sarimsak

Aslında O Kokudan Kurtulabilirsiniz: Ellerinizdeki Sarımsak Kokusuyla Vedalaşmanın 5 Pratik Yolu

Favorilerime
Ekle

Sarımsak girdiği her yemeğe lezzet katan, iştah açıcı kokuların yayılmasına sebep olan hem mükemmel bir aromatik hem de tam bir sağlık kaynağı. Sarımsak katılmadan lezzet verilen o kadar az yemek var ki. Zeytinyağlıdan et yemeklerine kadar, tatlılar dışında neredeyse her yemeğin içerisinde olsa, hayır denemeyecek bir lezzet sarımsak.

Eve gelen misafiri kapıdan girer girmez en hızlı yoldan iştahını kabartacak koku sarımsak kokusudur. Hele bir de sarımsağıyla ön planda olan sarımsaklı ekmek, sarımsaklı köfte gibi yemekler yaptınız mı kapıdan gireni, otomatik olarak yapılan yemeğin merakı sarar. Yemek öncesi muhammara gibi sarımsak ve zeytinyağıyla yapılmış atıştırmalıklar ikram ederseniz misafirlerinizin iştahını daha da açar, kuracağınız sofradaki yemekler için daha da sabırsızlanmalarını sağlayabilirsiniz.

Parmakları yedirtecek lezzette yemekler yapıldı, yiyen mutlu, yapan gururlu, peki ya o sarımsağı yemeğe katan cefakar parmaklardaki koku? Onunla da mutlu musunuz? Evet o emeğinizin ve maharetinizin kokusu ama kokmasa daha iyi değil mi?

Sarımsak, yapanın elinde, yiyenin ağzında, herkesin kalbinde ayrı yere sahip. Sanıyoruz, sarımsağın favorisi eller olsa gerek ki bir kaç gün gitmek bilmeyen kokusunu ellere armağan ediyor.

Günlerce ellerde kalan bu kokudan çok daha kısa sürede ve çok sıradan ürünlerle kurtulmak mümkün.

Mutfakta birçok temizlik işinde başrolleri paylaşan: Tuz, karbonat ve limon

Tuz, karbonat ve limon üçlüsü, içerikleri sebebiyle mutfakta birçok hijyenle alakalı işte başrolleri paylaşırlar. Kokuyu almak da başlıca görevlerinden biridir. Sarımsakla haşır neşir olduktan sonra bu üçlüden biriyle elinizi ovarak kokudan kurtulmanız mümkün olacaktır.

Ellerinizde kesik veya yaralar olması durumunda bu ürünlerle ellerinizi ovmak iyi bir fikir olmayabilir.

Adamlar yapmış: Çelik Sabun

Çelik kaşığı sabun gibi kullanarak el yıkamanın, eldeki bütün kokuları aldığı artık bilinen bir gerçek. Bu boşluğu kaçırmayan girişimciler, çelik sabun üretip işimizi daha da kolaylaştırmış. Eğer bu sabundan bulamazsanız kaşık da işinizi görecektir.

Dişleri temizlemekle kalmaz elleri de mis yapar: Diş macunu

Midenizden gelene bir faydası olmasa da ağzınızdaki kokularla en iyi savaşan ürün diş macunudur. İçeriğindeki kimyasallar ve ferah kokusu sayesinde elinizdeki sarımsak kokusundan da kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Önce içip sonra ellerinize sürün: Türk kahvesi ve çay.

Demlenip kalmış çay veya Türk kahvesi telvesi ile elinizi ovarak yıkamak da sarımsak ve benzeri kokulardan büyük ölçüde kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Bonus: Ve Tanrı lateks eldiveni yarattı.
medikalcenter

medikalcenter

Ya da bunları bir kenara bırakın, yemekle haşır neşir olmadan önce lateks bir eldiven kullanın ve hangi yöntemin daha etkili olacağı sizin derdiniz olmaktan çıksın.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?