doors-akademi-workshop-egitim

Mutfak Sevdalıları İçin Türkiye'deki Yemek Workshop'ları ve Eğitimleri

Favorilerime
Ekle

Yemek yemeyi seviyorsunuz ?
Yemek yapmayı seviyorsunuz ?
Yemeğe dair her şeyi merak ediyorsunuz ?

Tebrikler! Üç doğru bir yemek workshop'ını getirdi!

Önce hemen workshop'ın ne demek olduğunu hatırlayalım: Aynı ya da benzer amaçtaki öğrencilerin belirli bir süre içerisinde aldığı derslerin tümüdür. Örneğin siz ve sizin gibi yemek sevdalılarının bir araya gelerek günlük ya da haftalık olarak belirlenen saatlerde seçtiğiniz ekolde ders almanızdır.

Tamam, aslında tüm anlattıklarımız birer uygulamalı kurs.

Türkiye'de kendinize vakit ayırabileceğiniz, yemek yapma aşkınızı kocaman bir körükle körükleyebileceğiniz, sizin gibi yemek tutkunlarıyla zaman geçirerek harikalar yaratabileceğiniz 9 özel sanat akademisi ve onların workshopları her gün onlarca öğrenciyi yemek dünyasına hazırlıyor.

Öğrendiğinizde mutlaka gitmek isteyeceğiniz, başlamak için can atacağınız Türkiye'deki yemek workshopları ve eğitimleri sizinle!

Eyüp Kemal Sevinç Mutfak Akademisi

1991 yılında aşçılığa başlayarak hayatının geri kalanını bu yola adayan ve kendi akademisini kurarak öğrenciler yetiştiren Eyüp Kemal Sevinç, EKS Mutfak Akademisi'nde profesyonel ve amatörlere özel workshoplar hazırlıyor. Aynı zamanda yurt dışı eğitim olanakları da mevcut.

Klasik Türk mutfağından ileri seviye pastacılık eğitimine kadar 16 farklı dalda eğitim alabileceğiniz EKS Mutfak Akademisi'ne göz atmak için hemen bir tık: EKS Mutfak Akademisi

Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi

25 yılı aşkın bir süredir ağırlama sektöründe eğitimler veren “American Hospitality Academy International Hotel Management Schools (AHA-IHMS)” ile iş birliği yapan ve Türkiye’nin ilk uluslararası ağırlama akademisi olarak kurulan Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi (USLA), Türk ve dünya mutfağına özel workshoplar gerçekleştiriyor.

Profesyonel eğitim programlarıyla da göz dolduran USLA'nın güvenilirliğine tanık olmak için: USLA

Mutfak Sanatları Akademisi

Türkiye'nin en kapsamlı yiyecek ve içecek eğitim merkezi olarak bilinen Mutfak Sanatları Akademisi (MSA), 2004 yılından bu yana başarılı öğrenciler yetiştirmeye devam ediyor. 22 kişilik eğitmen kadrosuyla profesyonel eğitimlerden amatör workshoplara kadar her dalda etkinlikler gerçekleştiriyor.

Eğitim benim göbek adım diyorsanız: MSA

Doors Akademi

Yılda 800 profesyonel öğrenci, 2.000’in üzerinde amatör mutfak tutkunu, 100’ün üzerinde kurumsal müşteriye eğitim veren, daha önce Arçelik, Ülker ve illy gibi markalarla da çalışmış özel bir akademi. Avrupa standartlarında eğitim almak isteyen öğrencilerin uğrak yeri olarak da adlandırabileceğimiz Doors Akademi'nin IHK ve MEB sertifikalı eğitim programları da mevcut.

Workshop'tan workshop'a koşarım diyorsanız: Doors Akademi

Istanbul Culinary Institute

Kadir Has Üniversitesi ve Institute of Culinary Education New York işbirliğiyle oluşan ve her geçen gün daha da büyüyen Istanbul Culinary Institute, 6 farklı alanda ders veriyor. Amatör kurslarla kendinizi ödüllendirmek, pastacılık kursuyla en sevdiklerinizi mutlu etmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Bakıp 2015'e hazırlanmak istersiniz diye: Istanbul Culinary Institute

Le Cordon Bleu İstanbul

Bir Fransız klasiği olan ve yemek dünyasında söylediğiniz anda saygı uyandıran bir isim: Le Cordon Bleu. Le Cordon Bleu'nün İstanbul ayağı ise Özyeğin Üniversitesi'nde hayata geçiyor. Mutfak ve pasta konularında; giriş, orta ve ileri seviyede eğitim alabileceğiniz Le Cordon Bleu İstanbul, 2 master 2 eğitmen şefle karşınıza çıkıyor.

Özyeğin Üniversitesi'ne de giderim diyenlere: Le Cordon Bleu İstanbul

Özsüt Akademi

Şimdiye kadar bahsettiğimiz tüm İstanbul merkezli akademilerin arasında dikkat çeken farklı bir akademi mevcut: Özsüt Akademi. Ankara'da kurulan ve Özsüt'ün uzun yıllarda oluşan deneyimlerini öğrencilerine aktarabilecekleri eşsiz bir fırsat. 4 eğitmen şefi ve sürekli yenilenen workshop listesiyle gidilip görülesi.

Ankara'ysa varım diyenlere: Özsüt Akademi

Serkan Bozkurt Mutfak Akademisi

16 yaşında lisedeyken Uluslararası Gastronomi Yarışma ve Olimpiyatları'nda yarışmaya başlayan ve ülkemize Avrupa'da otelcilik okullarımız adına ilk madalyayı kazandıran öğrenci: Serkan Bozkurt. Sizce Bozkurt'tan öğreneceğiniz çok şey yok mudur? 15 farklı alanda eğitim ve workshoplar hazırlayan Chef's Table Serkan Bozkurt, öğrencilerini büyük bir heyecanla bekliyor.

Bir Türk yemek dehasıyla tanışmak istiyorsanız: Chef's Table Serkan Bozkurt

Murat Bozok's Kitchen

mbkistanbul

mbkistanbul workshop

Genç şeflere verdiği tavsiyelerle geleceğin daha parlak olmasını sağlayan Murat Bozok'un mutfağında yalnızca "seçilmişler"e yer var. Yani Murat Bozok, hayatında yemeğe gerçekten önem verenlere bir şeyler öğretmek ve onlarla birlikte yepyeni bir dünya yaratmak istiyor.

Yemek yapmak için yaratılmışım diyorsanız: MBK İstanbul


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

3

Erkan17 Aralık 2014 11:30
İzmir'i de unutmamak lazım :) bu güzel akademilerin yanına İzmir Mutfak Sanatları Enstitüsü (İMSE) de eklenebilir.
Yanıtla
Banu15 Aralık 2014 21:53
Bir hatanızı düzeltmek isterim Le Cordon Bleu İstanbul Kadir Has Üniversitesinde değil Özyeğin Üniversitesi çekmeköy kampüsünde hizmet vermekte vermiş olduğunuz linkte Özyeğin Üniversitesinin linki Saygılar
Yanıtla
Öznur Doğan 16 Aralık 2014 09:44
Yanıtla
Teşekkür ediyoruz Banu :) Hatamızı hemen düzelttik. Sevgiler

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?