https://yemek.com/tarif/visneli-kurabiye | Vişneli Kurabiye Tarifi

İçindeki Sürprizle Mutluluğunuzu İkiye Katlayacak 10 Dolgulu Kurabiye Tarifi

Favorilerime
Ekle

Kurabiyenin tatlısını ayrı, tuzlusunu ayrı sevenlere, fırından yükselen o misler gibi kurabiye kokusunun evde hep olmasını isteyenlere, kurabiyeyi mutluluğun en kıyır kıyır hali olarak görenlere nefis tariflerle geliyoruz!

İçindeki sürpriziyle mutluluğunuzu en az ikiye katlayacak kurabiyeler bunlar. Kiminin içinden oluk oluk çikolata akıyor, kimi içindeki sürpriz malzemeyle size çocukluğunuzun en sevdiğiniz tadını yeniden ve yeniden yaşatıyor. Bir de içinden iyi dilekler çıkan var ki sormayın gitsin...

Bu kurabiye tariflerini şimdiden not edin bir köşeye. Sevdiklerinizi mutlu etmek istediğinizde, kendinizi şımartmaya karar verdiğinizde onlardan daha lezzetli bir seçenek yok çünkü.

Neşeniz bol, ağzınızın tadı hep yerinde olsun!

Rulo elmalı kurabiye tarifi

Rulo Elmalı Kurabiye Tarifi

İçi dolgulu kurabiye deyince akla ilk gelen o olur çoğunlukla. Çünkü ta küçüklüğümüzden beri annemizin elinden yemeye alışık olduğumuz bir lezzettir o. Anlayacağınız bu kurabiyeyle aramızda derin bir bağ var.

O zaman en güzeli nasıl yapılır, öğrenmeli: Rulo elmalı kurabiye tarifi

Sürprizli kurabiye tarifi

Sürprizli Kurabiye Tarifi

Bu kurabiye, adından da anlayacağınız gibi pek sürprizli. Çünkü içi mutlulukla dolu. İlk ısırığınızla enerjiniz yükselecek, içinden oluk oluk akan çikolatayla yüzünüzde kocaman bir gülümseme oluşacak.

Gözlerimizden kalpler çıkıyor: Sürprizli kurabiye tarifi

Reçelli kuru pasta tarifi

Reçelli Kuru Pasta Tarifi

İçindeki dolguyu zevkinize göre seçebileceğiniz, ister çilek, ister şeftali isterseniz de bambaşka bir reçelle doldurabileceğiniz bu kurabiyeler, çayınıza kahvenize en lezzetli eşlikçi olmaya geldiler.

Her ısırık ayrı bir mutluluk nedeni olur: Reçelli kuru pasta tarifi

Karamel dolgulu dev kurabiye tarifi

Karamel Dolgulu Dev Kurabiye Tarifi

Minik minik kurabiyelerden tepsiler dolusu yiyenlere nefis bir önerimiz var! Şöyle dev gibi, içi de bolca karamel dolgulu bir kurabiye yapsak ya.

Midenizden önce gözünüz doyacak: Karamel dolgulu dev kurabiye tarifi

Nutellalı kurabiye tarifi

Nutellalı Kurabiye Tarifi

Sürprizli kurabiyenin bir değişik haliyle daha karşınızdayız. Kurabiye ve çikolatanın bir arada olma fikrine asla hayır diyemeyenlere tavsiyemiz, bol bol yapmayı ihmal etmeyiniz.

Çünkü onu çok seveceksiniz: Nutellalı kurabiye tarifi

Vişneli kurabiye tarifi

Vişneli Kurabiye Tarifi

Bir kurabiye düşünün, ilk ısırığınızın ardından içinden kırmızının en güzel hali göstersin kendini. Öyle sadece rengiyle değil üstelik, lezzetiyle de çalsın kalbinizi.

İşte o kurabiye tam da burada: Vişneli kurabiye tarifi

Hurmalı mamül tarifi

Hurmalı Mamül Tarifi

Hurmanın o kendine has tadını tarçınla bir araya getiriyor, üzerine bu lezzetli harcı nefis bir kurabiye hamuruyla buluşturuyoruz. Şekli de bildiğiniz tüm kurabiyelerden farkını ortaya koyuyor tabii.

Mis oluyor, mis: Hurmalı mamül tarifi

Linzer kurabiye tarifi

Linzer Kurabiye Tarifi

Kurabiye hamurunun içine sarıp sarmaladığınız nefis sürprizlerden biraz daha farklı, şöyle sürprizi dışına taşan bir kurabiye linzer. Marmelat dolgusuyla farkını ortaya koyuyor, bir kez tadına bakan tarifini isteyip duruyor.

Kimselere söylemek istemeyeceğiniz bir tarif: Linzer kurabiye tarifi

Şans kurabiyesi tarifi

Şans Kurabiyesi Tarifi

Bu kez kurabiyelerimizin içini nefis lezzetlerle değil, en derin duygularımızla, en iyi dileklerimizle dolduralım diyoruz! Sevdiklerinize bu şahane şans kurabiyelerinden daha güzel bir hediye bulmanız imkansız.

Çok lezzetli, pek duygusal: Şans kurabiyesi tarifi

Fıstıklı lokumlu kurabiye tarifi

Çocukken iki bisküvi arasına lokum sıkıştırıp yiyenler, dünyadaki en lezzetli tatlının tam da o olduğunu düşünenler bu tarafa yaklaşabilir mi hemen?

Bu kez lokumlarımızı iki bisküvi arasına değil, el emeği, göz nuru kurabiye hamurunun içine koyuyoruz. Üstelik bu kurabiye hamuru bildiklerinize hiç benzemiyor, içinden bolca Antep fıstığı eksik olmuyor.

Ortaya da şöyle rüya gibi bir lezzet çıkıyor: Fıstıklı lokumlu kurabiye tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

KAYSII28 Nisan 2020 3:19
Bence linzer kurabiye en iyisi :P
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?