http://www.seren-dal.com/ | fotoğraf: seren dal

Seren Dal ve USLA'dan Uluslararası Yiyecek Fotoğrafı Günü’ne Özel Fotoğraf Sergisi

Favorilerime
Ekle

International Food Photography Day (Uluslararası Yiyecek Fotoğrafı Günü) bu yıl üçüncü kez düzenleniyor. Her sene dünyanın farklı noktalarında on binlerce yiyecek fotoğrafını bir araya getiren etkinlik bu yıl Fuji Film’in sponsorluğunda gerçekleşiyor.

13 Kasım’da @foodphotoaward @Fujifilm_UK’e #allfoodsbrightandcolourfull hashtagi ile fotoğraf gönderenleri kabul eden etkinlikten ilham alan Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi (USLA) güne özel bir fotoğraf sergisi hazırlamış.

13 Kasım’da başlayan ve 20 Kasım’a kadar devam edecek olan serginin kahramanı ise Seren Dal. Çektiği fotoğraflar ile hem fotoğraf hem de yemek tutkunlarına göz ziyafeti veren Dal, USLA ile olan birlikteliğini şöyle anlatıyor:

“Aslında USLA’da çalışan arkadaşım Gizem Cüce sayesinde ilk adımı attık. Gizem fotoğraflarımı beğeniyor ve USLA Ağırlama Bölümü Eğitim Programları Direktörü Müjen Ağaoğlu’na iletiyor. Müjen Hanım ile yaptığımız toplantıda da sergi ve proje fikirlerimiz oluşuyor.”

USLA’da gerçekleşen serginin açılışına gidip Seren Dal ile tanışma fırsatımız olduğunda ise ondan minik bir açıklama kapmayı başardık.

Fotoğraf çekerken yalnızca bir an yaratmayı değil, var olan ana da hayat vermeyi sevdiğini söylüyor ve bu yüzden sergide yer alan bazı fotoğrafların doğallığı ile öne çıktığını vurguluyor.

Kendinizi an be an ünlü bir lokantanın mutfağında hissedeceğiniz Minimal Foods Sergisi 20 Kasım'a kadar sanatseverleri bekliyor.

USLA Akademi Adres: Gülbahar Mh., Avni Dilligil Sk No:12, 34394 İstanbul


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?