http://nypost.com/2013/11/07/scientists-say-miracle-drink-can-prevent-flu/ | nypost

Gribe Ne İyi Gelir, Grip Tedavisi Nasıl Olur?

Favorilerime
Ekle

Grip salgınlarına karşı koyma ve gribi hemen geçirme yöntemleri hakkında uzun bir araştırma yaptık ve oldukça ilgi çekici sonuçlara ulaştık.

Ihlamurdan keçi boynuzu pekmezine, papatya yapraklarından özel karışımlara kadar grip tedavisinde kullanılabilecek yiyecek ve içecekleri sizin için topladık.

Kış aylarıyla birlikte grip ve soğuk algınlığı gibi kronik hastalıkların da sayısı artıyor. Kalabalık ortamlarda sıklıkla bulunan veya bulunmak zorunda olanların da işleri oldukça zor çünkü sürekli olarak mikroplara açık durumdalar. Tüm bunların yanı sıra gribe yakalandıktan sonra çevrelerindeki kişilere de bunu yayabilme ihtimalleri var.

Bu yüzden gribe ne iyi gelir, grip tedavisi nasıl olur, hepsini bir bir öğrenmeli, hiç vakit kaybetmeden uygulamaya başlamalı.

Gripten nasıl korunuruz?

Öncelikle hastalıktan korunma yollarının başında C vitamini takviyesi geliyor. “C vitamini nelerin içerisinde var?” derseniz, portakal, mandalina, kivi gibi kış meyveleri tam bir C vitamini deposu dersek yanlış olmaz. Bu meyveler dışında C vitaminin nerelerde olduğunu öğrenmek isterseniz hemen şu yazımıza da göz atabilirsiniz.

Unutmadan şunu da söyleyelim, taze sıkılmış portakal suyu elbette ki çok sağlıklıdır ancak unutmayın ki meyvelerin koruyucu özellikleri kabuklarından gelir.

Hasta kişilerden uzak durulmalı, bol su içilmeli, taze meyve ve sebzelerle vücut direnci hep sağlam tutulmalıdır. Ellerinizi sık sık yıkamayı da ihmal etmemelisiniz. Grip olan kişilerin kullandığı eşyaları da kullanmamanızda fayda var.

Gribe ne iyi gelir?

Diyelim ki kendinizi koruyamadınız, vücut direnciniz düştü ve grip oldunuz. O zaman yapılacakların listesi oldukça uzun. Öncelikle doktorunuza gidip semptomları açıklamalı, vereceği karar doğrultusunda tavsiye ettiği tedavi yöntemini uygulamalısınız. Ancak doktorunuzun bilgisi ve onayı dahilinde bitkisel takviyelerden de yardım alabilirsiniz. Böylece iki taraflı bir koruma ve destek sağlamış olursunuz.

Boğaz ağrısına iyi gelen İngiliz karbonatı

Boğaz ağrısına birebir ve anında iyi gelen İngiliz karbonatı gerçekten insanı hayrete düşürüyor. Türkmenistan bölgesinde kullanılan tedavi yöntemi bizim ülkemizde maalesef çok bilinmiyor. İngiliz karbonatını eczanelerden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Yapmanız gereken bir bardak suya bir dolu çay kaşığı İngiliz karbonatı atmak ve karıştırıp içmek. Boğazınızın acısının anında hafiflemeye başladığını hissedeceksiniz.

Papatya kurusuyla nefes açalım

Grip virüsünün neden olduğu üst solunum yolu tıkanıklığına iyi gelen papatya kurusu, hem sizin hem de ailenizin nem ihtiyacını karşılayacaktır. Sobaların ya da kaloriferlerin üzerine ılık suyun içerisine papatya kuruları asın, buharlaşma yoluyla evdeki nem dengesi sağlanır ve burun tıkanıklıkları engellenir.

Ballı zencefil ile öksürüğe son

Gıcık şeklinde sürekli sizi tıkayan bir öksürüğünüz varsa yapmanız gereken ilk şey ballı zencefil hazırlamak. Tadı hakkında çok yorum yapmak istemeyiz ama öksürüğe iyi geldiği büyük bir gerçek. Sabah, öğlen ve akşam 2 tatlı kaşığı yemeniz öksürüğünüzü kesecektir.

Bitki çayları halsizliğe birebir

Ada çayı, ıhlamur, portakal kabuğu, kuşburnu, tarçın kabuğu ve vanilya çubuğunu karıştırıp kaynatın. Hem kokusu nefesinizi açacak hem de vücut direncinizi artıracaktır.

Bol meyve ve su gribi geçiriyor

essentialhealth

essentialhealth

Bol su içmek adeta vücudu temizliyor ve mikropları atıyor. Meyve takviyesi de gribin baş düşmanı.

Beş madde altında toplamaya çalıştığımız sağlık önerileri umarız bir an önce işe yarar ve sağlıklı, dinamik günlerinize kavuşursunuz. Eğer bunlardan daha fazlasına ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız sizi kış vevsimi boyunca antibiyotik niyetine içilecek kış çorbalarımıza, en az grip aşısı kadar etkili içeceklerimize, bağışıklık sistemini güçlendiren A vitamini deposu yiyeceklerimize doğru da alabiliriz.

Son olarak, bal ve zencefil karışımının efsane faydaları hakkında detaylı bilgi edinmek isteyenleri de şuraya bekleriz.

Sağlıklı, upuzun bir ömrünüz olsun!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?