http://www.bumusumu.com/kahve-fali-mi-tarot-fali-mi | bumusumu - kahve falı sembolleri

Kahve Falı Sözlüğü: Ustalaşmak İsteyenlere En Bilinen Semboller ve Anlamları

Favorilerime
Ekle

Kahvenin yaşadığı yolculuğu sizlere bir güzel açıklamıştık. Türk kahvesi nasıl yapılır, nasıl içilir ve hatta kız isteme merasimlerinde tuzlu kahvenin ne demek olduğunu anlatmıştık.

Üstüne üstlük bir de kahve falı bakma ritüellerini söyleyip bugünün geleceğini hafiften çıtlatmıştık. Evet, kahve falında çıkan sembollerin gelişi uzaktan belli olmuştu. O yüzden sizleri daha fazla bekletmeden kahve falında çıkması yüksek olan semboller ve anlamlarını bir araya getirdik.

Neyse haliniz çıksın falinizin anlam bulmuş hali, kahve falı sözlüğü!

100 yıllık çalışmaya dayanır. :P

Ejderha: Genel olarak düşmanlık ve engellerle yorumlanır. Eğer falınızda ejderha çıkarsa bu karşılaşmanız gereken büyük bir zorluğun olacağı anlamına gelir.

Balık: Kahve falında her zaman çıkan bir semboldür balık. Kısmet ve şans anlamına gelir. İyi şans getirdiğine inanılır.

Fil: Bolluk ve bereket anlamına gelir. Yapılması planlanan işte iyi sonuçların alınabileceğine, yapılan yatırımların karşılığını bulacağına işaret eder.

Kuş: Hayırlı haber getiren kişi anlamına gelir. Kahve falında çıkan kuş iyi haber getirecek birisinin yakın sürede sizi ziyaret edeceği anlamına gelir.

Kalp: Kahve falında kalp çıktığında en çok siz mutlu olabilirsiniz. İyi bir ilişki, güzel bir gelecek, hayırlı bir evlilik anlamına gelir.

Denizatı: Dilenen dileklerin gerçek olacağını gösteren kahve falı sembolüdür. Denizatı kahve falı kapatılırken tutulan dileğin olup olmayacağı konusunda fikir verir.

Boğa: Zenginliğin ve kudretin sembolüdür. Kahve falında boğa çıktığında ele gelecek olan yüklü miktarda bir paradan ya da mevkiden bahsedilir.

At: Murat, gelecek ve mutlu bir hayat anlamına gelir. Şaha kalkmış bir at görüldüğünde olumlu olayların yaşanacağı ve kısmetin kapıda olduğu bilinir.

Horoz: Nifak tohumu ekmek isteyen birisi anlamına gelir. Kahve falında horoz gördüğünüzde çevrenizdeki kişileri gözden geçirmekte fayda vardır.

Tavşan: Kısa sürede gelecek hayırlı haber anlamına gelir. Fal baktıran kişinin hayatında hızlı bir mutluluk yaratacaktır.

Ördek: Kuşta olduğu gibi ördekte de haneye girecek olan para ve mutluluktan bahsedebiliriz. Ailenin mutluluğu anlamına da gelmektedir.

Deve: Büyük kısmet ya da evlenme teklifi şeklinde yorumlanabilir. Kahve falınızda deve çıktığında kendinizi refah içinde bulabilirsiniz.

Gelin: Yakın sürede gelecek hayırlı haber anlamına gelir. Aynı zamanda kendi hayatınızdaki küçük ancak etkili bir olay olarak da bilinir.

Geyik: Elem verici bir haber olacağına işarettir. Hastalık ya da zamansız bir para akışı anlamına gelmekte.

Kedi: Genellikle düşman olarak bilinir ancak kedi, tıpkı baykuş gibi bilgelik anlamına gelmektedir. Yeni şeyler öğreneceğinizin göstergesidir.

Zürafa: Sizi suistimal etmek isteyen insanların olabileceği anlamına gelmektedir. Bu yüzden çevrenize dikkatli bakışlar atmanız gerekebilir.

Baykuş: Elem ve sıkıntı olarak bilinmesine rağmen kahve falında baykuş görmek ufkunuzun açılacağı ve pek çok şeyi anlayabileceğiniz anlamına gelir. Gerçekleri görebilmektir.

Tavuskuşu: Beklenmeyen yerden gelen para ve teklif anlamına gelir. Kendinizi bir anda bir evlenme teklifinin ortasında bulabilirsiniz.

shopage - kahve falındaki semboller

shopage - kahve falındaki semboller

Kaplumbağa: Uzaktan gelen haber anlamına gelir. Aynı zamanda güzel bir insanla tanışmak olarak da bilinir.

Köpek: Bir dileğinizin 40 gün içerisinde gerçekleşeceği anlamına gelir. Dost ve düşmanlarınız konusunda da dikkat etmeniz gereken bir döneme gireceğinize delalettir.

Kelebek: Fazla zarar getirmeyecek bir olay anlamına gelir. Hayatınıza yenilik katabilir ancak büyük bir etkisi olmayacaktır.

Kartal: Yalnızca sizi değil aynı zamanda ailenizi de ilgilendirecek bir haber anlamına gelir. Genellikle devlet daireleriyle alakalıdır.

Yol: En bilinen şekilde seyahat anlamına gelir. Fincanda ve tabakta kaç tane yol varsa kısa ya da uzun olmak üzere o kadar yolun ziyaret edileceğini bildirir.

Yılan: Gizli düşmanların artık gün yüzüne çıkacağı anlamına gelir. Onlara karşı kendinizi korumanız ve en hafif sıyrıkla atlatmanız önemlidir.

Merak ettiğiniz diğer sembolleri bizle paylaşmayı unutmayın. Bizler de sizin için anlamlarını araştırıp listemizi genişletelim.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?