https://yemek.com/tarif/duduklude-et-kavurma/ | Düdüklüde Yumuşacık Et Kavurma Tarifi

4 Adımda En Kolay Haliyle: Kuşbaşı Et Nasıl Pişirilir?

Favorilerime
Ekle

Kuşbaşı etleri kasaptan aldık ya da buzluktan çıkardık. Onlardan nefis bir et sote yapmak için kolları sıvadık ya da yemeklerimizin içerisine ilave edeceğiz. Ancak pişirme yöntemlerine dikkat edilmediğinde etlerimiz bir hayli sert hale geliyor. Hiç o hayal ettiğimiz içi sulu sulu kalan, lokum gibi kıvama gelemiyor. Nedir bu kuşbaşı etleri doğru pişirmenin yöntemi, kuşbaşı et nasıl pişirilir derseniz buyurun adım adım nasıl yapıldığını sizlere anlatalım.

Kuşbaşı et nasıl pişirilir?

  • Et önce kendi suyuyla pişmeli

kusbasi-et-nasil-pisirilir1

Etlerimizi uzun uzun pişireceğiz. Bu yüzden kullanacağınız tencere pek mühim. Yanmaz yapışmaz kalın tabanlı bir çelik tencere veya döküm bir tencere en lezzetli etleri pişirmenizi sağlayacaktır. Tencereyi ocağa alın ve içerisine etleri ilave edin. Orta ateşte bir süre sürekli karıştırarak pişirip ardından kısık ateşe alın. Bu süre zarfında etlerin suyunu salmaya başladığını göreceksiniz.

kusbasi-et-nasil-pisirilir2

Et suyunu salınca içerisine soğanları ilave edin. Soğan ete hem yumuşaklık hem de nefis bir aroma katacaktır. Etler suyunu salıp çekince soğanlar da iyice yumuşayınca dilerseniz bir miktar yağ ilaveside bulunabilirsiniz. İşin en önemli sırrı ilk aşamada etin kendi suyuyla pişmesini sağlamak. Bu aşamada tuz ya da baharat da ilave etmeyin. Etinizi sertleştirir.

  • Pişme süresini kısaltmak için düdüklü tencere kullanabilirsiniz

kusbasi-et-nasil-pisirilir3

Ardından sıra geldi su ilavesine. Su ekleyerek uzun bir pişirme süresine bırakacağız etleri. Bu süreyi kısaltmak için düdüklü tencere kullanabilirsiniz. Pişirme süresini bir hayli kısaltacaktır. Suyunu ekledikten sonra dilediğiniz baharatı ve tuzu da ilave edin. Et suyu çekene kadar tencerenin kapağını açmadan pişirin.

kusbasi-et-nasil-pisirilir-one-cikan

Et suyunu tamamen çekince ocaktan alın. Dilerseniz sade bir et sote olarak afiyetle tüketin, dilerseniz kullanmak istediğiniz yemeğe ilave edin. Bu şekilde hazırlayıp buzdolabı poşetlerine aktararak buzlukta da saklayabilirsiniz. Şimdiden ellerinize sağlık.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?