The Dish Room Restaurant: Şişli'de 5 Yıldızlı Tabakların Yeni Adresi

Fotoğraf: Müjde Çapraz / The Dish Room Restaurant Sous Şefi Özgür Üstün
Alp Tuncer
Marmara Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı okudu. Pişman olmadı ancak mezun ... Devamını okuyun
Alp Tuncer
11644 takipçi1244 içerik

Sıkça Yenen Konular

Dünya Benim Evim
Şubat 23, 2017
Çağla Gillis
Ocak 24
Çağla Gillis
Ocak 9, 2019
Duygu Arslan
Eylül 22, 2016

Şişli’nin orta yerinde Marriott Oteller zincirinin değişen ve yenilenen yüzü olarak öne çıkan imza yemekleri ile hizmet veren bir restaurant The Dish Room.

The Dish Room Restaurant Salon

Fotoğraf: Müjde Çapraz / The Dish Room Restaurant Salon

Yemek.com olarak geniş mi geniş bir yemek odasını andıran, sürekli işleyen dev bir mutfağın olduğu The Dish Room Restaurant’ın yemeklerinin tadına baktık, hazırlık aşamasına tanık olup, fotoğraflarını çektik. Sous Şef Özgür Üstün’den en sevilen tariflerinin detaylarını sizler için öğrendik.

The Dish Restaurant Oturma Düzeni

Fotoğraf: Müjde Çapraz / The Dish Room Restaurant Oturma Düzeni

Ev sıcaklığını hissettiren özel bir dekorasyon anlayışı ile döşenmiş restaurantın krem ve kahverengi ağırlıklı duvarlarını siyah beyaz olduğu halde iştah açan yemek fotoğrafları tamamlıyor. Yer yer köşe oturma gruplarıyla tamamlanan masalar ve sahip olmak isteyeceğiniz form ve güzellikte çeşit çeşit mutfak eşyalarının sergilendiği paravan vazifesi gören açık vitrinler restoranı göz alıcı hale getiriyor.

The Dish Room Restaurant Tatlı Büfesi

Fotoğraf: Müjde Çapraz / The Dish Room Restaurant Tatlı Büfesi

Açık mutfak sevdalısıysanız bu mutfağı ve keyifli atmosferi çok sevecek, sergilenen tabak-çanak ve mutfak ekipmanları ile yemeği tadan değil de yemeği yapan siz olmak isteyeceksiniz.

The Dish Room Restaurant Arka Salon

Fotoğraf: Müjde Çapraz / The Dish Room Restaurant Arka Salon

Algıyı tamamen mutfak ve yemeklere çeken dekorasyonu bir kenara bırakıp, tatların uyumuna geçelim. The Dish Room menüsü; Fransa’dan Mısır’a, İtalya’dan Japonya’ya, Dubai’den Çin’e kadar dünyanın farklı noktalarında çalışmış ve farklı ülkelerin mutfaklarında oldukça deneyimli olan Fransız şef Hubert Bourdon ve sağ kolu Sous Şef Özgür Üstün’e emanet.

Çeşitlilik menüde de kendini belli ediyor. Türk Mutfağı’nı yansıtan şahane mezelerin süslediği ve paylaşıma oldukça uygun meze tabağı, kalamar içinde yer bulan karışık deniz ürünlerinin yer aldığı Deniz Mahsullü Kokoreç, saatlerce pişen kuzu but etinin farklı bir formda sunulduğu Kuzu Lokum, farklı marinasyon tekniği ve baharatlarla kaplanmış Kuzu Pirzola, İtalya’da servis edilenlere taş çıkartacak kadar iddialı risotto ve makarna çeşitleri, gram alternatifi ve pişirme teknikleri ile farklı ızgara çeşitleri, çikolatası oldukça yoğun Volcano Kek, tarta oldukça farklı bir bakış açısı kazandıran Limon Tart denemeye değer tatlar.

Kahvaltıdan akşam yemeğine kadar hizmet veren restoran menüsüne ek olarak; öğlen ve akşam açık büfe kuruluyor. Zengin bir seçki sunan açık büfe, tatlıları ile de oldukça iddialı. Lansman, grup ve şirket toplantıları için düzenlenmiş yemek odaları mevcut.

The Dish Room Restaurant Yemek Odası

Fotoğraf: Müjde Çapraz / The Dish Room Restaurant Özel Yemek Odası

Şehrin hareketliliği ve karmaşasından uzak, ışıkların altında, Akdeniz mutfağı ağırlıklı olmak üzere sunumları ile şaşırtan lezzetlerin sergilendiği The Dish Room Restaurant, ferah atmosferi ile yeni konuklarını bekliyor.

The Dish Room Restaurant Sous Şefi Özgür Üstün

Fotoğraf: Müjde Çapraz / The Dish Room Restaurant Sous Şefi Özgür Üstün

Şefi Tanıyalım: 15 yaşında mutfak kariyerine başlayan Özgür Üstün, Mengen Anadolu Aşçılık Meslek Lisesi'nden mezun olduktan hemen sonra yurt dışında çalışmaya başlamış. Kempinski Hotel bünyesinde başladığı yurt dışı kariyerine Park Hyatt Dubai, Armani Hotel, Swissotel İstanbul, The Grand Tarabya Hotel'de devam eden Üstün, açılışından itibaren İstanbul Marriott Hotel Şişli'de Sous Chef olarak görev alıyor.

Adres: İstanbul Marriott Hotel, Abide-i Hürriyet Caddesi No:146, Şişli

The Dish Room Restaurant Terrace & Bar, Şişli'ye nasıl gidilir?

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?