fotoğraf: cem karakuş

Kahve İnsanlığına Bir Armağan: Coffee Sapiens

Favorilerime
Ekle

Saat 18:00'den sonra beyaz yakasını ofiste bırakıp başka bir hayata doğru akan adam Cem Karakuş, Yemek.com için yazdı.

Karaköy'de yemek yenilecek mekanlar, gezilecek sergiler, onlarca çeşit farklı çay içeceğiniz mekanlar ve dahası mevcut. Buraya kadar her şey güzel. Ancak iyi bir kahve içeyim dediniz mi, ben ve benim gibi kahve tutkunları biraz kıvranmaya başlardı. Ta ki Coffee Sapiens açılana dek! Sadece yeni nesil kahve üzerine uzmanlaşmış bir mekanın Karaköy'deki eskiğinin dolması hepimizin havalara uçmasına sebep oldu tabii.

Coffee Sapiens tam bir 3rd Wave kahveci. Sahibi Burak Göğüş biraz çılgın bir adam. Son derece renkli profesyonel bir hayatı bırakıp kendini tutkunu olduğu kahvelere vermiş ve eşi ile birlikte bu küçük ve şirin mekanı baştan yaratmış.

Damak şenlendiren Coffee Sapiens kahveleri

Hario Siphon, Hario Drip, Belgian Royal Cofee Maker ve Aero Press gibi yöntemlerin yanı sıra 8-12 saatte damıtılan Cold Brew ile çok farklı deneyimler yaşamanızı vadediyor Coffee Sapiens. Burak Göğüş size çok özel lezzetler sunabilmek için haliyle kahveleri kendisi kavuruyor. 1 kg kapasiteli kavurma makinesinin bulunduğu daracık asma katın sıcaklığı yaz aylarında 45 dereceyi bulabiliyor.

Ziyaret ettiğinizde o daracık kavurma alanını görmeniz güzel bir deneyim olabilir. Etiyopya, Guetemala, Kosta Rika, Kenya gibi kahveleri Burak'ın aroması ile bulabileceğiniz mekanda dünyanın bilinen en ünlü kahvelerinden olan Jamaica Blue Mountain da mevcut. Ancak bunca kahvenin arasında kaybolmayın diye Burak müşterilerine önce nasıl kahve sevdiklerini soruyor. Ona göre yönlendiriyor. Aksi halde benim gibi sert kahve seven biriyseniz, menünün en pahalı kahvesi olan Jamaican Blue Mountain size yeşil çay gibi gelebilir. Aromalı kahveler için şuruplar sıradan mekanlarda gördüklerinizden değil. Ayrıca burada o bol kalorili kremalar da kullanılmıyor. Kafanız rahat lezzetli bir kahve için diye...

Take away aldığınızda kahve fiyatları kahvenin türüne ve boyutuna göre 1-2 TL daha düşüyor. Bu güzel bir şey. Her şey çok detaylıca düşünülmüş. Görüp görebileceğinzi en kaliteli take away bardakları ve taşıyıcısı sanırım burada.

facebook

facebook

Kahve için tavsiye isterseniz, onca yerde kahve içmiş biri olarak, Coffee Sapiens aromasında ve lezzetinde bir latte daha deneyimlemediğimi rahatlıkla söyleyebilirim. Hem sütlü çikolata tadında tatlı hem de bitter kıvamında acı. Aroma şuruptan değil, kahvenin kavrulmasından. Maharet kavurmakta. Kahveye lezzetini ve aromasını katmak bu incelikte yatıyor. Coffe Sapiens'in kıvamı pek çok kişiyi memnun edecek düzeyde.

Coffee Sapiens'de kaliteli bir kahvenin yanında aynı zamanda kahve ile iyi gidecek olan kekler, kurabiyeler ve kavanozda cheesecakeler de bulabileceğinizi gibi sabah saatlerinde birinci sınıf malzemeden kaliteli sandviçlerden de deneyebilirsiniz.

Artık Karaköy'de yemeğinizi yedikten sonra iyi bir kahve içmek istiyorum dediğinizde rotanız belli: Coffee Sapiens

Coffee Sapiens adres: Kemankes Mh. (Kilic Alipasa Mescidi S. No:10/C), Karaköy


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?