https://yemek.com/tarif/ege-salatasi/ | Ege Salatası Tarifi - Fotoğraf: Özgür Bakır

Suyun Öte Yanından Buraya Ulaşan Ouzo Roof Restaurant Tarifleri

Favorilerime
Ekle

Suyun öte yanı sizce neresi olabilir? Çok uzak değil, Ege'de hemen. Biraz gitseniz varmış olursunuz, öylesine yakın. Yalnızca kendisi yakın değil, tarihi de yakın, kültürü de yakın. Yunanistan'dan bahsediyoruz.

Her ne kadar Yunanistan ve Türkiye arasında özellikle yemekler konusunda ezeli bir rekabet olsa da aslında iki mutfak bir araya gelince samanlık seyran olabiliyormuş. Bunu nereden mi çıkardık? Ouzo Roof Restaurant'ın sunduğu o enfes yemeklerden çıkardık.

Ouzo Roof Restaurant tarifleri hem Türk mutfağını hem de Yunan lezzetlerini bir araya getiriyor ve ortaya harika bir Ege sunumu çıkıyor. Ege'nin o mis gibi deniz kokusu tabaklara taşınıyor, Ege'nin samimiyeti restoranda kol geziyor. Nereden mi biliyoruz, e biz sizin için gittik tabii ki Ouzo Roof Restaurant'a

Şimdi gelelim o enfes tariflerin bir araya geldiği listemize. Egeliler, özellikle size tekrar Ege hasreti yaşatmaya geliyoruz.

Tabii ki deniz olacak işin içinde: Deniz tarağı

Kızartılmış deniz tarakları tarator sosla servis ediliyor, maldon tuzu deniz tarağına enfes bir tat veriyor. Ege'nin heyecanı deniz tarağıyla buluşuyor.

Ben de heyecanlandım diyorsanız: Ouzo Roof Restaurant’tan Deniz Tarağı

Deniz tarağının en iyi dostu: Avokado püreli karides

İçimizdeki karides severler, size sesleniyoruz. Bu tarif tam size göre. Avokado sosuyla taçlandırılan bu güzellik için insan okyanusa girip karides bile toplar.

Varım ben bu işe diyorsanız: Ouzo Roof Restaurant’tan Avokado Püreli Karides

Yanına bir de rengarenk: Ege salatası

Tablo, gerçek bir tablo. Aman dikkat, kanvası yemeye çalışıyorsunuz. Şaka yapıyoruz efendim ancak bu tabloyu bozmaya niyetlenebilir misiniz onu bilmiyoruz. Hellim peyniri dünyanın en fotojenik karesine giriyor.

Bu tabloda yer almalıyım diyorsanız: Ouzo Roof Restaurant’tan Ege Salatası

Sanki bir pasta: Yeşil elma mousse

Yeşil Elma Mousse Tarifi - Fotoğraf: Özgür Bakır

Yeşil Elma Mousse Tarifi - Fotoğraf: Özgür Bakır

Pasta gibi görünüyor, ekşi gözüküyor ancak enfes tatlı. İnsanı düşünceden düşünceye sürüklüyor, öyle güzel bir tatlı kendisi. Çatallar yetmezse tatlı kaşığı ile devam ediniz, affetmeden yiyiniz.

Kesinlikle yaparım diyorsanız: Ouzo Roof Restaurant’tan Yeşil Elma MousseDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?