

Favorilerime
Ekle

Türkiye'nin ilk üniversitesinde öğrenci olmak, insanın karşısına hiç ummadığı fırsatlar çıkarıyor. Özellikle mükkemmel bir konuma sahip olan Beyazıt Kampüsü, turistlerin kuşatmasıyla evlere şenlik anılar sunuyor insana.

Hayatın en güzel, en keyifli dönemlerinden olan üniversite hayatı, böylesine bir ortamda geçince, bu da yetmezmiş gibi üstüne öğrenci dostu esnaflar ve mekanlar eklenince keyfi bir ayrı oluyor.

İstanbul Üniversitesi öğrencilerinin yıllarını geçirdiği, eğlenceli ve leziz anılar biriktirdiği mekanları derledik. Siz de yorum atarak eklemeler yapıp listeyi güncel tutmamızı sağlayabilirsiniz.

Her an kalabalık: Sütlü Kahve

Konseptiyle gençlerin kalbini çalmayı başaran mekan, menüsü ve fiyatlarıyla yüz güldürüyor. Yemekten kahveye her şeyi bulabileceğiniz yerin sufleleri de akıllardan çıkacak gibi değil. Son olarak, oyunlardan ücret almamasının da öğrenciler gözünde en sevilen mekanlardan olmasına katkısı büyük, ekleyelim.

Ferah mı ferah: Vefakar Cafe

Geniş bir alanda hizmet verdiği için kalabalık arkadaş gruplarının gözdesi olan mekan, tavladan jengaya dek uzanan oyun çeşitleriyle de en sevilenlerden. Turistlerin uğrak bölgelerinden olduğu için nargilesi de bol olan mekanda, kendinizi evde hissetmeniz işten bile değil. Bir de dillere pelesenk maç akşamları var ki sormayın.

Bu manzara hiçbir yerde yok: Ağa Kapısı

Sırf manzarası ve çeşit çeşit çayları nedeninyle bile gidilmesi gereken ve hali hazırda İstanbul Üniversiteli öğrencilere özel olmaktan çıkmış mekan, yine de öğrenciler için ayrı bir anlam taşıyor. Dersten çıkıp koşa koşa gidilen, menüdeki her çayın deneneceği üzerine sözler verilen Ağa Kapısı, İstanbul Üniversitesi'nden mezunların muhtemelen en favori çaylarını çoktan seçtikleri yerlerden.

Oyun cenneti: Play Home Cafe

Kanka olunası çalışanları ve eğlenceli konseptiyle gönülleri fetheden Play Home Cafe, hem yemeklerinin lezzeti hem de arkadaşlarla toplaşıp gidilen oyunları nedeniyle nice öğrencinin ders arasında kaçtığı, zaman zaman ders saatini kaçırdığı yerdir.

Hem göze hem mideye: Fes Cafe

Tasarım dergilerinden fırlamışçasına bir atmosferi olan Fes Cafe, önünden geçerken insanı içeri davet eden yerlerden. Sıcak ortamının yanı sıra enfes yiyecek ve içecekleriyle bir çok üniversite öğrencisinin misafirlerini gezdirirken mutlaka uğradıkları bu kafe, göz doyuran sunumlarıyla meşhur. Ancak eklemeden olmaz, fiyat/performans olarak öğrenciyken insanı biraz üzebiliyor.

Döner gibi döner: Gülebru Kantin

Kapalıçarşı'nın içinde dolanıp acıkınca gidilen Gülebru Kantin, lezzetli ve uygun fiyatlı yemek arayışındaki gençler için bir vaha. Ayakta atıştırılan dönerlerinin tadı, hala birçok İstanbul Üniversitelinin her döner yediğinde aradığı lezzettir, zor bulunur.

Hızlı yemeğin adresi: Coşkun Büfe

Uygun fiyatları ve "yarımdan büyük" porsiyonlarıyla öğrencilerin kalbini fetheden Coşkun Büfe, ders aralarında sandviç, tost gibi hızlı tüketilebilen ve doyurucu yemekleriyle öğrencilerin vazgeçemediği şirin bir büfe.

Dönere doyurur: Döner Bank

foursquare

foursquare

Sadece döner satmasıyla hangi işte iyi olduğunu buram buram kokular eşliğinde gösteren Döner Bank, havalar güzelken oturulan seyyar masa ve tabureleriyle öğrencilik yıllarının harika anıları arasına girmeyi başaranlardan.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Mustafa Ugur22 Mart 2016 17:05
Sahra kafede olsaydi iyiydi ????
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?