http://www.upwardonward.com/tasty-drinks-warm-winter/ | upwardonward

Artan Doğal Gaz Masrafına Tepki Olarak Doğan 9 Kış İçeceği

Favorilerime
Ekle

Kışın gelişini inceden hissetmeye başladığınızda bilirsiniz ki hissedeceğiniz başka bir gerçek daha vardır: Artan yakıt masrafları. Doğalgazı olsun, odunu, kömürü (kalmamasını temenni ediyoruz) bir bakarsınız ki cüzdanınız incelir, evdeki sıcaklık artar.

Ancak henüz dört evi birden ısıtacak yakıt masrafını otomatik ödemeye bağlayabileceğiniz bir maaşınız yoksa ya da öğrenciyseniz doğal çözümlerle içinizi ısıtacak, sabah kalktığınızda kedi gibi tatlı hissettirecek, akşam evde sevgi yumağı ambiyansı yaratacak ve gece yatmadan enerjinizi yükseltecek kış içecekleriyle bu soruna çözüm bulabilirsiniz.

Nasıl olsa kış bir daha gelecek, bu içecekler bir yıllık değil, her yıllık : )

Dumanında mutluluk var: Marshmallowlu sıcak çikolata

Marshmallowlu Sıcak Çikolata Tarifi

Bir düşünsenize, sıcak çikolatanın üzerinde eridi eriyecek minnoş marshmallowlar yüzüyor. Tek yudumda hepsini içmek isteseniz de bir dur diyebilirsiniz kendinize. E sıcak çikolata doğal olarak sıcak. En iyisi önce marshmallow'dan ısırmak sonra sıcak çikolataya bir üflemek ve bir yudum içmek. Sonra bu sonsuz döngü sıcak çikolataya doyana, evin soğukluğunu hissetmeyene kadar devam eder.

Isınmak 5 dakikanı almaz: Marshmallowlu sıcak çikolata

Daha azıyla yetinenlere: Sıcak çikolata

Sıcak Çikolata Tarifi

Hayır canım, benim marshmallow gibi yumuş yumuş şeylerle ne işim olur diyenlere özel sade sıcak çikolata da var. Onu da yapmak 5 dakika, mis gibi kokusu burnunuzda. Sabah, öğle, akşam fark etmiyor; afiyetle içiliyor.

Hemen teslim edilir: Sıcak çikolata

Mistik güzel: Chai tea latte

Chai Tea Latte Tarifi

Karışımı ve içindeki zencefille daha yudumlarken boğazınızı ısıtan, tüm hastalıklara karşı koruma görevi olan ve kahve istemeyenlerin tercihi: Chai tea latte. Şimdiye kadar hep dışarı çıkıp içtik, artık evimizde yapmanın vakti geldi. Çünkü dışarı çıkmak da az para değil : (

Evde kazakları hazırlayanlar için: Chai tea latte

Dev gibi bağışıklık: Ekinezyalı özel bitki çayı

Bağışıklık Sistemi Çayı Tarifi

Hande Polat'tan Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Çay

Kış ayı dedik, yakıt masrafı dedik, açılamayan sobalar yüzünden hasta olan nice genci söylemedik. O zaman önlemi erkenden almak ve soğuklara karşı korunmak için de bir önerimiz var. İçinde ekinezya, ıhlamur, adaçayı, hibiskus, tarçın ve gül hatmi olan übersuperduper bitki çayını içiniz.

Bitkilere gark olmak isteyenlere: Bağışıklık sistemini güçlendiren çay

Tabii ki kahve: Damlama olsun

Tüm listelerde illa ki bir kahve olacak, biz de illa ki o kahveyi afiyetle içeceğiz. Kış ayında bardağımızı alıp kitabımızı da unutmayacağız, tabii ki fotoğraf çekip Instagram'a, oraya, buraya koyacağız. Olsun. Sonuçta hem hafiften karnımız doyuyor, hem mis gibi ısınıyoruz. Isınıyorsunuz.

Evde kahve yapmaya bir üst seviyeden başlamak için: Damlama kahve

Üstüne kaşar: Domates çorbası

Yalnızca kış değil her mevsim sanki yeniden doğan, zart diye karşınıza çıkan bir yemek olmasına rağmen aslında içecek de sayabileceğimiz domates çorbası. Üstüne eklenen kaşar peyniri yavaşça erir, içine ekmek parçaları düşer, ev artık tamamen aile evidir, aileden uzaktaysanız aile özlenir.

İşte öyle hasret doludur: Domates çorbası

Şifa verir: Şehriye çorbası

sehriye-corbasi-tarifi-1

Göz açıp kapayıncaya kadar hazırlanan ve her derde deva olması muhtemel bir içecek: şehriye çorbası. Karnınız ağrır, içersiniz; başınız döner, içersiniz; sevgiliniz terk eder, içersiniz. Öhö, bu biraz yanlış oldu. Yani dememiz o ki şehriye çorbası dünya üstündeki her şeye iyi gelir, buna yakıt masrafı dahildir.

Sevenler ayrılmasın, çorba da içebilsin diye: Şehriye çorbası

Kışa adını veren albüm: Salep

Salep Tarifi

Kışa adını veren içeceklerden bir tanesi olan tarçının kokusunu 10 km öteden hissedebileceğiniz içimi yumuşacık, devası binbir olan güzel içecek. Salepi evde yapmak ise başka bir marifet. Dışarıda yapılan saleplerin tadını beğenmiyor, üstüne üstlük ben daha iyisini yapıyorum diyorsanız meydan sizin.

Hodri meydan time: Ev yapımı salep

Bonussuz olmaz: Tahin pekmez

kalaycioglutahin

kalaycioglutahin

Kışı kış yapan yiyecekleri unutursak klavyemizdeki tuşlar bozulsun, tahin pekmezi görmezden gelirsek enter tuşumuz bozulsun.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

kadir3 Aralık 2014 6:54
Ekinezyalı özel bitki çayı,şehirye ve domatez çorbalarını tek geçeriö ha birde ayvalı ıhlamur var ofiste sürekli tüketiyorum kesinlikle tavsiye ederim arkadaşlar
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?