Her Pazartesi Araştırılan Konu: Karbonatlı Su Zayıflatır mı?

alkali su içerek zayıflamak
İdil Bulut
İdil Bulut
132 takipçi218 içerik

Sıkça Yenen Konular

Duygu Arslan
Aralık 6, 2016
Duygu Arslan
Şubat 1, 2017
YENİ
5
Sütaş
Eylül 25
15 dakika
Zeynep Çetin
Eylül 10

Vücutta oluşan ödemler, kişiyi olduğundan kilolu gösterir. Özellikle et ve karbonhidrat yönünden zengin besinlerle beslenenlerin vücudunda asit artışı meydana gelir. Bu yüzden de zayıflamak zorlaşır.

Tüm bu sorunlar için karbonatlı su içerek vücudun asit seviyesi dengelemek mümkün. Bu sayede metabolizma belirli oranda hızlanıyor ve kilo vermek kolaylaşıyor.

Peki, karbonatlı su zayıflatır mı?

Karbonatlı su, alkali su anlamına geliyor. Yani suyun PH seviyesini yükselterek alkali su elde ediliyor. Eskiden beri karbonatlı suyun hazımsızlığa iyi geldiği biliniyordu. Bu yüzden de bu bilgi pek de yeni sayılmaz ancak son dönemlerde medyada sık sık yer alıyor ve uzmanlar “alkali diyeti”nden bahsediyorlar. Onlara göre gün içerisinde, içtiğimiz suya karbonat karıştırarak tüketmeliyiz. ,

Bunun için verilen oran 1 litre suya 2-3 çay kaşığı karbonat karıştırmak.

Karbonatlı su ile kilo verme kürü (alkali diyeti)

karbonatlı su - alkali su zayıflatır mı?

karbonatlı su - alkali su zayıflatır mı?

Kür için verilen tarife göre 1,5 litre suya 1 şeker kaşığı karbonat ekleniyor. Ardından karbonat eriyene dek suyu karıştırıyorsunuz. Günlük 3 litre kadar karbonatlı su tüketebilirsiniz. Kür için her yemekten yarım saat önce ve bir saat sonra bu sudan içmeniz gerekiyor. Yemek sırasında ve yemekten hemen sonra su içmemeye özen göstermelisiniz.

Karbonatlı suyun yan etkileri

Hemen her ek gıdada olduğu gibi karbonatlı suyun da yan etkileri var. Bu yüzden "Bir an önce kilo vereceğim." diye düşünülerek karbonatlı su sürekli tüketilmemeli. Fazla içildiğinde midede ağrı ve gaz problemi ile karşılaşabilirsiniz.

Ayrıca karbonatta bulunan sodyum, vücuda alınan besinlerde bulunan kalsiyumu tutup kana karışmasına engel oluyor. Bu da ileriki zamanda osteoporoza (kemik erimesi) sebep olabiliyor. Bu yüzden de karbonatlı suyu kullanmanın sizin yaş, cinsiyet ve sağlık durumunuza uygun olup olmadığını doktorunuza danışmanız gerekir.

Karbonatlı suyun zayıflatma etkisi olabilir ancak bol su tüketiminin de zayıflamaya yardımcı olduğu unutulmamalı. Bu yüzden de karbonatlı su içemiyorsanız ya da sağlığınız izin vermiyor ise bol bol su tüketmek de ödem atmanıza ve zayıflamanıza yardımcı olacak.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?