Eataly Pesto Soslu Makarna Tarifi

Eataly İstanbul: Herkes İçin Kaliteli İtalyan Yemekleri

Favorilerime
Ekle

Giriş katında bulunan manav reyonundan itibaren insanı nefis bir gastronomi yolculuğuna çıkartan Zorlu Center'da yer alan Eataly İstanbul, aynı çatı altında kaliteli İtalyan yemekleri yiyebileceğiniz, tadına vardığınız her ürünü ve pek çoklarını satın alabileceğiniz ve her biri hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz benzersiz bir okul aslında.

Eataly Giriş

Fotoğraf: Müjde Çapraz / Eataly Üst Kat Giriş

Dünyada 25 mağazası bulunan ve 1 yılını doldurmasına yaklaşık bir hafta kala reyonlarında kendimizi kaybettiğimiz Eataly İstanbul’un Yemek.com olarak konuğu olduk. En kaliteli İtalyan yiyeceklerinin üreticisi ve dağıtımcısı haline gelen Eataly’nin lezzetlerini yerinde tadıp bize Torino’da olduğumuzu hissettiren İtalyan şeflerden Eataly İstanbul tariflerini not aldık, fotoğraflarını çektik.

Eataly Market Bölümü

Fotoğraf: Müjde Çapraz / Eataly Market Bölümü

Kaliteli yemek yemenin gerçek mutluluğu beraberinde getirdiğine inanan Eataly'nin reyonları; renk, tat ve kokusuyla sizi kendisine çekiyor. Giriş katında manav reyonunda başlayan yolculuğu, ağız sulandıran deniz ürünlerinin sergilendiği vitrinden kalamar seçerken ya da pizzada Napoliten tekniğine sıkı sıkıya bağlı kalan La Pizza restoranında odun fırınlarında 350 derecede pişen pizzaların tadına bakarak sonlandırabilirsiniz.

Eataly Deniz Ürünleri Vitrini

Fotoğraf: Müjde Çapraz / Eataly Deniz Ürünleri Vitrini

Alt kat ağırlıklı olarak “benim mutfakla ne işim olur” diyen insanı bile mutfağa sokacak, hayat kolaylaştıran araç gereçlere ayrılmış. Aralara serpiştirilen ürünlerin restoran bölümlerinde de kullanıldığını görmek güzel. Kahve, çay, pastane ve dondurma bölümü de bu katta yer alıyor. Eataly’de donmuş tek ürün olan dondurmanın ayrı bir hikayesi var. Günlük olarak özel makinesinde üretilen dondurma daha hafif, daha yumuşak ve daha doğal. Çikolatalı musu hayrete düşürecek güzellikte olan acıbadem kurabiyeli çikolatalı tatlı Bonet Dessert ile de burada tanışabilirsiniz.

Üst kata çıktığınızda kendinizi dizginlemekte hayli zorlanabilirsiniz, şimdiden uyaralım. 2000’e yakını Türkiye’de sadece Eataly’de bulabileceğiniz alkollü alkolsüz içecek, şarküteri, çikolata, soslar, baharatlar, zeytinyağları, paketlenmiş ürünlerin hepsi ama hepsi elinizin altında. İncelemek istediğiniz ürünlere sokulduğunuzda küçük bilgilendirici kağıtları ile onları daha yakından tanıma fırsatı bulacaksanız. Eataly’i benzerlerinden ayıran en önemli farklardan biri bu.

Eataly Makarna ve Soslar

Fotoğraf: Müjde Çapraz / Eataly Makarna ve Soslar

Ara ara mutfak workshopları ve bilgilendirici tadım etkinlikleri düzenleyen, gastronomi, İtalyan mutfağı, yöresel lezzetler ve slow food akımıyla ilgili merak ettiklerinizin cevabını market kısmında bulunan kitap reyonlarından karşılayabileceğiniz Eataly İstanbul, önümüzdeki aylarda faaliyete geçecek, geleceğin İtalyan şeflerini yetiştireceği okul bölümüyle de şaşırtacağa benziyor.

Eataly Mutfak Okulu

Fotoğraf: Müjde Çapraz / Eataly Mutfak Okulu

Her gün sabah saatlerinde canlı canlı yapımına tanık olabileceğiniz ev yapımı makarna ve mozzarella başta olmak üzere çeşit çeşit peynir üretimi ayrı bir şölen. İtalyan şeflerin başta olduğu mutfak ekibinin konsept restoranlarda ortaya çıkardığı lezzetleri deneyimlemek ayrı bir keyif.

Eataly Restaurant Mutfakları

Fotoğraf: Müjde Çapraz / Eataly Restaurant Mutfakları

Carpaccio, Karışık Deniz Ürünleri Kızartması, Pesto Soslu Makarna, Limon Soslu Tavuk, pizza çeşitleri gibi yiyeceklerin servis edildiği peynir ve salam, çevirme, balık, et, kızartma, pizza & makarna restoranları, geleneksel İtalyan lokantası ve çok sayıda şarap ve bira çeşidinin bulunduğu bölümlerle kısa bir yurt dışı seyahatine çıkmış kadar oluyorsunuz.

Eataly Pastanesi

Fotoğraf: Müjde Çapraz / Eataly Pastanesi

13 Aralık 2014 Cumartesi 1. yaşını indirimler, tadım etkinlikleri ve yarışmalarla kutlayacak olan Eataly İstanbul; henüz tadına varılmamış İtalyan yemekleri, kütüphanesi ve açken alışveriş yapılmaması tavsiye olunan market bölümüyle şu an için Türkiye'de ilk ve tek.

Adres: Levazım Mah. Barbaros Bulvarı Zorlu Center No:1 Gayrettepe

Zorlu Center, Eataly İstanbul'a nasıl gidilir?


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?