angus-sizden-gelenler

Şehrin En İyi Hamburgeri ile Hala Tanışmadınız mı: Virginia Angus

Favorilerime
Ekle

Virgina Angus, 2009 Yılında M. Burak Altay'ın Türkiye'de %100 yerli olan nitelikli et üretimi için Angus yetiştirilmesi ve bu alanda meslektaşlarına örnek olma hayali ve amacıyla hayvancılık sektörüne yaptığı yatırımlarla tohumlarını ekmiş, önce kendi çiftliğindeki black anguslarla daha sonraysa çözüm ortaklarından tedarik ettiği lezzet harikası etlerle müşterilerinden kabul görmüş bir lezzet durağına dönüşmüşler.

Mercan, Nişantaşı ve Ataşehir şubelerimizde Virginia Angus severleri ağırlıyorlar.

Lezzetleri etten geliyor ona eşlik eden malzemeleri de kendileri harmanlayıp yapıyorlar ve eleme kömür ateşinde etleri mühürleyip pişiriyorlar. Ekmekleri, patatesleri hepsini kendileri yapıyorlar.

Ekmeklerini özel bir mayalama tekniği ile yapıyorlar ve yerken normal hamburger ekmeklerinden farklı olduğunu tecrübe edinebilirsiniz, hatta gidip tarif bile isteyeceksiniz bundan eminim Patatesleri yerken ev yapımı olduğunu iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Özel baharatlanmış ve fırınlanmış patatesler oldukça da sağlıklı.

Bu mekanı diğer mekanlardan ayıran bir güzel özellik ise suyun ücretsiz olması. Kurucusu şu an hayatta olmasa da mekan ile ilgili vasiyet ettiği en önemli hususlardan biri suyun ücretsiz olmasıymış.


Evet menüdeki zenginliğe bayılıyorum, ama favorim her zaman Virginia Burger. Muhteşem köftesinin yanı sıra muhtemelen daha önce yediğiniz fümelere benzemeyen bir füme yiyeceksiniz, benden söylemesi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?