http://www.digitaltrends.com/mobile/best-food-drink-apps-for-iphone-and-ipad/ | digitaltrends - yiyecek içecek uygulamaları

Mutfakta Hayatınızı Kolaylaştıracak 12 Ücretsiz iPhone ve iPad Uygulaması

Favorilerime
Ekle

Hayatımız irili ufaklı ekranlara sığmaya başladığından beri pek çok şeyin bir dokunma mesafesinde olmasını seviyoruz. O yüzden söz konusu mutfak olunca yararlanmaktan da çekinmeyeceğimiz, bizi mutlu edecek ve dolayısıyla rahatlıkla kullanacağımız uygulamalar ortaya çıkıyor.

Yalnızca Türkiye değil globalde de öne çıkan, mutfakta ya da evde hem kadınların hem erkeklerin hayatını kolaylaştıran yiyecek içecek uygulamaları ve indirme linklerini sizler için bir araya getirdik.

Şimdilik yalnızca iOS uygulamalarını yazdık ancak yakında Android uygulamaları da sizler için derleyeceğiz. Tekrar hatırlatalım, aşağıdaki tüm uygulamalar ücretsiz

Evernote Food

evernote-food-ucretsiz-yiyecek-icecek-uygulamasi-indir

Evernote Food, bildiğimiz Evernote’un içine biraz da yemek katılmış hali. Hatta yalnızca yemek değil belirli bir harita üzerindeki restoranları da gösteriyor.

Evernote’un bize sunduğu istediğimiz her şeyi biriktirme özelliğine de sahip. Tarifleri biriktirip paylaşabiliyor, çektiğiniz fotoğrafları pinleyebiliyor ve arkadaşlarınıza gönderebiliyorsunuz. Takım işi söz konusu olduğunda Evernote Food çok tatlı.

Evernote Food'u şuradan indirebilirsiniz: iTunes Evernote Food

Foodspotting

foodspotting-ucretsiz-yiyecek-icecek-uygulamasi-indir

Foodspotting de uzun zamandır bizimle olan bir uygulama. İlk olarak Facebook giriş özelliğiyle web üzerinden girebiliyorduk Foodspotting’e, şimdiyse mobil uygulama olarak karşımızda. Foodspotting, Evernote Food’a benzese de tam onun gibi değil. İsmiyle müsemma olarak “spot ettiğiniz” yemekleri paylaşmanız. Yani dünyanın neresinde olursanız olun paylaşmaya değer bir yemek bulduğunuzda Foodspotting’den paylaşın ki gelecek nesiller yararlansın.

Geleceğe bir destek de siz verin, Foodspotting’i şuradan indirebilirsiniz: iTunes Foodspotting

CupsOnMe

cupson-me-ucretsiz-yiyecek-icecek-uygulamasi-indir

Güne kahvesiz başlayamayanlara özel olarak hazırlanmış bir uygulama CupsOnMe. Şimdilik sadece İstanbul’daki kahve mekanlarında kullanabiliyorsunuz ancak zamanla Türkiye’ye yayılabilirler!

Üçüncü dalga kahvenin en sevilenleri uygulamada yerini almış bile.

Kahvesiz olmaz diyorsanız CupsOnMe’yi indirmelisiniz: iTunes CupsOnMe

Healthy Smoothie Lite

healthy-smoothie-lite-ucretsiz-yiyecek-icecek-uygulamasi-indir

Hayatını içecek üzerine kurgulamak isteyenlere özel Healthy Smoothie Lite biçilmiş kaftan. İçinde yer alan smoothie tariflerinden istediğinizi seçip hazırlayabilirsiniz. Arkadaşlarınızı da mutlu etmek için birebir.

Sıvı kaynağım olabilir diyorsanız Healthy Smoothie Lite’ı indirebilirsiniz: iTunes Healthy Smoothie Lite

Reboot with Joe Juice Diet

reboot-with-joe-diet-ucretsiz-yiyecek-icecek-uygulamasi-indir

Joe Cross’un özel tarifleriyle oluşturulan ve içecek diyeti olarak da adlandırabileceğimiz Reboot with Joe Juice Diet, sağlıklı beslenme listenize sağlıklı içeceklerin girmesi demek. Tarifleri hazırlayıp afiyetle içebilirsiniz.

Bu sıralar sağlıklı beslenmeyi düşünüyorum diyorsanız Reboot with Joe Juice Diet’i deneyin: iTunes Reboot with Joe Juice Diet

Hello Vino

hello-vino-ucretsiz-yiyecek-icecek-uygulamasi-indir

Güzel bir akşam yemeğine güzel bir şarap yakışır peki şaraplar hakkında bilgi almak isterseniz nereye başvurmalısınız? Cevap, Hello Vino. İçinde yüz binden fazla şarap var, hepsinin bilgisini alıp seçmek mümkün.

Havasını da atarım diyorsanız Hello Vino tam sizlik: iTunes Hello Vino

Chefsteps

chefsteps-itunes-indir

Amatör, profesyonel ya da gerçek bir şef olun. Chefsteps'te yer alan tarifler ve kullanışlı bölümler sayesinde evde yemek yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz. İçindeki tariflerle henüz keşfedilmemiş bir alana girmiş gibi hissetmek de oldukça mümkün.

Şeflere taş çıkarırım diyorsanız: iTunes Chefsteps

Yemeksepeti

yemeksepetiucretsiz-yiyecek-icecek-uygulamasi-indir

Evde yemek yapmaya üşendiğiniz anlarda her zaman yanınızda olan ve bir siparişle evinizi festival alanına çevirmenize yardımcı olan uygulama: Yemeksepeti. Yemeksepeti’nde online kredi kartı seçeneğiyle yemeğinizi kapıda alıp koşarak yemeye gidebilirsiniz.

Yemeksepeti için hiçbir zaman geç değildir: iTunes Yemeksepeti

Kalorisayar

kalorisayar-ucretsiz-yiyecek-icecek-uygulamasi-indir

Yediğiniz yemeklerin 100 gramında ne kadar kalori var, günlük kalori ihtiyacınızın ne kadarını alıyorsunuz gibi soruların cevaplarını Kalorisayar’da bulabilirsiniz. Belki de güzel ve sağlıklı bir hayatın başlangıcı olur.

Hesap makinesi zor oluyordu diyenler için Kalorisayar: iTunes Kalorisayar

Caffe Nero Turkey

cafe-nero-turkey-ucretsiz-yiyecek-icecek-uygulamasi-indir

Caffe Nero’nun indirim ve kampanyalarını takip edebileceğiniz, boş zamanlarınızda ise içindeki oyunlarla vakit geçirebileceğiniz uygulaması, Caffe Nero Turkey. Elinizdeki Caffe Nero kartlarını artık unutabilirsiniz.

Kahve ve oyun bir aradaysa gelirim diyorsanız: iTunes Caffe Nero Turkey

NYT Cooking

ny-times-cooking-itunes-indir

New York Times gazetesinin iPad için hazırladığı ve baş ucunuza koymaktan çekinmeyeceğiniz bir uygulama. 15.000'den fazla tarifte gezebilir, beğendiklerinizi favorileyebilir istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Farklı kategorilerden yemekler yaparak kendinizi şımartabilirsiniz.

Evde yemek yapmak gibisi yoksa: iTunes NYT Cooking

Yumurta Zamanlayıcı

yumurta-zamanlayici-ucretsiz-yiyecek-icecek-uygulamasi-indir

Yumurta rafadan mı yoksa lop mu? Az pişmiş mi çok pişmiş mi? Mutfakta hayat kurtaran, tüm sorunlara çareymiş gibi hissettiren Yumurta Zamanlayıcı ücretsiz ve kullanışlı.

Sorunları çözmek istiyorum diyorsanız: iTunes Yumurta Zamanlayıcı


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?