Bisküvili Saray Sarması Tarifi

Bisküvi ve Muhallebinin Buluşmasıyla Muazzam Bir Tada Kavuşan 10 Kolay Sütlü Tatlı

Favorilerime
Ekle

Bisküvinin pratikliği nefis kıvamlı muhallebilerin ferahlığıyla bir araya geliyor, bu tatlılara tatlılarla arası iyi olmayanlar dahi bayılıyor. Evet, bisküvili muhallebili tatlı tariflerinden söz ediyoruz!

Canınız bir anda tatlı yemek istediğinde hızlıca hazırlayabileceğiniz, evdeki bisküvileri en tatlısından değerlendirebileceğiniz nefis tatlılar onlar. Havaların ısınmasıyla birlikte ferah lezzetler arayan damaklara da ferahlık olmaya hazırlar.

O zaman lafı hiç uzatmadan sizi onlarla baş başa bırakalım, içlerinden en sevdiğinizi hemen seçin, mutfakta buluşalım.

  • Bisküvili muhallebi tarifi

Bisküvi ve muhallebinin bir araya geldiği en temel tariflerden biriyle başlayalım, muzun o kendine has muazzam aromasını da bu enfes tatlardan eksik etmeyelim dedik, ilk sırayı ona verdik.

Çocukluğumuzdan beri en sevdiğimiz o: Bisküvili muhallebi tarifi

  • Bisküvili saray sarması tarifi

Ellerinizle hazırlayacağınız tam kıvamında bir kakaolu muhallebi, petibör bisküviler ve krem şanti ile bir araya geliyor, ortaya bakmaya da yemeye de doyamayacağınız bir lezzet geliyor.

Pek süslü, çok nefis: Bisküvili saray sarması tarifi

  • Pratik bisküvili tavuk göğsü tarifi

İçinde gerçekten tavuk eti bulunan, binbir emek verilerek hazırlanan gerçek tavuk göğsü tatlısına sevgimiz sonsuz ama canımız her tavuk göğsü istediğinde onu hazırlayamayacak olanları da unutmak olmaz. Nefis bir muhallebi hazırlayıp aynı lezzeti yakalamanın yollarını da bilmeli.

Bu tarif her tarif defterinde yerini almalı: Pratik bisküvili tavuk göğsü tarifi

  • Bisküvili irmik tatlısı tarifi

"Ben klasik muhallebi tarifinden daha farklı bir sütlü lezzet istiyorum" derseniz klasik muhallebinin dahi lezzetini en az iki katına çıkaran irmikten destek alın deriz.

Dokusuyla, kıvamıyla o bir başka: Bisküvili irmik tatlısı tarifi

  • Bisküvili un muhallebisi tarifi

Eğer mevsimiyken bal kabaklarını şurada önerdiğimiz gibi buzluğa attıysanız hemen şimdi değerlendirebileceğiniz, eğer elinizde bal kabağı yoksa bal kabaksız olarak ya da farklı meyvelerden destek alarak da hazırlayabileceğiniz nefis bir önerimiz daha var!

Kat kat: Bisküvili un muhallebisi tarifi

  • Muzlu tavuk göğsü sarma tarifi

Son yıllarda çok popüler olan, sarıp sarmalara da yemelere de doyamadığımız bu tatlıları sevenlerdenseniz bisküviden de destek alarak hiç dağılmadan, kolayca sarabileceğiniz, kakaolu bisküvi ve muzun uyumu sayesinde enfes bir tat elde edebileceğiniz bu tatlıyla bir an önce tanışmalısınız.

Kolları sıvayın hemen şimdi yapalım: Muzlu tavuk göğsü sarma tarifi

  • Kolay bisküvili kup tarifi

Daha pratik bir tatlı arayışında olanlar için bir öneri de Sizden Gelenler köşemizden geliyor, hamarat yazarlarımızdan Meltem'in mutfağından çıkan bu tat dakikalar içinde hazır oluyor.

Toplam 25 dakikanızı ayırmaz mıydınız: Kolay bisküvili kup tarifi

  • Atom tatlısı tarifi

Aniden bastıran tatlı krizlerine en ala çözümlerden biri bu tabakta saklı. İçine dilediğiniz malzemeleri ekleyip çıkararak onu, kendinize özel enfes bir tatlıya dahi dönüştürebilirsiniz.

Kaşıklıyoruz: Atom tatlısı tarifi

  • Sakızlı Ankara sarması tarifi

Toplamda 20 dakikanızı ayırarak hazırlayabileceğiniz bir önerimiz de Ankara'dan geliyor, içindeki damla sakızla bu muhallebi damakta unutulmaz bir tat bırakıyor.

Bir de böyle deneyin: Sakızlı Ankara sarması tarifi

  • Kupta karadut soslu muhallebi tarifi

Kupta Karadut Soslu Muhallebi Tarifi

Kupta Karadut Soslu Muhallebi Tarifi

Bütün bir yaz boyunca tadında vazgeçemeyeceğiniz, yeni favorileriniz arasında yerini alacak tatlıyı açıklıyoruz: Karadut soslu muhallebi! Biz onu kuplarda porsiyonluk olarak hazırladık, tabanında da yulaflı bisküvi kullanıp lezzetini katladık. Siz de farklı malzemelerle çeşitlendirebilir...

Bu tarifi en yakın zamanda sofranıza konuk edebilirsiniz: Kupta karadut soslu muhallebi tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?